Arsenal koncertoval a drží náskok. West Ham se Součkem znovu ztratil

12. 3. 2023 17:55
Arsenal zvítězil v 27. kole anglické fotbalové ligy na hřišti Fulhamu 3:0 a dál má v čele soutěže pětibodový náskok na druhý Manchester City. Londýnský celek zvítězil v pátém utkání za sebou a rozhodl o tom už v prvním poločase, v němž vstřelil všechny góly.
Kapitán Arsenalu Martin Odegaard.
Kapitán Arsenalu Martin Odegaard. | Foto: Reuters

Videorozhodčí nejprve kvůli ofsajdu neuznal Arsenalu vlastní gól Robinsona, ale Gabrielova trefa už platila a do přestávky se prosadili ještě Martinelli, s dvanácti brankami nejlepší týmový střelec, a kapitán Ödegaard, který skóroval podesáté v sezoně. U všech tří branek si asistenci připsala lednová posila Trossard.

V 77. minutě si bouřlivý potlesk hostujících fanoušků vysloužil Brazilec Gabriel Jesus, který nastoupil poprvé od zranění kolena z listopadového mistrovství světa. V 85. minutě dokonce málem skóroval, ale jeho střela z bezprostřední blízkosti šla přímo na brankáře Lena.

West Ham s Tomášem Součkem v sestavě doma pouze remizoval s Aston Villou 1:1 a mimo sestupové pozice už je jenom díky skóre. Hosté vedli gólem Watkinse, ale ještě před uplynutím půlhodiny hry vyrovnal z penalty Benrahma. Souček odehrál plnou porci minut, jeho reprezentačního spoluhráče Vladimíra Coufala stále trápí zranění paty.

Manchester United po historickém debaklu 0:7 na hřišti rivala z Liverpoolu nedal gól ani poslednímu Southamptonu a doma s ním remizoval 0:0. Většinu zápasu odehráli "Rudí ďáblové" v oslabení, protože už ve 34. minutě dostal červenou kartu za surovou hru záložník Casemiro. Na třetím místě tabulky United ztrácejí už 16 bodů na Arsenal a mají jen o dva víc než Tottenham. Oproti oběma rivalům mají ještě zápas k dobru.

Newcastle po sérii čtyř ligových zápasů bez výhry doma porazil Wolverhampton 2:1. Skóre otevřel v 26. minutě Isak, švédský reprezentační útočník se prosadil po dvou měsících. Hosté vyrovnali v 70. minutě, když obránce Trippier při snaze odehrát míč podklouzl a umožnil tak Hwang Hi-čchanovi snadné zakončení. "Straky" si přesto zásluhou střídajícího Almiróna připsaly vítězství a vystřídaly Liverpool na pátém místě. Čtyři body jsou za Tottenhamem a navíc mají dva zápasy k dobru.

Anglická fotbalová liga - 27. kolo:

Fulham - Arsenal 0:3 (21. Gabriel, 26. Martinelli, 45.+2 Ödegaard), Manchester United - Southampton 0:0, West Ham United - Aston Villa 1:1 (26. Benrahma z pen. - 17. Watkins), Newcastle - Wolverhampton 2:1 (26. Isak, 79. Almirón - 70. Hwang Hi-čchan).

1. Arsenal 27 21 3 3 62:25 66
2. Manchester City 27 19 4 4 67:25 61
3. Manchester United 26 15 5 6 41:35 50
4. Tottenham 27 15 3 9 49:37 48
5. Newcastle 25 11 11 3 37:18 44
6. Liverpool 26 12 6 8 47:29 42
7. Brighton 24 11 6 7 45:31 39
8. Fulham 27 11 6 10 38:37 39