Stašková vstřelila nádhernou branku a české fotbalistky zvítězily v Polsku

22. 9. 2020 20:34
České fotbalové reprezentantky v pátém kvalifikačním utkání o postup na mistrovství Evropy 2022 zvítězily v Polsku 2:0 a vystřídaly domácí celek na druhém místě tabulky.
Česká ženská fotbalová reprezentace
Česká ženská fotbalová reprezentace | Foto: Reuters

Páteční úvodní vzájemný duel v Chomutově skončil bez branek.

Svěřenkyně trenéra Karla Rady mají ve skupině deset bodů stejně jako vedoucí Španělky, které ale odehrály o zápas méně. Třetí Polky získaly osm bodů. Na Euro postoupí vítězové devíti skupin a tři nejlepší celky z druhých míst, ostatních šest čeká baráž.

Už v první minutě v Bielsko-Biale zahodila velkou šanci Martínková, kterou tváří v tvář vychytala brankářka Kiedrzyneková. V 28. minutě se už Češky prosadily díky výstavnímu přímému kopu Staškové.

Po změně stran Polky tlačily a hostující tým podržela gólmanka Votíková výborným zákrokem proti střele Mesjaszové. České hráčky přidaly pojistku v 70. minutě. Martínková vyslala do úniku Kamilu Dubcovou a ta po kličce Kiedrzynekové skórovala do prázdné branky.