Rumunský fotbal a reprezentace

Rumunský fotbal a reprezentace

Rumunsku je jediným ze čtyř evropských týmů, které si hrály hned na prvním mistrovství světa v Uruguay. Od té doby hrálo na dalších šesti turnajích, naposledy roku 1998 ve Francii. Nejdál došlo do čtvrtfinále na MS 1994

Účast na evropském šampionátu 2016 byl pro Rumuny historicky pátou účastí, vypadli už v záklní části. Jedinkrát - roku 2000 - hráli ve čtvrtfinále.

Reprezentačním koučem byl do odstoupení po Euru Anghel Iordanescu, jehož nahradil Němec Christoph Daum. Mezi největší hvězdy patří brankář Ciprian Tatarușanu, Razvan Rat či záložník Gabriel Torje. Historie rumunského fotbalu má řadu legend jako například Gheorgha Hagiho, Gheorgheho Popesca nebo Dorinela Munteana.

Nejvyšší soutěží je Liga I, již v uplynulé sezoně (2015-16) vyhrál tým Astra Giurgiu. Nejvíce titulů má Steaua Bukurešť (26).

Ondrášek po neúspěchu v Konferenční lize skončil v FCSB

Český útočník Zdeněk Ondrášek podle rumunských médií předčasně skončil v týmu FCSB. Klub se s dvaatřicetiletým fotbalistou po neúspěchu v předkole Evropské konferenční ligy dohodl na ukončení smlouvy.

Ondrášek přišel do FCSB na konci června a od začátku čelil kritice výstředního majitele klubu Gigiho Becaliho. Osudným se sedminásobnému reprezentantovi stalo vyřazení ve druhém předkole EKL s Karagandou.

Klub se s bývalým hráčem Plzně, Českých Budějovic, Tromsö, Krakova nebo Dallasu dohodl na ukončení smlouvy s odstupným ve výši 80 tisíc eur (dva miliony korun). Ondrášek stihl za FCSB odehrát ve třech zápasech 110 minut.

Pokračovat