Plzeň prohrála i v poháru, Sparta přestřílela Olomouc

3. 4. 2013 18:31
Fotbalisté Plzně po sobotní ligové porážce na Spartě prohráli i v domácím poháru. V úvodním utkání čtvrtfinále podlehli Jablonci 1:2, když se o obě branky Sevečechů postaral Piták.
Václav Kadlec přispěl k výhře Sparty v Olomouci dvěma góly
Václav Kadlec přispěl k výhře Sparty v Olomouci dvěma góly | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Fotbalisté Plzně po sobotní ligové porážce na Spartě prohráli i v domácím poháru. V úvodním utkání čtvrtfinále podlehli Jablonci 1:2, když se o obě branky Sevečechů postaral Karel Piták.

To Letenští byli o poznání úspěšnější. Z Olomouce si vezou dvoubrankový náskok, když obhájce trofeje porazili 4:2. Dvakrát se trefil Václav Kadlec.

Ve třetím středečním duelu porazil Liberec Teplice 2:0.

Odvety jsou na programu příští úterý.

Plzeň neudržela vedení

Viktoria udělala hned několik změn oproti své klasické sestavě, přesto šla už v 5. minutě zásluhou Čišovského do vedení. Baumit se prosadil až po přestávce.

V 62. minutě srovnal Piták a tentýž hráč z penalty po faulu Čišovského na Třešňáka o čtvrt hodiny později obrat dokonal.

"Bylo to oboustranně zajímavé utkání. Hráli jsme ofenzivně. Chyběla mi ale větší produktivita," řekl po utkání kouč Plzně Pavel Vrba.

Tři góly během šesti minut

V Olomouci padlo všech šest branek až v druhém poločase. Za Pražany se dvakrát prosadil Václav Kadlec a po jedné brance přidali Léonard Kweuke s Josefem Hušbauerem. Za Sigmu snižovali Jan Navrátil a Adam Varadi. Odveta je na programu 16. dubna na Letné.

Trenér Sparty Vítězslav Lavička byl rád, že jeho tým potvrdil sobotní ligovou výhru 1:0 nad Plzní. "Dnes nechceme toto vítězství přeceňovat, ale máme radost, že jsme navázali na Plzeň a dali jsme tady čtyři branky. Určitě jsme si udrželi sebevědomí. Kvalita byla vidět na obou stranách, protože málokdy padne za poločas šest branek," uvedl po zápase Lavička.

Liberec prolomil černou sérii

Slovan rozhodl o své první výhře nad Teplicemi po pěti vzájemných soutěžních duelech mezi 24. a 31. minutou, kdy se trefili útočníci Michael Rabušic a Konžan Dzon Delarge.

Mladá Boleslav už v úterý doma porazila Slovácko 3:1 a rovněž si vypracovala slušnou pozici před utkáním v Uherském Hradišti (10. dubna). Hosté vedli po gólu Jana Trousila, ale Jasmin Ščuk do konce poločasu vyrovnal a v závěru zápasu strhli výhru na stranu Středočechů stopeři Petr Johana a Radek Dosoudil.

Úvodní čtvrtfinálové utkání fotbalového Poháru České pošty:

Jablonec - Plzeň 2:1 (0:1)
Branky: 62. a 76. z pen. Piták - 5. Čišovský. Rozhodčí: L. Kovařík - Plesar, Pochylý. ŽK: Třešňák - Limberský, Čišovský. Diváci: 1235.

Jablonec: Špit - Rossi, Kysela, Beneš (46. Štochl), Novák - Kopic, Loučka, Piták (86. Kubista), Vaněk, Pázler (65. Třešňák) - Zoubele. Trenér: Kotal.
Plzeň: Kozáčik - Řezník, Čišovský, Hejda, Kovařík - Darida, Procházka - Ďuriš, Tecl (78. Kolář), Zeman (71. Limberský) - Adamov (85. Bakoš). Trenér: Vrba.

Sigma Olomouc - Sparta Praha 2:4 (0:0)
Branky: 72. Navrátil, 87 Varadi - 60. a 66. Kadlec, 64. Kweuke, 79. Hušbauer. Rozhodčí: Zelinka - Mencl, Kovařík. ŽK: Janotka - Čermák. Diváci: 3213.

Olomouc: Zlámal - Janotka, Škerle, Šindelář, Vepřek - Houska, Ordoš (68. Plšek), Pospíšil - Petr (68. Schulmeister), Doležal (84. Varadi), Navrátil. Trenér: Pivarník.
Sparta: Čech - Vidlička, Holek, Švejdík, Pamič - Vácha, Matějovský (77. Čermák), Hušbauer - Kadlec, Krejčí (82. Balaj) - Kweuke (68. Bednář). Trenér: Lavička.

Slovan Liberec - FK Teplice 2:0 (2:0)
Branky: 24. Rabušic, 31. Delarge. Rozhodčí: Drábek - Pilný, Arnošt. ŽK: Janič, Jablonský, Čajič (všichni Teplice). Diváci: 1255.

Liberec: Kovář - Kušnír, Kováč, Karišik (26. Kelič), Fleišman - Šural, Rybalka, Pavelka, Delarge (84. Frýdek) - Štajner (68. Sackey) - Rabušic. Trenér: Šilhavý.
Teplice: Grigar - Vondrášek, Kaufman, Lüftner, Jablonský - Vůch (70. Chovanec), Matula, Rosa, Podaný (46. Jindráček) - Kerič, Janič (56. Čajič). Trenér: Ščasný.