Mesut Özil

Mesut Özil

Mesut Özil je německý fotbalista tureckého původu, který v současné době hraje za anglický velkoklub Arsenal

Talentovaný záložník se dlouho rozmýšlel, zda bude reprezentovat Turecko, či Německo, v němž se 15. října 1988 narodil. V roce 2008 odmítl nominaci do tureckého národního týmu a dal přednost přípravě s německou reprezentací do 21 let.

O rok později zaznamenal první velký úspěch, když získal zlato na ME ve fotbale hráčů do 21 let. Ve finále turnaje dal dokonce branku a v roce 2010 byl nominován na světový šampionát dospělých, kde německý tým získal bronz.

V bundeslize Özil nastupoval za Schalke 04 a Werder Brémy, než v roce 2010 přestoupil do Madridu. Do Arsenalu zamířil v létě 2013 za 50 milionů eur.

Za přepadení hvězd Arsenalu jde zloděj na deset let do vězení

Muž, který v červenci přepadl s nožem v ruce na ulici fotbalisty Arsenalu Mesuta Özila a Seada Kolašinace, byl odsouzen k deseti letům vězení. Třicetiletý recidivista Ashley Smith se podle BBC před soudem přiznal, že chtěl hráčům ukrást hodinky v hodnotě 200.000 liber (téměř šest milionů korun). Jeho o čtyři roky mladší komplic Jordan Northover na svůj trest ještě čeká.

Özil s Kolašinacem se stali terčem loupežného přepadení v Londýně dva týdny před začátkem Premier League. Černý mercedes řízený německým záložníkem zablokovali dva maskovaní muži na motorkách, které však zaskočil Kolašinac, který vyběhl z vozu a kriminálníky vyzbrojené nožem po krátké potyčce zahnal na útěk. Oba hráči pak z bezpečnostních důvodů vynechali úvodní zápas sezony.

Pokračovat