Volejbalový svaz odvolal Pommera od reprezentace žen

ČTK ČTK
19. 2. 2019 14:02
Zdeněk Pommer skončil v roli kouče reprezentace volejbalistek. Po neúspěšné kvalifikaci mistrovství Evropy, na které se Češky nedostaly poprvé po 14 letech, dnes trenéra odvolala správní rada Českého volejbalového svazu. Pommerův nástupce by mohl být podle svazového webu znám do měsíce.
Kvalifikace ME 2019 Česko - Finsko
Kvalifikace ME 2019 Česko - Finsko | Foto: ČTK

"Pracujeme na možných variantách obsazení pozice hlavního trenéra, o čemž bychom chtěli v horizontu jednoho měsíce rozhodnout," uvedl předseda volejbalistů Marek Pakosta. "Nový trenér bude mít za primární cíl postup na Evropu v roce 2021. Letos se zúčastníme Evropské ligy a olympijské kvalifikace a do obou soutěží půjdeme s maximální vůli uspět," dodal manažer reprezentací Miloslav Javůrek.

Zdeněk Pommer mladší nastoupil k národnímu týmu v únoru 2016 jako asistent Alexandera Waibla. Německý kouč ale koncem září odstoupil a Pommer tým převzal. Po zvládnuté baráži pak na ME 2017 volejbalistky vypadly v osmifinále.

Loni nejdříve skončily třetí v Evropské lize, ale v kvalifikaci na letošní šampionát starého kontinentu neuspěly. V konkurenci severských rivalů Švédska, Finska a Estonska skončily ve skupině na nepostupovém třetím místě, jelikož třikrát prohrály v pěti setech. Ačkoli se na ME v Turecku, Maďarsku, Slovensku a Polsku představí nově 24 týmů místo dosavadních 16, Češky budou poprvé od roku 2005 chybět.

"Platí, že odpovědnost za výsledek nese trenér, a faktem je, že jsme nepostoupili na šampionát, což byl jeden z cílů reprezentace pro letošní rok. A byl bezesporu reálný," uvedl Pommer v lednu při hodnocení kvalifikace. "Když se podívám zpět, stojím si za rozhodnutími, která jsem udělal, včetně všech nominací," uvedl.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Evropská komise podle Havlíčka odblokovala 18 miliard korun na projekty programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

Evropská komise podle vicepremiéra a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) odblokovala 18 miliard korun, které zadržovala na projekty v problémovém Operačním programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. EK platby pozastavila loni na jaře kvůli vysoké chybovosti. Podle vicepremiéra není jasné, kdy peníze proplatí.

"Před chvílí přišla esemeska, že byl dnes odpoledne odblokován ten zadržovaný peníz, těch 18 miliard korun," uvedl Havlíček. Jeho úřad prý čtyři měsíce vše dokládal unijním auditorům, kteří nakonec žádnou chybu neobjevili. "O nic nepřijdeme v tuto chvíli. Teď je jenom otázka, kdy nám ty peníze pošlou," uvedl Havlíček.

Peníze už ministerstvo průmyslu a obchodu dalo firmám, které o ně žádaly pro své projekty z problémového programu. Projekty se často uskutečňují po etapách, a tak se i na základě jednotlivých žádostí o platbu hradí. EK platby proplácí zpětně.

Další zprávy