Sázkařská aféra na Slovensku se zasekla. Nikdo nevypovídá

ČTK ČTK
10. 10. 2013 21:08
Slovenský fotbalový svaz má problém pohnout s řešením rozsáhlé sázkařské aféry spojené s ovlivňováním výsledků zápasů Dunajské Stredy.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Fortuna

Bratislava - Slovenský fotbalový svaz má problém pohnout s řešením rozsáhlé sázkařské aféry spojené s ovlivňováním výsledků zápasů Dunajské Stredy. Ani jeden z podezřelých hráčů dnes nedorazil na disciplinární komisi, vypovídat prý budou až poté, co je vyslechne policie.

Před disciplinárkou dnes měli hovořit tři hráči Dunajské Stredy Marek Božoň, Čech Tomáš Huber a Michal Dian. "První dva se písemně omluvili, pan Božoň přislíbil, že přijde na nejbližší zasedání po výslechu na policii. Bohužel my nemůžeme předvést hráče, my můžeme jen konat v rámci platného disciplinárního řádu," citují slovenská média pověřeného šéfa slovenské disciplinární komise Miroslava Vlka.

Ukončení kauzy je v nedohlednu

Zatím tak není vůbec jasné, kdy by se případ mohl na půdě slovenského fotbalového svazu uzavřít. "Nesmíme věci řešit unáhleně, protože je to vážný problém. Jsou to pro nás nové věci, které jsme na Slovensku ještě neměli. Ve starém disciplinárním řádu byla korupce uvedená jen jako okrajová záležitost. Musíme se vším zacházet velmi opatrně," dodal Vlk.

Před disciplinárkou zatím v souvislosti se sázkařskou aférou vypovídal pouze před dvěma týdny Ivan Hodúr. Někdejší hráč Liberce se podle slovenských médií přiznal k ovlivnění zápasů této sezony.

V české lize v minulosti hráli také Huber s Dianem a Marián Dirnbach, jeden ze tří bývalých hráčů, kteří měli zmíněné čtveřici fotbalistů Dunajské Stredy poskytnout úplatek za ovlivnění zápasů.

V Česku policie obvinila v sázkařské kauze jedenáct hráčů, mezi nimiž je i teplický obránce David Jablonský. Disciplinární komise jim stejně jako na Slovensku zastavila činnost.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy