Český fotbal ovládl chaos. Důležité je, kdo už byl na poště

Luděk Mádl Luděk Mádl
14. 10. 2013 16:24
Insider: Hráči suspendovaní kvůli obviněním v sázkařské aféře hrají vesele dál. Jak je to možné?
Jan Halama. Na poště prý žádný dopis nenašel, zajde tam znovu (na snímku ještě v dresu Budějovic v souboji s tehdejším sparťanem Václavem Kadlecem)
Jan Halama. Na poště prý žádný dopis nenašel, zajde tam znovu (na snímku ještě v dresu Budějovic v souboji s tehdejším sparťanem Václavem Kadlecem) | Foto: ČTK

Praha - Český fotbal ovládla anarchie a chaos. Disciplinární komise FAČR zastavila počátkem října činnost 11 fotbalistům obviněným z korupce v souvislosti se sázkařskou aférou.  Přesto šest z nich o víkendu opět hrálo. Halama nastoupil za Bohemians Praha, Bíro, Macháček a Kodeš za Litvínov, Brožík za Lovosice a Chalupa za Roudnici.

Deník Insider v pondělním vydání cituje předsedu Disciplinární komise Richarda Bačka, který naznačuje, že si obvinění hráči úmyslně nevyzvedávají na poště dopisy, ve kterých jim komise poslala oznámení o tom, že nesmějí až do vyšetření případu hrát.

Výhledově tedy fotbalistům hrozí tresty za neoprávněné starty, píše Insider.

Dopisy rozeslal sekretář disciplinárky v pátek 4. října. A to 11 fotbalistům, obviněným policií z korupce. (Dvanáctým je Jan Leligdon, který již není členem FAČR.)

Seznam obviněných

Ondřej Bíro
Vítězslav Brožík
Jan Halama
Jan Hanzal
Jaroslav Chalupa
David Jablonský
Daniel Kaplan
Karel Kodeš
Lukáš Křeček
Jan Leligdon
Michal Macháček
David Placák
Michal Káník
Jan Kalenda

Zbyněk Hauzr
další jména jsou zatím neznámá

V dopise informoval hráče, že jim komise zastavila činnost až do vyšetření případu.

„Bezpečnější doručení už by mohlo proběhnout jen při použití osobního kurýra… Zásilky na adresy jednotlivých fotbalistů zcela jistě odešly, lze se tedy domnívat, že si je nepřevzali,“ cituje Insider Bačka. Naznačuje tak, že fotbalisté „najeli“ na v Česku léta oblíbený model „když si úřední obálku nepřevezmu, nikdo na mě nemůže“. Jenže to už nějaký ten pátek neplatí.

Nabízí se otázka, proč o zastavení činnosti jejich hráčů nebyly informovány samy kluby. „Disciplinární řád jasně stanoví, že informován musí být hráč. Proto jsme to oficiální formou sdělili hráčům. Všechny kluby, kterých se to týkalo, byly ovšem neoficiálním způsobem informovány také,“ uvedl Baček.

„Neoficiálních informací je spousta, ale podle řádu je podstatné, kdy je o případném trestu oficiálně vyrozuměn hráč. Náš fotbalista Honza Halama byl na poště minulé pondělí a nic tam nebylo. Pak měl další, jiné povinnosti, takže si na tu poštu dojde zase dneska,“ řekl deníku Insider Michal Dyml, manažer druholigového klubu Bohemians Praha.

Čtěte podrobně v Insideru zde – co bude s obviněnými fotbalisty a proč jim nehrozí pětileté, ale patnáctileté tresty

Deník INSIDER

Pokud nemáte svůj přístup, můžete si deník Insider předplatit zde.

1 den – 9 Kč objednat
1 měsíc – 190 Kč objednat
1 rok – 890 Kč objednat

DENÍK INSIDER originální obsah z dílny Aktuálně.cz pro vaše čtečky, tablety a další digitální zařízení

 

Právě se děje

před 19 minutami

Růst ekonomiky loni zpomalil na 2,5 procenta, uvedl ČSÚ ve zpřesněném odhadu

Česká ekonomika loni meziročně vzrostla o 2,5 procenta. Ve srovnání s rokem 2018 kdy hrubý domácí produkt (HDP) stoupl o 2,8 procenta, tak její růst mírně zpomalil. Ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku ekonomika meziročně vzrostla o dvě procenta a mezičtvrtletně o 0,5 procenta. V úetrý to uvedl Český statistický úřad (ČSÚ).

Statistici tak zpřesnili své předchozí odhady z počátku března. Podle nich loňský růst ekonomiky činil 2,4 procenta a ve čtvrtém čtvrtletí HDP meziročně stoupl o 1,8 procenta a mezičtvrtletně o 0,3 procenta.

Zdroj: ČTK
před 48 minutami

Vojáci, u kterých byly prohlídky kvůli smrti Vahidulláha Chána, u Ústavního soudu neuspěli

Ústavní soud odmítl stížnosti devíti vojáků, u kterých vojenská policie loni v červenci provedla prohlídky kvůli vyšetřování smrti Afghánce Vahidulláha Chána. Stížnosti zpochybňovaly neodkladnost prohlídek i způsob jejich provedení. Někteří vojáci byli zadrženi na pracovišti, pro všechny prý prohlídky znamenaly závažnou psychickou zátěž. Soud ale podněty ve spojeném řízení odmítl, považoval je za předčasné, zjistila ČTK z usnesení.

Příslušník afghánských ozbrojených sil Chán zastřelil předloni na podzim českého psovoda Tomáše Procházku na afghánské základně Šindánd v provincii Herát. Afghánský voják byl zatčen a vzat do vazby západních sil. Vyslýchali jej Češi i Američané. Krátce poté, kdy byl vrácen afghánským jednotkám, muž zemřel. Následovalo vyšetřování na obou stranách Atlantiku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy