Hložek hrdinou Leverkusenu. Pavlenkovi v Brémách vstřelil rozhodující gól

Aktualizováno 12. 3. 2023 20:31
Český fotbalový reprezentant Adam Hložek ve 24. kole bundesligy vstřelil vítězný gól na hřišti Brém a zajistil Leverkusenu výhru 3:2. Jiří Pavlenka odchytal za domácí celé utkání, Patrik Schick dostal od Bayeru volno.
Adam Hložek.
Adam Hložek. | Foto: ČTK

Před 41.000 diváky na brémském Weserstadionu se vedení ujali domácí. Ve 30. minutě se po kombinaci prosadil Ducksch. O čtyři minuty později vyrovnal Bakker a v 56. minutě Frimpong dostal Bayer do vedení. Jeho střela se za Pavlenkova záda dostala za výrazného přispění teče obránce Starka.

Vítězný gól zařídil Hložek hlavou v 83. minutě po centru z levé strany. Porážku Brém pak ještě zmírnil z penalty nejlepší ligový střelec Füllkrug. Brémy prohrály podruhé za sebou a jsou jedenácté. Leverkusen potřetí v řadě neprohrál a je devátý se ztrátou šesti bodů na pohárové příčky.

Union Berlín remizoval na hřišti Wolfsburgu 1:1. Bývalý lídr tabulky počtvrté v řadě nezvítězil a je čtvrtý. Skóre se měnilo až v 72. minutě. Domácí Guilavogui ve vápně přišlápl Lajdúního a penaltu proměnil Juranovič. Skvěle chytajícího Rönnowa v brance Unionu nakonec prostřelil šest minut před koncem po dvou minutách na hřišti střídající Wimmer.

Fotbalisté Hoffenheimu se po prohře 1:2 na hřišti Freiburgu propadli na poslední místo, Pavel Kadeřábek odehrál v dresu hostů celé utkání.

Freiburg začal opatrně, i tak brzy vedl. Po přihrávce od Grifa se srazili brankář Hoffenheimu Baumann a obránce Brooks. Z toho těžil Eggestein a skóroval poprvé od prosince 2021. Krátce po pauze vyrovnal Stiller. V 84. minutě dostal druhou žlutou kartu obránce Kabak a o pět minut později domácí přesilovku využili. Do centru Weisshaupta se položil Doan a zpečetil sedmou porážku Hoffenheimu ze sedmi zápasů pod novým koučem Matarazzem.

Freiburg popáté v řadě neprohrál a je čtvrtý, může ho však ještě dnes přeskočit Union Berlín.

Německá fotbalová liga - 24. kolo:

Freiburg - Hoffenheim 2:1 (5. Eggestein, 89. Doan - 49. Stiller), Brémy - Leverkusen 2:3 (30. Duksch, 85. Füllkrug z pen. - 35. Bakker, 56. Frimpong, 83. Hložek), Wolfsburg - Union Berlín 1:1 (84. Wimmer - 72. Juranovič z pen.).

1. Bayern Mnichov 24 15 7 2 70:25 52
2. Dortmund 24 16 2 6 49:30 50
3. Lipsko 24 13 6 5 49:29 45
4. Union Berlín 24 13 6 5 36:28 45
5. Freiburg 24 13 6 5 37:33 45
6. Eintracht Frankfurt 24 11 7 6 46:34 40
7. Mohuč 24 10 6 8 39:35 36
8. Wolfsburg 24 9 8 7 43:32 35