Hoffenheim s přispěním Kadeřábka ukončil sérii bez výhry, Juventus vede italskou ligu

8. 12. 2023 23:49
Fotbalisté Hoffenheimu porazili v předehrávce 14. kola německé ligy Bochum 3:1 a po čtyřech zápasech se dočkali výhry. Na jedné brance vítězů se asistencí podílel Pavel Kadeřábek. V tabulce si Hoffenheim pojistil šesté místo, Bochum, která naopak vyšla bodově naprázdno poprvé po sérii pěti zápasů, je před víkendovým programem dvanáctá.
Pavel Kadeřábek.
Pavel Kadeřábek. | Foto: Reuters

Svěřenci trenéra Pellegrina Matarazza šli před více než 16 tisíci diváky do vedení po půlhodině hry po vlastní brance Erhana Mašoviče. Před přestávkou zvýšil na 2:0 pátým gólem v sezoně Andrej Kramarič, který zužitkoval centr českého obránce.

Výhru domácích pojistil ve druhém poločase střídající Ihlas Bebou, který na hřiště přišel místo zraněného Wouta Weghorsta. Hosté už v poslední minutě jen zkorigovali skóre po trefě Goncala Paciencii.

Fotbalisté Juventusu porazili v předehrávce italské ligy mistrovskou Neapol 1:0 a před víkendovým programem 15. kola se ujali vedení v tabulce. O vítězství turínského klubu, který nyní vede o bod před Interem Milán, rozhodl ve druhém poločase hlavičkou obránce Federico Gatti.

Juventus prodloužil v domácí soutěži sérii bez porážky už na deset zápasů. Po bezbrankovém poločase se v 51. minutě prosadil Gatti, jenž se trefil v druhém utkání za sebou. Po dvaceti minutách sice Neapol vyrovnala, branku Victora Osimhena, který střelou do prázdné brány potrestal špatnou rozehrávku polského gólmana Wojciecha Szczesného, ale rozhodčí kvůli ofsajdu neuznal.

Szczesný nakonec mohl jubilejní 250. start v italské lize oslavit čistým kontem.

Německá fotbalová liga - 14. kolo:

Hoffenheim - Bochum 3:1 (32. vlastní Mašovič, 43. Kramarič, 76. Bebou - 90. Paciencia).

1. Leverkusen 13 11 2 0 38:11 35
2. Bayern Mnichov 12 10 2 0 43:9 32
3. Stuttgart 13 10 0 3 33:15 30
4. Lipsko 13 8 2 3 31:13 26
5. Dortmund 13 7 4 2 26:20 25
6. Hoffenheim 14 7 2 5 28:24 23
7. Eintracht Frankfurt 13 4 6 3 19:15 18
8. Freiburg 13 5 3 5 16:23 18