VIDEO Všech 86 Messiho gólů. Smrtící je hlavně 25. minuta

David Procházka
10. 12. 2012 12:30
Stastiky a video všech 86 branek, které argentinský fenomén nastřílel v roce 2012 a překonal rekord Gerda Müllera.
Podívejte se na všech 86 gólů Lionela Messiho v roce 2012. | Video: Sport

Praha - Lionel Messi zatím vstřelil v kalendářním roce 2012 v 66 zápasech 86 gólů (1,29 gólu na zápas). V roce 2012 vynechal jen 3. března ligové utkání proti Gijónu kvůli trestu, 30. října a 28. listopadu dva zápasy Španělského poháru proti Alavésu (3:0 a 3:1), ve kterých nastoupili náhradníci.

V termínech 19. a 21. listopadu nehrál tradiční dvojzápas Superclásika Jižní Ameriky proti Brazílii, v Evropě se v té době hrály ligové soutěže a Liga mistrů.

Do konce roku může Messi nastoupit ještě do tří zápasů. Nejprve ve středu v osmifinále Španělského poháru na hřišti Córdoby a pak ve španělské lize proti Atlétiku Madrid a na hřišti Realu Valladolid.

V roce 2012 měl Lionel Messi třikrát období, kdy nevstřelil ve třech zápasech za sebou ani gól. Na přelomu ledna a února jej to nemuselo po zápasech s Realem Madrid ve čtvrtfinále Španělského poháru (2:2), ligovém souboji ve Villarrealu (0:0) a v semifinále Španělského poháru na hřišti FC Valencie (1:1) nemuselo mrzet.

Ovšem dubnový výpadek v „trojboji“ semifinále Ligy mistrů na hřišti Chelsea (0:1), El Clásiku proti Realu Madrid (1:2) a odvetě s Chelsea (2:2) znamenal během šesti dnů konec v Lize mistrů a téměř jistý mistrovský titul pro Real Madrid.

Zářijový trojzápas bez gólu obstaraly v ligové soutěži Granada (2:0) a FC Sevilla (3:2), v Lize mistrů pak Benfica Lisabon (2:0). Barcelona však vždy dokázala vyhrát i bez Messiho tref.

Jen čtyřikrát skončil soutěžní duel, do kterého Messi nastoupil, bezbrankovou remízou. 28. ledna utrpěla Barcelona v boji o titul ztrátu na hřišti Villarrealu, 28. března nevytěžil katalánský velkoklub nic z velkého tlaku na San Siru ve čtvrtfinále Ligy mistrů proti AC Milán, 14. listopadu překvapivě nevstřelili Argentinci gól v přípravném reprezentačním utkání na půdě Saúdské Arábie a 5. prosince skončil bez gólů i závěrečný duel Barcelony ve skupině v Lize mistrů proti Bendíce. Poprvé a naposledy se tedy Barcelona gólově neprosadila na Camp Nou.

V kalendářním roce 2012 strávil Lionel Messi na hřišti v soutěžních zápasech 5700 minut, což je 95 hodin, tedy 3 dny a 23 hodin. Na jeden gól tedy potřeboval 66 minut a 17 sekund.

61. – 75. minuta: 16 gólů

76. – 90. minuta: 23 gólů (včetně nastavení)

Pozn.: 5 gólů vstřelil Messi ve 25. minutě, 3 góly zaznamenal v 16., 64. a 90. minutě (včetně nastavení), 3 góly dal v 70. a 86. minutě, žádný gól nedal v rozmezí 1. – 10. minuty zápasu.

GÓLY PODLE MĚSÍCŮ:

13 - březen (7 zápasů, 1,86 gólu na zápas)

10 - říjen (7 zápasů, 1,43 gólu na zápas)

- únor (8 zápasů, 1,25 gólu na zápas)

9 - listopad (7 zápasů, 1,29 gólu na zápas)

- duben (8 zápasů, 1,13 gólu na zápas)

8 - květen (4 zápasy, 2 góly na zápas)

7 - srpen (5 zápasů, 1,4 gólu na zápas)

- leden (8 zápasů, 0,88 gólu na zápas)

5 - září (7 zápasů, 0,71 gólu na zápas)

4 - prosinec (3 zápasy, 1,33 gólu na zápas)

Pozn.: Jediný měsíc, kdy Messi neskóroval je červenec, ale to si užíval dovolené a neodehrál jediný zápas.

GÓLY PODLE SOUPEŘŮ:

6 – Málaga, Bayer Leverkusen

4 – Real Madrid, Osasuna Pamplona, FC Valencie, Athletic Bilbao, Real Zaragoza, Levante, Vallecano, Espaňol Barcelona, Spartak Moskva,

3 – San Sebastián, Granada, RCD Mallorca, Getafe, La Coruňa, Švýcarsko, Brazílie,

2 – Betis Sevilla, Racing Santander, AC Milán, Uruguay,

1 – Atlético Madrid, FC Sevilla, Celtic Glasgow, Ekvádor, Německo, Paraguay, Chile

KTERÝM TÝMŮM NEDAL ZA 90 MINUT GÓL (celkem 20 zápasů):

3x – Real Madrid, FC Valencie

2x – FC Chelsea

1x – Espaňol Barcelona, Villarreal, Osasuna Pamplona, Betis Sevilla, FC Granada, FC Sevilla, Celta Vigo, AC Milán, Benfica Lisabon, Celtic Glasgow, Peru, Saúdská Arábie

Pozn.: Gól nedal Messi ještě v lednu podruhé Pamploně v osmifinále Španělského poháru, ale nastoupil jen na 31 minut, podobně neskóroval nyní ve středu také podruhé proti Benfice Lisabon, ale rovněž odehrál jen 27 minut.