O lístky na Německo je zájem, nevadí ani vysoká cena. Čekáme zisk v řádech milionů korun, zní z FAČR

David Janeczek David Janeczek
12. 8. 2017 9:11
Na kvalifikační zápas Česka s Německem se dostanete za 890 až 2890 korun. Tři týdny před výkopem zbývají čtyři tisícovky lístků. "Utkání by mohlo vygenerovat zisk v řádech milionů korun," prozradil tiskový mluvčí české reprezentace Pavel Pillár.
Tomáš Hořava, Patrik Schick a Filip Novák po vítězném zápasu proti Norsku, který se odehrál během loňského podzimu právě v Edenu.
Tomáš Hořava, Patrik Schick a Filip Novák po vítězném zápasu proti Norsku, který se odehrál během loňského podzimu právě v Edenu. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Český národní tým se pokusí na samotném začátku září ještě zabojovat o postup na mistrovství světa v Rusku. Tým trenéra Karla Jarolíma vyzve v Edenu německou reprezentaci.

Na největší stadion v Česku se vejde 20 617 diváků a tři týdny před duelem se suverénním týmem české kvalifikační skupiny zbývá podle systému fotbalové asociace, který zajišťuje prodej vstupenek, zhruba 4300 volných lístků.

"První velmi silná vlna proběhla ihned po spuštění prodeje, dle zkušeností pak bude hlavní zájem fanoušků směřován do období posledních dvou týdnů před zápasem. Fanoušci reagují třeba i na nominace týmů," vysvětlil tiskový mluvčí reprezentace Pavel Pillár.

Vedení Fotbalové asociace ČR (FAČR) nastavilo ceny vstupenek na zápas proti úřadujícím mistrům světa a vítězům letošního poháru FIFA v rozmezí od 890 do 2890 korun.

Zbývá necelá čtvrtina lístků

Nejlevnější varianta je nabízená na místa za oběma brankami, nejdražší zase na hlavní a protější tribunu a lístky za 1890 korun jsou nabízeny do všech čtyř rohů stadionu. "Ceny jsou schvalovány Výkonným výborem FAČR. Podklady, včetně navržené cenové strategie, jsou připravovány představenstvem společnosti STES," popsal vznik obchodní strategie Pillár.

Kapacita stadionu je vzhledem k bezpečnostním opatřením pro reprezentační zápasy snížena. Martin Gregor z úseku komunikace FAČR prozradil, že na zápas s Německem šlo do oběhu zhruba 17 tisíc lístků. Zbytek vstupenek je vyhrazen pro partnery a sponzory národního týmu.

Reportér deníku Aktuálně.cz spočítal, že by zisk z vyprodaného stadionu před zdaněním mohl dosáhnout na částku okolo 34 milionům korun. "Obecně se dá říct, že utkání s Německem by mělo generovat zisk v řádech milionů korun," pokračoval Pillár.

Pořadatelé nejatraktivnějšího reprezentačního zápasu roku ale musí počítat s pronájmem stadionu vlastníka pražské Slavie, pořadatelskou službou. Naopak zisk se dá očekávat ještě z prodeje televizních práv.

Vyprodáno. Stadion ale plný nebyl

Česká reprezentace se v březnu poprvé v historii představila v Ústí nad Labem, kde hostila v přípravě Litvu. Oficiálně byl zápas na pětitisícovém stadionu vyprodán, ale z televizních záběrů bylo patrné, že by se na tamní městský stadion vešlo ještě poměrně dost diváků.

Fanoušci si po přípravném zápase na sociálních sítích stěžovali, že se lístky dostaly ke sponzorům, kteří ale do Ústí na zápas nepřijeli. "Vstupenky pro partnery a systém jejich distribuce jsme v rámci interních opatření řešili," připustil Pillár.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 minutou

Mladí lidé v Česku se obávají klimatických změn, cítí kvůli nim bezmoc či strach, ukazuje průzkum

Změny klimatu považují v Česku za závažný problém více než čtyři pětiny lidí ve věku od 15 do 20 let. Dvě třetiny mladých pokládají za důležité, aby Česká republika snižovala své emise skleníkových plynů bez ohledu na postup jiných zemí. Vyplývá to z dnes zveřejněných výsledků průzkumu, který připravila katedra environmentálních studií Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně a organizace Green Dock ve spolupráci s organizací Člověk v tísni.

Řešení klimatických změn považuje za extrémně nebo vysoce naléhavé téměř 46 procent mladých ve věku 15 až 20 let. Pro další třetinu má tento problém střední naléhavost.

O tom, že se globální změna klimatu projevuje již v současnosti, je přesvědčeno 83,6 procenta respondentů. Podle dalších téměř deseti procent se změna projeví v budoucnu. Zhruba sedm z deseti dotázaných uvedlo, že hlavní přičinou změn je lidstvo a jeho činnost.

Nějaký projev změn klimatu kolem sebe pozorovalo sedm z deseti mladých lidí. Nejčastěji zmiňovali vlny veder, sucho nebo naopak přívalové deště a povodně.

Obavy ze změn klimatu v průzkumu projevily tři čtvrtiny mladých. Výrazně víc je trápilo, jak změna uškodí budoucím generacím, než jim samotným. Podle dvou třetin dotázaných budou děti, které se rodí v těchto letech, žít v horším světě, než je ten současný.

před 37 minutami

Súdánské úřady odvrátily pokus o převrat, podle prezidenta měl odvrátit demokratizaci

Súdánské úřady oznámily, že zmařily pokus o převrat, který naplánovali stoupenci svrženého prezidenta Umara Bašíra. Súdánský premiér Abdalláh Hamduk řekl, že šlo o koordinovaný pokus zastavit demokratickou transformaci v zemi. Generální tajemník OSN António Guterres pokus o převrat odsoudil a vyzval Súdánce, aby hájili demokratickou budoucnost země, informují světové agentury.

Výslechy podezřelých již začaly. Súdánská armáda uvedla, že zatkla 21 důstojníků a řadu vojáků a že pátrání po dalších pokračuje. Podle armádního prohlášení jsou všechny oblasti, kterých se pokus o puč dotkl, pod kontrolou.

Pučisté se podle zdroje agentury Reuters snažili získat kontrolu nad státní rozhlasovou stanicí v Ummdurmánu, který leží naproti Chartúmu na druhém břehu Nilu. Hamduk poznamenal, že se také pokusili zablokovat silnice, zastavit produkci ropy a zavřít přístavy. Súdánský ministr informací později ve státní televizi uvedl, že situace je pod kontrolou.

Súdánu vládne od převratu v roce 2019 přechodná vláda, složená z vojáků a civilistů, která čelí velkým ekonomickým a bezpečnostním problémům. Armáda roku 2019 při masových protivládních demonstracích svrhla dlouholetého autokratického vládce Umara Bašíra. Při protestech vojáci zabili desítky lidí. Volby se očekávají v roce 2024.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Němečtí ekologové žalují BMW a Mercedes kvůli výrobě aut se spalovacími motory

Německá ekologická organizace Deutsche Umwelthilfe (DUH) zažalovala automobilky BMW a Mercedes-Benz. Chce tyto německé podniky soudní cestou přimět k tomu, aby do roku 2030 ukončily výrobu automobilů se spalovacím motorem. Informovala o tom agentura DPA.

Šéf DUH Jürgen Resch uvedl, že automobilky BMW a Mercedes-Benz svými nynějšími vozy porušují "základní právo na ochranu klimatu". "Budeme soudní cestou prosazovat konec naftových a benzinových osobních automobilů od roku 2030," dodal.

Organizace žaloby podala v pondělí, kdy vypršel termín, do kterého měly automobilky odpovědět na její předžalobní výzvu. Ta požadovala právě ukončení výroby automobilů se spalovacím motorem do roku 2030, což však podniky podle očekávání odmítly.

Automobilka Mercedes-Benz v reakci na žalobu uvedla, že se bude bránit "všemi právními prostředky". Firma plánuje dosáhnout klimatické neutrality svých aut do roku 2039. Konkurent BMW sdělil, že do roku 2030 hodlá snížit emise oxidu uhličitého z provozu, výroby i likvidace svých vozů o 40 procent.

Zdroj: ČTK
Další zprávy