Řepka kvůli trestu přišel o Euro, Berger jen smutně přihlížel. Odvolá se Kúdela?

Sport ČTK Sport, ČTK
14. 4. 2021 18:01
Rasistická urážka, kterou měl pronést v zápase s Rangers Ondřej Kúdela, může ovlivnit českou obranu na mistrovství Evropy. Pokud zůstane v platnosti trest na 10 utkání, nebude se moci stoper Slavie Eura zúčastnit. Nebylo by to poprvé, kdy trest od disciplinární komise UEFA ovlivnil složení českého národního týmu na závěrečném turnaji.

Tomáš Řepka (Euro 1996)

Česká fotbalová reprezentace na Euru 2000: Obránce Tomáš Řepka.
Česká fotbalová reprezentace na Euru 2000: Obránce Tomáš Řepka. | Foto: ČTK

V roce 1996 kvůli disciplinárnímu trestu přišel Tomáš Řepka o mistrovství Evropy v Anglii, kde Češi překvapivě získali stříbrné medaile. 

Tehdy dvaadvacetiletý Řepka doplatil na vyloučení ze čtvrtfinále mistrovství Evropy do 21 let proti Itálii, ze který přišel trest na dva zápasy, který se mu přenesl i do zápasů A týmu. 

A protože trenér Dušan Uhrin starší stavěl obranu na zkušenějších borcích, na Euro nakonec neodcestoval. 

 

Právě se děje

před 44 minutami

Na Floridě se zhroutila vícepodlažní budova, na místě jsou záchranáři

Na jižní Floridě se částečně zhroutila několikapodlažní budova. Zda v ní byli lidé a zda si incident vyžádal oběti, není v tuto chvíli podle televizní stanice CNN jasné. Na místě zasahují hasiči.

O zhroucení budovy v okrese Miami-Dade informovaly hasiči na twitteru. V tiskovém prohlášení pak uvedli, že na místě zasahuje přes 80 záchranných jednotek. Objekt se nacházel v městečku Surfside nedaleko Miami Beach. Podle lokální televize byla budova postavena v roce 1981.

Policie na twitteru zveřejnila snímek z místa. Na internetu se objevilo i video trosek budovy; jeho autor poznamenal, že byl ubytovaný v sousedním hotelu. "Jedna z těch obřích budov je pryč. Tady, hned vedle nás," uvedl s tím, že je to "šílené".

CNN se snaží získat komentář od místních hasičů a kanceláře starosty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy