Ve Španělsku bez překvapení. Fotbalistky ale i po prohře 0:4 budou bojovat o baráž

23. 10. 2020 23:07
České fotbalistky v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy prohrály 0:4 ve Španělsku a v tabulce skupiny D jim patří třetí místo. Na Euro postoupí vítězové devíti skupin a tři nejlepší celky z druhých míst, ostatních šest čeká baráž.
Brankářka Slavie Barbora Votíková inkasovala od Španělek čtyřikrát.
Brankářka Slavie Barbora Votíková inkasovala od Španělek čtyřikrát. | Foto: Reuters

Výběr trenéra Karla Rady, kterému chyběla dlouhodobě zraněná kapitánka Voňková a nemocná Martínková, na favorizované soupeřky od začátku nestačil a už po 50 sekundách inkasoval. Prosadila se Gonzálezová a do přestávky přidaly další góly Guijarroová a Bonmatiová. Ve druhé půli zpečetila debakl Putellasová.

Českému tým, jenž v úterý v Chomutově přivítá poslední Ázerbájdžán, po druhé porážce v kvalifikaci patří třetí místo se ztrátou jednoho bodu na Polsko. Za vedoucími Španělkami, která mají ještě zápas k dobru, zaostávají reprezentantky o tři body.