Rakovina fotbalu? Olomouc mluví o korupci vlastních hráčů

Už se ve všech těch korupčních aférách kolem českého fotbalu také ztrácíte? Zorientovat se můžete v tomto fotopřehledu
Začněme aktuálně nejžhavější aférou: Tajná kamera snímala vstupní prostor na sekretariátu Fotbalové asociace ČR v Praze na Strahově. Případ zkoumá policie, její technici si pro kameru přijeli a odvezli si zařízení k další expertize. Kdo tak mohl mít zájem tajně sledovat při práci vedení českého fotbalu?
"Já jsem si původně myslel, jestli to není nějaká legrace, ale když jsem si přístroj prohlédl a našel funkční kameru s funkční kartou plnou záznamu, uvědomil jsem ihned policii," uvedl Martin Synecký, bezpečnostní manažer FAČR.
"Tajná kamera na sekretariátu FAČR? Tak slyším to teď od vás poprvé... Co k tomu říct... Jestli někdo takové praktiky v souvislosti s fotbalem používá, tak je to pochopitelně smutné," reagoval Dušan Svoboda, jeden z místopředsedů fotbalové asociace.
Kamera je jen další hodně prohnilou třešní na českém fotbalovém dortu. Rok plný skandálů odstartovala legendární Křetínského taška. S tou přišel šéf Sparty v září loňského roku za šéfem Peltou a rozpoutal aféru. Vedení asociace přednesl znepokojující informace o způsobu řízení soutěží.
Foto: CPA
ČTK Sport ČTK, Sport
22. 10. 2013 10:00
Prezident třetiligového fotbalového klubu HFK Olomouc Vladimír Dostál podal trestní oznámení na neznámého pachatele kvůli možnému ovlivnění zápasů hanáckého týmu.

Praha/Olomouc - Prezident třetiligového fotbalového klubu HFK Olomouc Vladimír Dostál podal trestní oznámení na neznámého pachatele kvůli možnému ovlivnění zápasů hanáckého týmu v minulém ročníku druhé nejvyšší soutěže.

Dostál pro MF Dnes uvedl, že kauza, která se může dotýkat jeho HFK, zřejmě nesouvisí se sázkařskou aférou odstartovanou v září. Deník Aktuálně.cz o této kauze informoval již dříve - VÍCE ZDE!

Dostál trestní oznámení podal 7. června letošního roku. Pojal prý podezření, že některé zápasy HFK, který se po minulé sezoně kvůli nedostatku peněz odhlásil z druhé ligy, mohly být ovlivněny úmyslně špatnými výkony olomouckých hráčů. Dostál také na konci minulé sezony propustil ze služeb HFK Davida Kobylíka, Ondřeje Čtvrtníčka a Davida Čepa.

"Policii jsme dodali i videozáznamy"

"Mohl jsem se domnívat, že nejméně ve čtyřech venkovních utkáních mohlo případně k něčemu dojít. Policie to šetří. Vyslýchá různé svědky. Dodali jsme jí různé materiály včetně videozáznamu. Ale znovu musím zopakovat, že ty tři hráče jsme vzali jako zodpovědné za výsledky mužstva, protože měli nejlepší smlouvy a také oni podávali špatné výkony," uvedl v MF Dnes Dostál.

Kobylík, Čtvrtníček a Čep naopak nařkli Dostála z toho, že je vyhazovem nepřímo obvinil z korupce a dali na něj podnět k disciplinární komisi, která ale řízení s šéfem HFK v minulém týdnu zastavila. Dostál teď čeká, jak dopadne jeho trestní oznámení vůči neznámému pachateli.

Korupce? Rakovina fotbalu

"Když jsem byl na útvaru po odhalování organizovaného zločinu, tak mi vyšetřovatel říkal, že jsme jediný klub, který to chce oficiálně řešit. Je to hrozný nešvar a nazval bych ho rakovinou fotbalu. Hráči, kteří to dělají, si vůbec neuvědomují, že podráží nejen spoluhráče, podráží trenéra, funkcionáře. Špiní český fotbal nehorázným způsobem," prohlásil Dostál.

Řekl také, že případ podle všeho nesouvisí s paralelně se vyvíjející sázkařskou aférou, v níž už policie obvinila dvanáct současných či bývalých fotbalistů. Ti čelí stíhání za možné ovlivňování zápasů svých týmů v souvislosti s nelegálními sázkami. Podle disciplinární komise FAČR se aféra nedotýká nejvyšší soutěže.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Počítačovou síť radnice Prahy 3 napadl virus, úřad bude uzavřený

Počítačovou síť radnice Prahy 3 napadl virus. Lidé se tak nemohli s úřadem elektronicky spojit. Technici městské části stále pracují na nápravě, radnice bude kvůli tomu bude ve středu uzavřena. Vyplývá to z informací na facebooku Prahy 3, na které upozornil server Computerworld. Radnice vyzvala občany, aby místo e-mailů zatím raději s úřadem komunikovali po telefonu.

před 1 hodinou

Hokejista Edmontonu je kvůli krvácení do mozku v kómatu

Hokejista Edmontonu Colby Cave skončil kvůli krvácení do mozku na jednotce intenzivní péče. Lékaři v nemocnici v Torontu museli pětadvacetiletého útočníka uvést do umělého spánku. Informovali o tom zástupci klubu na sociálních sítích.

Před přerušením sezony odehrál Cave v NHL jedenáct zápasů za Oilers, na farmě v AHL nastoupil ke 44 duelům. Celkem má v NHL v dresu Bostonu, který ho v roce 2015 angažoval jako nedraftovaného hráče, a Edmontonu na kontě 67 utkání. Do statistik si zapsal devět bodů za čtyři góly a pět asistencí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy