Plzeň čeká v Chorvatsku útočnou smršť. Z fanoušků si hlavu neděláme, ujistil Petržela

mar ČTK mar, ČTK
21. 2. 2019 9:18
Těsný náskok 2:1 z domácího zápasu si přivezli viktoriáni do Chorvatska. Na stadionu Maksimir budou v odvetě prvního jarního kola Evropské ligy čelit ofenzivnímu snažení domácího Dinama. Vývoj celého dvojzápasu může pro Viktorii změnit jediná inkasovaná branka. Plzeňští se ale nechystají pouze urputně bránit.
Dinamo má díky vstřelené brance v Plzni výhodu, Viktorii ale stačí hrát na 0:0.
Dinamo má díky vstřelené brance v Plzni výhodu, Viktorii ale stačí hrát na 0:0. | Foto: Tomáš Liška

Náskok z prvního zápasu dává sice Viktorii mírnou výhodu, jenže gól Dinama z Plzně je pro Chorvaty velmi cenný. "Je to nevyzpytatelný výsledek, ale myslím si, že lepší, než kdybychom hráli 0:0," řekl před utkáním zkušený záložník Milan Petržela.

Pětatřicetiletý záložník působí s roční přestávkou v Plzni jedenáct let. Za tu dobu patří k nejzkušenějším hráčům, je zocelený 72 starty v evropských pohárech.

Možná proto je jinak velmi impulzivní hráč nad věcí. Hlavu si rozhodně nedělá z plných tribun, které v chorvatském hlavním městě očekávají. "U nás předvedli, že fandit umí. Určitě je poženou dopředu, fanoušky mají asi dobré," řekl k příznivcům Dinama. "Určitě je to lepší, než když je tam ticho a slyšíte každé slovo. To k fotbalu patří a na to se určitě taky těšíme," dodal k důležitému zápasu.

Trenér Pavel Vrba udělá oproti nedělnímu zápasu se Slavií změny v sestavě. Jisté je, že nebude kvůli kartám hrát stoper Roman Hubník.

"Ztráta to určitě je, protože Hubňa to drží vzadu. Je rychlý, důrazný a platí na soupeře s tímhle stylem hry. Takže určitě nám v tomhle bude chybět," krčil rameny Petržela.

Obranná dvojice tak bude i kvůli otřesu mozku Lukáše Hejdy značně improvizovaná.

"Vím, jak to vyřeším. Připravovali jsme se na to jeden den, protože víc času jsme neměli," objasnil Vrba. Prozradil, že s Luďkem Pernicou nastoupí na stoperské pozici někdo z tria David Limberský, Roman Procházka a Radim Řezník.

Po prvním zápase Vrba vyzdvihl kvality soupeře. "Čeká nás nejlepší mužstvo v Chorvatsku. Dinamo Záhřeb je na stejné úrovni, jako je třeba Slavia nebo ty top kluby v Česku z první trojky nebo čtyřky," řekl a dodal, že Dinamo je lepší mužstvo než Partizan Bělehrad, který Viktoria vyřadila ve stejné fázi soutěže loni.

Dinamo v probíhající sezoně na domácím hřišti neprohrálo. V domácí lize má bilanci deseti vítězství a dvou remíz s 26 vstřelenými góly, to je průměr více než dvou branek na zápas. V základní skupině Evropské ligy ze tří zápasů skóre 7:2. Úkolem Plzně bude ideálně neinkasovat ani jednou.

"Na každého hráče se musíme maximálně soustředit, abychom je nenechávali nadechnout a nepouštěli je do šancí, aby nám nedali brzo gól. Musíme se snažit hrát svoji hru," plánuje Petržela. "Celý tým Dinama je kombinačně silný, jsou nepříjemní v útočné fázi. To se samozřejmě budeme snažit nějak eliminovat a nedávat jim šanci, aby nás vyřadili," dodává k síle soupeře.

Zda pětatřicetiletý křídelník do utkání zasáhne, není jisté. Na začátku jara na sebe dobrými výkony na postu pravého záložníka upozornil Joel Kayamba, který se k Viktorii přidal v zimě z Opavy. Předností Petržely jsou zase nesporné zkušenosti z evropských zápasů. Mohl by také lépe plnit defenzivní úkoly.

"Jedeme tam s tím, že nechceme zalézt a jenom bránit, ale určitě budeme chtít postoupit za každou cenu," slibuje Petržela. Utkání začíná v 18:55. Živě jej bude přenášet stanice Nova Sport 2. Online přenos nabídne i Aktuálně.cz.

 

Právě se děje

Další zprávy