Komentář: Bravo Plzni. Vrba se sice přiblížil k pípě, ale Viktoria vycenila zuby

Jiří Škuba Jiří Škuba
20. 9. 2018 6:42
Pouze pár vteřin chybělo Plzni k tomu, aby získala v prvním zápase sezony Ligy mistrů tři body a 70 milionů za vítězství.
Daniel Kolář
Daniel Kolář | Foto: Reuters

Komentář - Je to sázka, která aktuálně frčí v Plzni. Pokud se ligový šampion dožije v Evropě pohárového jara, místní pivovar natočí fanouškům 11 700 piv zdarma. Jakmile ale Viktoria skončí ve skupině poslední, trenér Vrba si stoupne za pípu v jedné z plzeňských restaurací a bude plnit půllitry.

Středeční remíza 2:2 možná nahrává spíše druhému scénáři. Pohříchu, protože Plzeň proti CSKA předvedla bezvadný výkon. Jeden z nejlepších, které kdy v poháru odehrála.

Utahaný ligový podzim, vydřené výhry v posledních minutách nebo odevzdaná porážka v Edenu, to vše je po včerejšku zapomenuto. Plzeň ukázala sílu; dala jasně najevo, že pouze do počtu ve skupině G není a nebude.

Zvlášť v prvním poločase přehrávala ruský tým rozdílem třídy. Domácí byli u každého míče rychleji, neztráceli, technicky na tom byli lépe než soupeřovy hvězdy. Hosté působili marně, odevzdávali jednoduché balony, obránci se mezi sebou naštvaně dohadovali. Když Akinfejev rozehrál do autu, vzteky vykopl bratru půlmetrový drn před svou brankou.

Věčně opěvovaný Dzagojev, který mimochodem před třemi lety přesnou ranou vyřadil ze 3. předkola Ligy mistrů pražskou Spartu, se v Plzni dvakrát nepředvedl. Ve středu zálohy domácí svého soupeře jasně přehrávali.

CSKA se chytil až díky nenápadné akci, krátce po změně stran. Domácí se zatáhli, spíš než na další trefu začali myslet na výsledek. Škoda, protože ruský tým nakonec domácí euforii zchladil, i když až několik vteřin před koncem zápasu.

Mezi nejlepší plejery středečního večera patřili David Limberský nebo Jan Kopic, nicméně se zase ukázalo, jak moc je pro současnou Plzeň důležitý Michael Krmenčík. Urostlý střelec je po jarní depresi opět ve skvělé formě a bude malý zázrak, jestli se ho podaří udržet ve Štruncových sadech i na jaře.

A možná bude hrát roli i to, jestli Viktoria bude tou dobou ještě v pohárech.