19. 9. 2018 22:08
Cristiano Ronaldo nedohrál svůj úvodní duel Ligy mistrů v dresu Juventusu. Zkušený útočník byl po 29 minutách hry poměrně přísně vyloučen.
Cristiano Ronaldo odchází ze hřiště
Cristiano Ronaldo odchází ze hřiště | Foto: Reuters

Praha - Až ve svém 154. duelu v Lize mistrů viděl červenou kartu útočník Juventusu Cristiano Ronaldo. Stalo se tak už ve 29. minutě středečního zápasu s Valencií.

Třiatřicetiletého Portugalce vyloučil německý sudí Felix Brych za souboj s domácím stoperem Jeisonem Murillem, po kterém se Ronaldo dotkl Kolumbijcovy hlavy a dost možná ho lehce zatahal za vlasy. Což stačilo německému sudímu k vytažení červené karty.

Ronaldo každopádně nesl vyloučení velmi těžce. Divoce gestikuloval, svalil se na zem a ze hřiště nakonec odešel v slzách. Juventus ovšem i bez něj dokázal zápas vyhrát 0:2, když se dvakrát z penalty prosadil Miralem Pjanič.

Po červené kartě následuje v Lize mistrů automaticky minimálně dvojzápasový trest, takže Ronaldo by neměl nastoupit ani v duelech proti Young Boys Bern a Manchesteru United.

Na celou situaci se můžete podívat zde:

před 33 minutami

Vaclík pomohl Seville k výhře nad Levante čistým kontem

Fotbalisté Sevilly zvítězili v utkání 9. kola španělské ligy nad Levante 1:0. Čistým kontem k tomu přispěl český brankář Tomáš Vaclík.

Jediný gól utkání, ve kterém měla domácí Sevilla navrch, vstřelil čtyři minuty před koncem Luuk de Jong. Vaclík, na kterého šly čtyři střelecké pokusy, si připsal už čtvrtou nulu z devíti ligových startů.

San Sebastian po dvou ligových prohrách zvítězil nad Betisem Sevilla 3:1 a posunul se na čtvrté místo. Utkání však nezačal ideálně, od 12. minuty prohrával. Ještě do přestávky skóre otočil, po vlastní brance Javiho Garcíi z 22. minuty se o čtrnáct minut později trefil Willian José. Zisk tří bodů pro domácí stvrdil v 58. minutě Portu.

Athletic Bilbao pouze remizoval s Valladolidem 1:1. Za domácí pálil v 33. minutě Iňaki Williams, Valladolid vyrovnal v 71. minutě díky vlastnímu gólu Iňiga Martíneze.