Stříbro z MS jim štěstí nepřineslo. Fenin a spol. paběrkují, z oslavovaného týmu uspěl asi jen Suchý

Radek Petr rozváží stavební materiál, další bojují alespoň o ligu. Jak dopadli čeští vicemistři světa do 20 let?
Zcela opačný příběh napsal Martin Fenin. Ten měl po povedeném šampionátu, na kterém dal tři branky, našlápnuto k velké kariéře. Za více než 100 milionů přestoupil z Teplic do Frankfurtu, ve svém prvním bundesligovém zápase vstřelil hattrick ... a pak následoval dlouhý pád, během nějž se potkal s alkoholem, depresemi, nehodami a dokonce i soudem. Poslední roky střídal angažmá jako na běžícím páse. Zkusil si nižší soutěže v Německu i ve Francii. Momentálně se snaží o návrat v druholigovém Varnsdorfu.
Více než 100 milionů stál CSKA Moskva přestup další české hvězdičky šampionátu, Luboše Kaloudy. Ani ten se ale nepovedl. Kreativní záložník to zkoušel v Rusku, kde se nechytil. Po letošní sezoně ukončil kvůli zdraví ve třiceti letech kariéru. "Kdybych to mohl rozhodnout, tak by má kariéra směřovala úplně jinam. Ve dvaceti letech to člověk neovlivní. Nedopadlo mi angažmá v Juventusu, i když vlastně všechno bylo nasměrované, abych tam šel, řekl v minulosti v rozhovoru pro Aktuálně.cz.
Rovněž z Brna chtěl do velkého fotbalu vystřelit Marek Střeštík, ale i jemu se kariéra zadrhla. Po dvouletém hostování na Spartě, které mařilo dlouhé zranění, odešel do Maďarska, kde působí dosud. Obrovský talent českého fotbalu oblékl jedinkrát reprezentační dres.
Defenzivní záložník a odchovanec Slavie Marcel Gecov si krátce zahrál i v Premier League v barvách Fulhamu. Po odchodu z Anglie působil v Belgii, ale i v Polsku. Minulý rok kariéru profesionálního fotbalisty ukončil a věnuje se vlastní firmě, jež nabízí luxusní bytové designy.
Foto: Milan Kammermayer
Jakub Šafránek David Janeczek Jakub Šafránek, David Janeczek
20. 7. 2017 12:46
Podívejte se ve fotogalerii, kde dnes působí české hvězdičky z mistrovství světa hráčů do 20 let v roce 2007. Češi tehdy na turnaji v Kanadě pod vedením Miroslava Soukupa vybojovali senzační stříbrné medaile a následně se rozlétli po Evropě. Cestu k úspěchu si ale většina z nich nenašla a deset let po slavném šampionátu jejich kariéry živoří. Podívejte se ve fotogalerii, kde nyní hráči působí.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 22 minutami

Slevy v dopravě pro studenty a seniory se sníží na 50 procent z jízdného, rozhodla vláda. Změna by měla začít platit od dubna

Slevy ve veřejné dopravě se sníží ze současných 75 procent na 50 procent z jízdného, rozhodla dnes vláda. Změna by měla platit od 1. dubna. Slevy budou moci dál využívat děti a studenti do 26 let a senioři starší 65 let. Systém slev by se navíc měl rozšířit o invalidní důchodce s invaliditou třetího stupně. Po dnešním jednání vlády to řekl ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Redukce slev by měla přinést úsporu přes 1,8 miliardy korun. Před covidovou krizí stát za slevy dopravcům vyplatil 5,79 miliardy korun v roce 2019, během krize účet klesl zhruba o více než dvě miliardy korun.

V současnosti mohou slevy ve výši 75 procent z jízdného využívat studenti do 26 let a senioři starší 65 let. Vládní koalice už před loňskými volbami do Poslanecké sněmovny avizovala, že chce systém slev upravit. Současnou podobu koalice kritizovala jako nehospodárnou, zvýhodnění pro vybrané skupiny obyvatel však zůstane. Slevy ve výši 75 procent využívají ve veřejné dopravě i cestující s průkazem ZTP, u nich by se nic měnit nemělo.

Zdroj: ČTK
před 24 minutami

Některé organizace Libereckého kraje přišly o dodávky elektřiny. Braly ji i od firmy Lumius, která ukončila činnost

Některé organizace Libereckého kraje včetně úřadu přišly o dodávky elektřiny, kterou kraj zajistil na burze. Jedním z dodavatelů byla firma Lumius, která minulý týden oznámila, že na trhu končí.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Babiš se nemusí omlouvat Kalouskovi za výroky ze sněmovny, potvrdil soud

Bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) se nemusí omlouvat exposlanci Miroslavu Kalouskovi (TOP 09) za výroky, že rozkrádal ministerstvo obrany a "zabil lidi cez padáky". Pravomocně to ve středu potvrdil středočeský krajský soud, který zamítl Kalouskovo odvolání. Výroky podle soudního senátu vůbec nebyly způsobilé zasáhnout do Kalouskových osobnostních práv.

Ani jeden z aktérů sporu k soudnímu jednání nedorazil. Kalouskův právník Stanislav Balík řekl novinářům, že podá dovolání. Zmínil také možnost ústavní stížnosti.

Babišovy sporné výroky zazněly na schůzi sněmovny před hlasováním o důvěře vládě ANO a ČSSD v roce 2018. Svému politickému rivalovi navíc tykal a označil ho za "ožralu" a "zloděje zlodějského". Poslanec předtím Babiše kritizoval za to, že při vysvětlování kauzy Čapí hnízdo křivě přísahal na zdraví svých dětí. Vyhrocenou diskusi přenášela televize.

Zdroj: ČTK
Další zprávy