Stašková vstřelila nádhernou branku a české fotbalistky zvítězily v Polsku

22. 9. 2020 20:34
České fotbalové reprezentantky v pátém kvalifikačním utkání o postup na mistrovství Evropy 2022 zvítězily v Polsku 2:0 a vystřídaly domácí celek na druhém místě tabulky.
Česká ženská fotbalová reprezentace
Česká ženská fotbalová reprezentace | Foto: Reuters

Páteční úvodní vzájemný duel v Chomutově skončil bez branek.

Svěřenkyně trenéra Karla Rady mají ve skupině deset bodů stejně jako vedoucí Španělky, které ale odehrály o zápas méně. Třetí Polky získaly osm bodů. Na Euro postoupí vítězové devíti skupin a tři nejlepší celky z druhých míst, ostatních šest čeká baráž.

Už v první minutě v Bielsko-Biale zahodila velkou šanci Martínková, kterou tváří v tvář vychytala brankářka Kiedrzyneková. V 28. minutě se už Češky prosadily díky výstavnímu přímému kopu Staškové.

Po změně stran Polky tlačily a hostující tým podržela gólmanka Votíková výborným zákrokem proti střele Mesjaszové. České hráčky přidaly pojistku v 70. minutě. Martínková vyslala do úniku Kamilu Dubcovou a ta po kličce Kiedrzynekové skórovala do prázdné branky.

Utkání kvalifikace mistrovství Evropy fotbalistek v Bielsko-Biale:

Polsko - ČR 0:2 (0:1)

Branky: 28. Stašková, 70. K. Dubcová.

Sestava ČR: Votíková - Vyštejnová, Bertholdová, Sonntágová, Bartoňová - Cahynová - Martínková, Svitková (57. Pochmanová), Krejčiříková (86. Černá), K. Dubcová - Stašková (80. Ringelová). Trenér: K. Rada.

Kouč italských mistrů světa Lippi ukončil kariéru

Strůjce italského triumfu na fotbalovém mistrovství světa v roce 2006 Marcello Lippi ukončil trenérskou kariéru. Naposledy vedl do loňského listopadu reprezentaci Číny, ale další angažmá už hledat nebude. Jinou práci ve fotbalovém prostředí nicméně dvaasedmdesátiletý uznávaný kouč nevyloučil.

"Co se týče trenérského řemesla, tak s tím je definitivně konec. Skutečně," řekl Lippi pro RadioSportiva. "Stačilo to. Možná bych mohl být užitečný v jiné funkci, uvidíme. Do jara ale nic," dodal kouč, který s Italy slavil zlato před 14 lety na MS v Německu.

Lippi do roku 2010 působil výhradně v rodné Itálii. S Juventusem získal pětkrát domácí titul a vyhrál i Ligu mistrů. Po odchodu do Číny ovládl tamní soutěž s klubem Kuang-čou a následně neodolal lukrativní nabídce převzít čínský národní tým. Druhé angažmá u něj však ukončil už po čtyřech soutěžních zápasech.