Stříbro z MS jim štěstí nepřineslo. Fenin a spol. paběrkují, z oslavovaného týmu uspěl asi jen Suchý

Radek Petr rozváží stavební materiál, další bojují alespoň o ligu. Jak dopadli čeští vicemistři světa do 20 let?
Zcela opačný příběh napsal Martin Fenin. Ten měl po povedeném šampionátu, na kterém dal tři branky, našlápnuto k velké kariéře. Za více než 100 milionů přestoupil z Teplic do Frankfurtu, ve svém prvním bundesligovém zápase vstřelil hattrick ... a pak následoval dlouhý pád, během nějž se potkal s alkoholem, depresemi, nehodami a dokonce i soudem. Poslední roky střídal angažmá jako na běžícím páse. Zkusil si nižší soutěže v Německu i ve Francii. Momentálně se snaží o návrat v druholigovém Varnsdorfu.
Více než 100 milionů stál CSKA Moskva přestup další české hvězdičky šampionátu, Luboše Kaloudy. Ani ten se ale nepovedl. Kreativní záložník to zkoušel v Rusku, kde se nechytil. Po letošní sezoně ukončil kvůli zdraví ve třiceti letech kariéru. "Kdybych to mohl rozhodnout, tak by má kariéra směřovala úplně jinam. Ve dvaceti letech to člověk neovlivní. Nedopadlo mi angažmá v Juventusu, i když vlastně všechno bylo nasměrované, abych tam šel, řekl v minulosti v rozhovoru pro Aktuálně.cz.
Rovněž z Brna chtěl do velkého fotbalu vystřelit Marek Střeštík, ale i jemu se kariéra zadrhla. Po dvouletém hostování na Spartě, které mařilo dlouhé zranění, odešel do Maďarska, kde působí dosud. Obrovský talent českého fotbalu oblékl jedinkrát reprezentační dres.
Defenzivní záložník a odchovanec Slavie Marcel Gecov si krátce zahrál i v Premier League v barvách Fulhamu. Po odchodu z Anglie působil v Belgii, ale i v Polsku. Minulý rok kariéru profesionálního fotbalisty ukončil a věnuje se vlastní firmě, jež nabízí luxusní bytové designy.
Foto: Milan Kammermayer
Podívejte se ve fotogalerii, kde dnes působí české hvězdičky z mistrovství světa hráčů do 20 let v roce 2007. Češi tehdy na turnaji v Kanadě pod vedením Miroslava Soukupa vybojovali senzační stříbrné medaile a následně se rozlétli po Evropě. Cestu k úspěchu si ale většina z nich nenašla a deset let po slavném šampionátu jejich kariéry živoří. Podívejte se ve fotogalerii, kde nyní hráči působí.
 

Právě se děje

Další zprávy