Baráž o Euro • Odveta • 18:00

Česko U21 - Island U21

Česko U21
0:0
0:0, 0:0
Konec zápasu.
Island U21

Dobrý den, vítejte při sledování on-line přenosu z odvetného utkání baráže o postup na Euro fotbalistů do 21 let mezi Českem a Islandem. Češi hájí vedení 2:1 po prvním zápase, odveta startuje v Českých Budějovicích v úterý 27. září v 18 hodin.

Česko

Lvíčata nastoupí do zápasu v následující sestavě.

Island

Island se pokusí zvrátit nepříznivé skóre z prvního zápasu v tomto složení.

1.

Zápas začal.

2.

Domácí vstoupili do utkání v tradičních červených dresech. Fotbalisté Islandu pro odvetné střetnutí oblékli dresy barvy bílé.

3.

Stoper Martin Vitík vyzkoušel dlouhý nákop za obranu, kam nabíhal Václav Sejk. Balón byl ovšem příliš prudký a český útočník na něj nedosáhl.

4.

Češi po prvním rohovém kopu v utkání způsobili velký rozruch v poutovém území soupeře, arbitr Krogh si však všiml faulu na brankáře a hru přerušil.

5.

Pod tlakem Orri Óskarsson vyzkoušel patičku na střed, kde viděl nabíhajícího Thórdarsona, toho však výborně pokryl Hranáč.

6.

Přestože měl stoper Robert Orri Thorkelsson dost času na rozehrávku, tak volil malou domů na Hakona Rafna Valdimarssona, ten přenesl hru doleva na Fridrikssona.

7.

U pravé lajny zaváhal Kristian Hlysson. Středopolař, jenž na klubové scéně obléká dres Ajaxu, si nechal balón projet pod pravou kopačkou do zámezí.

8.

David Jurásek vymotal Ómarssona a vyslal do vnitra šestnáctky parádní centr. Matyáš Kozák místo zakončení fauloval Ólafssona.

9.

Potlesk fanoušků si vysloužil Jan Žambůrek. Správně očekával, že Thordarson bude nahrávat středem, balón získal do svého držení.

10.

Vysoko presující Matěj Valenta vyvinul velký tlak na Valgeira Lunddala Fridrikssona, levý bek Islandu udržel protihráče na zádech.

11.

Dobrou práci odvedl na levém křídle Brynjolfur Darri Willumson. Útočník nevybojoval na svou osobu faul, ovšem zvládl nastřelit Hranáče a vybojovat rohový kop.

12.

Standardku v podobě rohového kopu Češi ubránili bez problémů. Dánský arbitr Krogh odpískal útočný faul Baldurssonovi.

13.

Obranný odkop Fridrikssona schytal do obličeje Matyáš Kozák. Situaci musel pořádně rozdýchat, raději na pár vteřin odešel za postranní čáru.

14.

K zakončení kousek za velkým pokutovým územím se k zakončení dostal Adam Gabriel. Slabý přízemní pokus do středu brány Valdimarssonovi větší starosti nenadělal.

15.

Islanďané působí odhodlaným dojmem. Směrem dopředu za favorizovaným soupeřem o mnoho nezaostávají, jsou si vědomi, že v případě prvního gólu jsou zpátky ve hře o evropský šampionát.

16.

Přenesení hry k pravé lajně vyšlo Hlynssonovi na jedničku. Ómarssonovi ale trvalo poměrně dlouho zpracování, místo rozvíjení akce zvolil zpětný pas na Thorkelssona.

17.

Faulem se provinil David Jurásek. Český levý obránce vůbec nesledoval balón, měl jasný cíl hlavně zastavil Ómarssona, což se mu podařilo.

18.

Přetažený centr nebyl v podání Hlynssona dobrou volbou. Trajektorii míče si pohlídal Robin Hranáč a hlavou jej odvrátil mimo pokutové území.

19.

Matyáš Kozák přes dva protihráče zvládl sklepnout za sebe na Václava Sejka, jehož zblokovanou střelu zachytil gólman Valdimarsson do rukavic.

20.

Na polovině hřiště vybojoval faul na svou osobu Matěj Valenta. Ten výborně pokryl balón proti Thordarssona, jenž soka nakonec podrazil.

21.

Sparťanská spolupráce málem vedla k prvnímu gólu. Adam Gabriel stříleným pasem oslovil Václava Sejka, který vystřelil vedle levé tyčky.

22.

Island má k dispozici standardní situace z velmi zajímavé pozice. Michal Ševčík nedovoleným způsobem poslal k zemi Hlynssona metr za velkým vápnem.

23.

K exekuci se postavil sám faulovaný Kristian Hlynsson. Mířil tvrdou ránu na stranu gólmana, míč zastavil mimo zeď stojící Matyáš Kozák.

23.

Matyáš Kozák opět v akci, tentokráte na sebe upozornil v negativním světle. Skluzem dojel Ómarssona dávno po jeho odehrání míče, arbitr Krogh s udělením žluté karty neváhal ani vteřinu.

24.

S malou domů si Valdimarsson poradil, když prvním dotekem míč zpracoval, načež pře blížícím se Sejkem poslal balón k pravé lajně na Ómarssona.

25.

Jan Žambůrek zkontroloval postavení spoluhráčů. aby nakonec nahrál na levou stranu šestnáctky Matějovi Valentovi. Tomu vyšla zasekávačka na střed, následným stříleným pasem však našel pouze Ólafssona.

26.

Faul vybojoval Lukáš Červ. Byl si moc dobře vědom, že proti dvěma soupeřům by se mu těžko přihrávalo, proto vsadil na krytí míče tělem. Českého záložníka zfauloval Kolbeinn Thordarson.

27.

Nohama si zahrál i český gólman Matěj Kovář. Nová akvizice pražské Sparty neváhala a z první vrátila kulatý nesmysl na útočnou polovinu.

28.

Andri Fannar Baldursson skrze dvěma protihráč nahrál Kristianu Hlynssonovi, střelu směřující k pravé tyči zdárně zblokoval Adam Gabriel.

29.

Volný přímý kop proti českému týmu způsobil David Jurásek, jenž si určitě byl vědom, že Ómarsson je pod tlakem, přesto ho nešikovně atakoval nedovoleně.

30.

Rozehrávka po zemi nebyla dobře provedená. Baldursson hledal nejspíše Thordarsona, tomu před nosem odpálil míč Robin Hranáč.

31.

Adam Gabriel je hodně vidět. Výborně si píchl balón po pravé lajně kolem Isaka Oliho Ólafssona, jenž protihráče zastavil jenom za cenu faulu.

32.

Po centru z volného přímého kopu sice zakončoval Robin Hranáč, ale v těžké pozici zády k brance. Hrací předmět nasměroval mimo tři tyče.

33.

Přenesení hry k pravé lajně nevyšlo. Adam Gabriel jenom sledoval, jak Valgeir Lunddal Fridriksson hlavou zvládá posunout míč ke spoluhráči na střed hřiště.

34.

Hned dvakrát Andri Fannar Baldursson udržel míč s obrovským štěstím. Nebylo mu to ale nic platné, protože posléze nepřesně nahrával Óskarssonovi.

35.

Islanďané kombinují na útočné polovině, ale zároveň daleko od českého pokutového území. Defenzivní linie je rozestavená velmi dobře.

36.

Kolbeinn Thordarson prováhal ideální moment k přihrávce, pod tlak ho následně dostal Lukáš Červ. Středopolař naslepo zakopl míč do zámezí.

37.

U balónu znovu hosté. Akci chtěl zrychlit Kristian Hlynsson, jenže nahrál nepřesně, vzápětí zastavil český brejk stažením Valenty k zemi.

38.

Proti pravidlům si pomohl rovněž na druhé straně Václav Sejk. Ve vzdušném souboji s Thorkelssonem si lehce pomohl pravým loktem.

39.

Zdánlivě jednoduché zpracování Lukáši Červovi nevyšlo, balón mu odskočil daleko od nohy. Thordarson vyzkoušel průnikový pas na Willumssona, adresát na balón nedosáhl.

40.

Do českých řad míří druhá žlutá karta. Pozitivem může být, že to je opět ofenzivě laděný fotbalista, a sice Václav Sejk, který poslal k zemi Thorkelssona. Útočníci mají přeci jen snazší vyhnout se ostřejším zákrokům.

41.

Kartónek žluté karty arbitr Krogh okamžitě vytáhl i na druhou stranu. Obdržel ji Dagur Dan Thórhalsson za naskočení do Adama Gabriela.

42.

Pokutový kop chtěl vybojovat David Jurásek, když si hodil míč mezi dvěma soupeři, ucítil lehký kontakt a spadl na trávník. Rozhodčí nechal ve hře pokračovat.

43.

Vzápětí to byl právě David Jurásek, který se postaral o přerušení hry, po ztrátě hracího předmět si pomohl nedovoleně proti Ómarssonovi.

44.

Na polovině hřiště došlo k tvrdému střetu hlavami mezi Václavem Sejkem a Isakem Olim Ólafssonem. Islandský stoper je v pořádku, český forvard potřebuje ošetření.

45.

Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu jednu minutu.

45+1.

Václav Sejk obdržel pas na hranici velkého pokutového území. Z voleje střílel do clonícího soupeře, odražený balón napálil Matěj Valenta vedle levé tyče.

45+2.

Konec prvního poločasu.

První poločas odvetného utkání o postup na Euro hráčů do 21 let mezi Českem a Islandem branku nenabídl. K vidění nebyla žádná vyloženě gólová příležitost. Svěřenci kouče Suchopárka hrají směrem do defenzivy velmi zodpovědně, Island se i přes velkou snahu gólu nedočkal. Každopádně hraje častěji na míči a dává jasně najevo, že se o postup na evropský šampionát porve ze všech sil.

STATISTIKY PO 1. POLOČASE

Držení míče: 47 % - 53 %

Střely celkem: 5 - 2

Střely na bránu: 2 - 0

Střely mimo bránu: 2 - 0

Zblokované střely: 1 - 2

Rohové kopy: 1 - 2

Fauly: 11 - 9

Žluté karty: 2 - 1

Druhý poločas začne přibližně v 19:03.

46.

Začal druhý poločas.

47.

Ani jeden z trenérů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě. Oba celky tak pokračují v původním rozložení.

48.

Centr z pravé strany proskočil českým pokutovým územím až k Fridrikssonovi, který s touto možností vůbec nepočítal i on nechal letět balón dál.

49.

Adam Gabriel udělal to nejlepší, co v danou chvíli mohl. U pravé lajny si poradil se zdvojením, napálil Fridrikssona a vybojoval rohový kop.

50.

Centr od rohového praporku propadl Václav Sejk. Český útočník se nezorientoval dostatečně rychle a zakončit nestihl.

51.

Lukáš Červ musel rychle jednat, vyzkoušel pas za obranu. Balónu dal přílišnou délku, doputoval do rukavic připraveného Valdimarssona.

52.

Hodně aktivní dnes je Adam Gabriel. Pravý bek českého týmu nejprve předskočil Thórhalssona, načež trefil clonícího Fridrikssona a v tomto případě získal aut.

53.

Spoluhráčům výrazně zavařil gólman Hakon Rafn Valdimarsson, jenž nesmyslně vyběhl mimo vápno proti míči, k němuž měl nejblíže jeho spoluhráč. Brankář bezmyšlenkovitě odpálil míč do autu.

54.

V blízkosti poloviny hřiště fauloval Lukáš Červ. Sice hlavou trefil balón, ale předtím nedovoleně poslal k zemi středopolaře Thordarsona.

55.

O třetí žlutou kartu českého týmu se postaral Matěj Valenta. Rozběhnutého Hlynssona stáhl k zemi s jasným cílem zastavit rychlý protiútok.

56.

Anri Fannar Baldursson nebyl daleko od vedoucího gólu! Krásně se proháčkoval mezi Valentou se Ševčíkem, aby přes Vitíka zvládl vypálit k levé tyči, Kovář pravou rukou vyrazil míč nad břevno!

57.

Island cítí šanci. Dalekonosný projektil vyslal Kolbeinn Thordarson, rychle letící balón prosvištěl těsně vedle pravé části brankové konstrukce.

58.

Střídání Česko: odchází Michal Ševčík, přichází Filip Kaloč.

58.

Střídání Česko: odchází Matyáš Kozák, přichází Kryštof Daněk.

59.

Češi si určitě jsou vědomi faktu, že nejsou lepším týmem, nadále však drží postupový výsledek. Proto není třeba panikařit a snažit se přehnaně útočit.

60.

Z těžké pozice vyslal zajímavou ránu Lukáš Červ. Balón směřující k pravé tyči skočil těsně před Valdimarssonem, ten přesto zvládl míč vytlačit na roh.

61.

Český útok pokračoval rohovým kopem. David Jurásek hledal na zadní tyči Václava Sejka, Robert Orri Thorkelsson prodloužil hrací předmět do autu.

62.

Nejen Matěj Kovář, ale celý český tým měl nyní obrovské štěstí! Oli Valur Ómarsson stříleným pasem vybídl ke skórování Orriho Óskarssona, prudká hlavička se vznesla těsně nad břevno.

63.

Dobře zapracoval u pravé lajny Kryštof Daněk. V souboji nechal hrát Valgeira Lunddala Fridrikssona, jenž ve skluzu hrál balón mimo hrací plochu.

64.

Volného prostoru u levé lajny David Jurásek nevyužil ideálně. Nepovedený centr Hakon Rafn Valdimarsson s klidem lapil do rukavic.

65.

Útočník Václav Sejk si nedělal hlavu s těžkým zpracováním a hrál z první po sebe na Matěje Valentu, ten hru zklidnil zpětným pasem na stopera Hranáče.

66.

Standardní situaci vybojoval Kryštof Daněk. Zpracování mu nevyšlo dle představ, nicméně míč si kolem Thordarsona hodil šikovně, středopolař posléze soka podrazil.

67.

David Jurásek kroutil balón na Martina Vitíka. Balón se odrazil na úroveň penalty na Václava Seka, jehož zakončení z první proletěla o kus vedle levé tyče.

68.

Znovu se o slovo přihlásil David Jurásek, jenž od levé lajny vyslal zajímavý centr na Václava Sejka, těsně před ním kulatý nesmysl šikovně přizvedl Ólafsson.

69.

Český rohový kop nebyl příliš nebezpečný. Filip Kaloč se sice na přední tyči prodral k zakončení, balón ovšem nasměroval výrazně vedle cílového zařízení.

70.

Svěřenci kouče Suchopárka nadále pokračují v tlaku. Adam Gabriel si na pravé straně vyměnil míč s Kryštofem Daňkem, načež odcentroval do rukavic brankáře.

71.

Cenné vteřiny podržel Matěj Kovář. Gólman nechytal nepovedený dlouhý pas do rukavic okamžitě, počkal si, až se k němu Brynjolfur Darri Willumsson přiblíží do těsné blízkosti.

72.

Střídání Island: odchází Dagur Dan Thórhallson, přichází Logi Tómasson.

72.

Střídání Island: odchází Oli Valur Ómarsson, přichází Bjarki Bjarkason.

73.

Neúspěchem skončil rovněž útok domácího celku. Matěj Valenta přecenil rychlostní schopnosti Václava Sejka, míč skončil u brankáře Valdimarssona.

74.

Střídání Česko: odchází Václav Sejk, přichází Daniel Fila.

75.

Do vnitra pokutového území dostával nahrávku Willumson. Soupeři skvěle zakřižoval cestu Martin Vitík, navíc zvládl i rozehrávku přes Juráska.

76.

Islandští fotbalisté drží balón, ale v bezpečné vzdálenosti od české svatyně. Jónassona družina si bezpochyby je vědoma faktu, že času už moc nezbývá.

77.

Z hranice velkého vápna střílel skrytou střelou na zadní, levou tyč Orri Óskarsson. Matěj Kovář byl na zemi včas, aby si připsal úspěšný zákrok.

78.

Další slibně vypadající islandskou příležitosti zhatil skvěle provedeným skluzem ve vlastním pokutovém území stoper Robin Hranáč.

79.

Filip Kaloč dohnal Baldurssona, čímž soka rozhodil. Práci za spoluhráče dokonal David Jurásek, levý obránce získal hrací předmět do své moci.

80.

Střídání Island: odchází Kolbeinn Thordason, přichází Thor Úlfarsson.

81.

Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. V Českých Budějovicích přetrvává bezbrankový výsledek, který by na evropský šampionát posunul českou reprezentaci.

82.

Tohle přesně českému celku stačí. Adam Gabriel zvládl šikovně napálit Fridrikssona, Češi mají k dispozici rohový kop.

83.

Zajímavě sehraný roh, kdy přízemní nahrávka směřovala do půlkruhu za velkým vápnem na Lukáše Červa, jenž nasměroval míč prudce k levé tyči, avšak Hakon Rafn Valdimarsson se blýskl ještě lepším zákrokem!

84.

Pozor na defenzivní složku, Islanďané už totiž znovu útočí. David Jurásek si výborně pokryl levou lajnou, rozběhnutého Óskarssona za záda nepustil.

85.

Islandští fotbalisté se teď vlastní vinou připravili i balón, po nedorozumění mezi Hlynssonem a Thórkelssonem hrací předmět doputoval do zámezí.

86.

Český kapitán Jan Žambůrek se nechal předskočit Fridrikssonem. Za spoluhráče skvěle zaskočil Lukáš Červ, který čistě protihráče obral a zvládl i zklidnit hru nahrávkou k nohám Juráska.

87.

Wilumsson si v poslední chvíli rozmyslel zakončení. Nevyšla mu ani následná nahrávka na levou stranu, tu vystihl pozorný Adam Gabriel.

88.

Hosté dostali příležitost rozehrávky rohového kopu. Nepovedený centr skončil na přední tyči, odkud míč odpálil do bezpečí David Jurásek.

89.

Výborně zapracoval Lukáš Červ. Nejenže zvládl dlouhý obranný odkop, ale ještě ke všemu byl nedovoleně atakován frustrovaným Baldurssonem.

90.

Střídání Česko: odchází Matěj Valenta, přichází Filip Souček.

90.

Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby čtyři minuty.

90+1.

Na levé straně šestnáctky si našel místo ke střele Kristian Hlynsson. Vyzkoušel přízemní ránu na zadní tyč, tu zblokoval skluzující protihráč.

90+1.

Fantastický Matěj Kovář. Český gólman ukázal perfektní reflexy, ostrou ránu Fridrikssona z voleje vyslanou kousek za malým vápnem zvládl vyškrábnout nad břevno!

90+2.

Na rohový kop se do poutového území soupeře vydal i gólman Hakon Rafn Valdimarsson. Právě on se tlačil k hlavičce, ale Robin Hranáč jej nepustil.

90+3.

Za zdržování hry si vysloužil kartónek žluté barvy Filip Souček. Balón vzal do ruky a odběhl s ním daleko od místa českého přestupku.

90+4.

Opět karta žluté barvy za zdržování hry, tentokráte pro Jana Žambůrka. Arbitr Krogh českému kapitánovi nespolkl výmluvu, že přeslechl hvizd.

90+5.

To vypadá slibně! Proti centru z pravé strany vyběhl Matěj Kovář a kulatý nesmysl udržel v rukavicích! Už se déle, než kolik bylo nastaveno.

90+5.

Island bude dohrávat o deseti! Valgeir Lunddal Fridriksson neudržel nervy na uzdě a po přerušení hry tvrdým direktem poslal k zemi Červa.

90+5.

Dánský arbitr Krogh udělil ještě dvě žluté karty, a sice Robinu Hranáčovi a Bjarkimu Bjarnasonovi, kteří mezi sebou měli drobnou potyčku.

90+6.

Konec zápasu.

Byly to nervy, ale podařilo se! Česká jednadvacítka doma remizovala s Islandem 0:0 a po vítězství 2:1 z minulého týdne tak postupuje na evropský šampionát.

Hosté favorizovanému soupeři nedali nic zadarmo. Hrozili hlavně ve druhém poločase, ovšem česká reprezentace měla v bráně Matěje Kováře, který dnes působil neprůstřelným dojmem. Nejprve se vytáhl proti střele Óskarssona. Ještě těžší zákrok musel gólman Sparty vytasit v nastaveném čase, kdy prudkou střelu Fridrikssona perfektně vyškrábl nad horní tyčku.

Češi nepodali přesvědčivý výkon, ale na to se historie ptát nebude, důležitý je postup. Evropský šampionát v Gruzii a Rumunsku, který startuje v červnu příštího roku, bude i s českou účastí.

STATISTIKY UTKÁNÍ

Držení míče: 44 % - 56 %

Střely celkem: 9 - 9

Střely na bránu: 4 - 3

Střely mimo bránu: 3 - 3

Zblokované střely: 2 - 3

Rohové kopy: 6 - 8

Fauly: 19 - 14

Žluté karty: 6 - 2

Červené karty: 0 - 1

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Rýmuje o Havlovi a Bibli. Mistrem Česka ve slam poetry se stal Strýc Pepin

Mistrem Česka ve slam poetry, tedy v přednesu vlastních básnických textů, se tuto sobotu v zaplněné pražské MeetFactory stal nováček mezi slamery vystupující pod přezdívkou Strýc Pepin. Porazil 11 kolegů, kteří do finále postoupili z kvalifikačních kol v 11 městech.

Asi s deseti exhibicemi je Strýc Pepin, vítěz klasifikačního kola v Ústí nad Labem, na české slamerské scéně nováčkem. V prvním kole přednesl báseň o návštěvě knihovny a čtení Bible, ve druhém pobavil publikum satirickým textem o působení Václava Havla na sociální platformě, na níž sdílí své fotografie. "Věřil jsem, že to v Praze bude fungovat," řekl slamer na dotaz, proč vybral zrovna tato díla.

První ročník mistrovství republiky ve slam poetry se uskutečnil roku 2003 na olomouckém literárním festivalu Poezie bez hranic. Finále se dlouho konala v brněnském klubu Fléda. Do Prahy se slamerské klání přesunulo v roce 2016. Galavečer v MeetFactory moderoval slamer Anatol Svahilec.

Zdroj: ČTK
Další zprávy