Trpišovský konečně splnil slib. Po dlouhé době jsme hráli jako zaťatá pěst, chválil

Sport Sport
24. 11. 2016 22:21
Liberecký trenér Jindřich Trpišovský chválil své svěřence za skvělý výkon proti Karabachu. V žaludku mu ale přitom stále leželo sobotní selhání týmu na půdě jabloneckého arcirivala.
Radost libereckých fotbalistů (ilustrační foto).
Radost libereckých fotbalistů (ilustrační foto). | Foto: ČTK

Liberec - Alchymie se sestavou se mu tentokrát vyplatila. Jindřich Trpišovský změnil úvodní jedenáctku Slovanu Liberec hned na pěti místech a jeho tým v zápase o naději v Evropské lize na domácí půdě jasně přehrál Karabach. Severočeši soupeře z Ázerbajdžánu přestříleli 17:11, soupeři nebylo nic platné ani šedesátiprocentní držení míče.

"Před začátkem bojů v základní skupině jsme měli jedno přání. Abychom i v posledním kole hráli o postup. To se nám teď splnilo. Nesmírně si téhle výhry vážíme," popisoval své pocity zjevně spokojený kouč.

Liberec se dostal na rozdíl tří bodů od postupové příčky a hrát o proniknutí do jarní části soutěže bude příště na hřišti řecké Soluně. Trpišovský měl pro své svěřence jen slova chvály. Líbil se mu zejména týmový výkon. Oproti Karabachu působil Slovan mnohem semknutěji, hosté hráli profesorsky a v zápalu a nasazení domácím nestačili.

"Hráče musím pochválit za to, co odvedli. Po dlouhé době jsme hráli jako zaťatá pěst. Kluci drželi při sobě a tenhle týmový výkon jim pomohl vyhrát," konstatoval Trpišovský. "Myslím si, že to byl jeden z nejlepších našich výkonů v celé sezoně," dodal.

Jaký rozdíl oproti hodnocení posledního ligového utkání, jež Liberec hrubě nezvládl a stejným rozdílem, jakým dnes zdolal Karabach, ztratil severočeské derby v Jablonci.

"V sobotu to byl naopak ten nejhorší výkon, za celou dobu co jsem v Liberci. Trochu jsme se utěšovali tím, že už to nemůže být horší," usmíval se liberecký lodivod. "Za derby je tohle vítězství alespoň slabá náplast. Tam se nám to hrubě nepovedlo," potvrdil Trpišovský, že ho selhání v derby stále velmi trápí. Vždyť Liberec je v tabulce české nejvyšší soutěže stále až na jedenáctém místě.

Trenér po utkání poukázal na to, jak rozdílně ve zmíněných dvou utkáních Liberečtí zvládli klíčové momenty zápasu. "O tom je to vždy. V sobotu jsme nedali penaltu a pak už šlo všechno proti nám. Dnes naopak pro nás, dali jsme první gól, Dúbravka pak chytil stoprocentní šanci soupeře, zachránil nás," popisoval čtyřicetiletý kouč.

Trpišovský byl rád, že fanouškům konečně splnil slib, který jim dal vlastně už před dvěma lety, před první jízdou Slovanu Evropskou ligou pod jeho vedením.

"Sliboval jsem, že se doma pokusíme vyhrát nějaký zápas ve skupině. Jsem rád, že jsme to splnili alespoň na ten poslední pokus," oddechl si kouč. 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy