Razantní průvan prohnal trenér Trpišovský základní sestavou Slavie po špatném výkonu v Plzni. Na lavičce nechal Josefa Hušbauera nebo Miroslava Stocha, ještě překvapivější pak byla jména, která se objevila na trávníku: Ibrahim Traoré, jenž toho od zpackaného podzimního derby moc neodehrál, nebo Lukáš Masopust, který si v soutěžním utkání za Slavii ani nekopl.
Ale taky třeba Jaromír Zmrhal, jenž ve třech dosavadních jarních zápasech oslnivou formu zrovna nepředvedl.
Razantní tah ovšem trenéru Trpišovskému vyšel až neuvěřitelně: Když rozhodčí Madden (mimochodem jmenovec legendárního trenéra Slavie) naposledy vydechl do píšťalky, stadionem se nesl oslavný chorál fanoušků "slávisti, dejte jim bůra."
Pražané prošli na evropské scéně do osmifinále poprvé od roku 2003, kdy v Poháru UEFA vypadli s Besiktasem Istanbul.
A byl to právě kritizovaný Zmrhal, který ze své levé strany dělal Genku největší problémy. První dva góly také padly po jeho centrech.
Jistě, jde o jedno povedené utkání, ale až kouči Trpišovskému opadne euforie ze senzačního postupu, čeká ho nesnadné rozjímání: jak z nabitého kádru poskládat zálohu, která červenobílé potáhne v boji o titul a v osmifinále Evropské ligy.
O místo v základu se totiž sebevědomě hlásí dvacetiletý Alex Král, který po svém příchodu do Slavie udivuje nejen svými výkony v defenzivě, ale jde mu to výborně i směrem dopředu. Vynikající zápas pak v Genku odehrál i Traoré.
Trpišovský má o čem přemýšlet, bude muset přehodnotit to, co skládal a budoval celou zimní přípravu. A v potaz musí vzít i téma, zda slabší jarní formu neodnese delším pobytem na lavičce dosud nedotknutelný agregát slávistické hry Josef Hušbauer.
Jedna jediná pozice se ale vyjasnila: útočník Milan Škoda ze sebe konečně strhl střeleckou smůlu, která se na něj na jaře lepila jako dehet. A v Genku ukázal škarohlídům, že na to pořád ještě má: a to hned dvakrát.