FOTO 58 miliard na trávníku, to je 60 nejdražších fotbalistů

Lionel Messi se může smát, zase je v nějakém hodnocení první. Podívejte se do galerie, kolik stojí největší fotbalové hvězdy.
2. Cristiano Ronaldo (Portugalsko, Real Madrid) 96,3 milionů eur
3. Andrés Iniesta (Španělsko, Barcelona) 68,4 milionů eur
4. Wayne Rooney (Británie, Manchester United) 60,2 milionů eur
5. Radamel Falcao (Kolumbie, Atlético Madrid) 56,1 milionů eur
Foto: Reuters
Sport Reuters Sport, Reuters
14. 12. 2012 5:00
Brazilská konzultační a poradenská firma Pluri Consultoria připravila na konec roku další vydání svého žebříčku nejdražších fotbalistů světa.

Praha - Brazilská konzultační a poradenská firma Pluri Consultoria připravila na konec roku další vydání svého žebříčku nejdražších fotbalistů světa.  Absolutní jedničkou je i po roce Lionel Messi. Celková hodnota šesti desítek fotbalových hvězd činí astronomických 2,3 miliardy eur (více než 58 miliard korun).

Mezi papírově nejdražší kopou fotbalistů chybí český zástupce. Nejdražším reprezentačním týmem je podle tohoto žebříčku Španělsko. Reprezenantů z Pyrenejského poloostrova je zde hned 14 v celkové hodnotě 530,5 milionů eur.

Španělé jsou tak úspěšnější než jejich nejdražší velkoklub. Desítka borců z FC Barcelony totiž přijde "jen" na 490,9 milionů eur.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy