Řepka kvůli trestu přišel o Euro, Berger jen smutně přihlížel. Odvolá se Kúdela?

Sport ČTK Sport, ČTK
14. 4. 2021 18:01
Rasistická urážka, kterou měl pronést v zápase s Rangers Ondřej Kúdela, může ovlivnit českou obranu na mistrovství Evropy. Pokud zůstane v platnosti trest na 10 utkání, nebude se moci stoper Slavie Eura zúčastnit. Nebylo by to poprvé, kdy trest od disciplinární komise UEFA ovlivnil složení českého národního týmu na závěrečném turnaji.

Patrik Berger (Euro 2000)

Záložník Patrik Berger v dresu českého fotbalového národního mužstva.
Záložník Patrik Berger v dresu českého fotbalového národního mužstva. | Foto: Eduard Erben

O čtyři roky později měl být jedním z tahounů českého týmu na Euru 2000 Patrik Berger, který tou dobou hrál Premier League za Liverpool. 

Osudným se mu stalo poslední utkání kvalifikace s Faerskými ostrovy, ve klterém se nechal vyloučit a následně dostal trest na dva zápasy. 

I přesto jej ale trenér Jozef Chovanec zařadil do nominace na závěrečný turnaj v Belgii a Nizozemsku.

Tam ale mohl Berger nastoupit až ve třetím duelu s Dánskem, v němž už Češi po dvou předchozích porážkách neměli šanci na postup ze skupiny.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Roční výše příspěvku na podporované zdroje energie loni stagnovala na 45 miliardách

Roční výše poskytnutého příspěvku podporovaným zdrojům energie (POZE) loni v Česku činila 45,4 miliardy korun, stagnovala tak na podobné úrovni jako v roce 2019. Vyplývá to z dat, které na webu zveřejnil Operátor trhu s elektřinou (OTE). Od roku 2006 bylo na podporu POZE v Česku vyplaceno přes 430 miliard korun. Stát loni na dotaci přispěl 27 miliard korun, zbytek zaplatili zákazníci ve fakturách za elektřinu. Na kolik peněz přesně budou mít tyto zdroje v daný rok nárok, není stanoveno dopředu, záleží vždy na objemu výroby.

Většina podpory podle OTE loni tradičně mířila obnovitelným zdrojům energie, kterým bylo vyplaceno 43,2 miliardy korun, meziročně o 1,7 procenta více. Solární elektrárny obdržely 29,1 miliardy korun, bioplynové stanice sedm miliard korun, biomasa 3,3 miliardy korun, vodní elektrárny skoro 2,5 miliardy korun a větrné zdroje 1,3 miliardy korun. Zbytek vyplacené podpory získaly zdroje kombinované výroby elektřiny a tepla (KVET), druhotné zdroje a teplo z obnovitelných zdrojů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy