Češi sázejí na Anglii, vidí paralelu s Leicesterem. Tipovat lze i vběhnutí naháče na hřiště

Aleš Vávra Aleš Vávra
9. 6. 2016 11:31
Češi jsou podle sázkových kanceláří outsidery evropského šampionátu. Přesto sázkař z Plzně vsadil na titul Vrbova týmu dva tisíce korun. V případě výhry mu Tipsport vyplatí stonásobek.
Bude Jamie Vardy po skvělé sezoně v Leicesteru válet i na Euru za Anglii?
Bude Jamie Vardy po skvělé sezoně v Leicesteru válet i na Euru za Anglii? | Foto: Reuters

Praha - Česká fotbalová reprezentace je podle bookmakerů tuzemských sázkových kanceláří jasným outsiderem Eura ve Francii. Vysoký kurz ale láká sázkaře. Odvážlivec v jedné z plzeňských poboček dokonce vsadil na titul svěřenců Pavla Vrby dva tisíce korun.

V případě, že Rosický a spol. doopravdy na přehlídce evropské elity zazáří a získají zlaté medaile, vyplatí mu Tipsport stonásobek, tedy 200 tisíc korun. Většina ostatních tipuje triumf Čechů spíše jako zkoušku za symbolický peníz.

"Vysoký kurz na titul si za pár korun vsadí téměř každý, ať už tradiční sázkaři, nebo ti, kteří si tipnou právě jen v souvislosti s Eurem. V případě úspěchu by to byla cenná relikvie,“ vysvětlil fotbalový bookmaker Tipsportu Petr Urbanec.

Jasnými favority Francie a Německo

Favorité celého Eura jsou podle bookmakerů a sázkařů jasní, domácí Francie a mistři světa Němci. Trochu překvapivě ale putuje velké množství sázek na mladý a povětšinou podceňovaný tým Anglie. Sázkaři na tým trenéra Roye Hodgsona sází více než na obhájce titulu Španěly, jejichž klubový fotbal v posledních letech jednoznačně dominuje.

Jak si takovou abnormalitu vysvětlit? "Troufám si tvrdit, že na to má vliv úžasný příběh anglického mistra Leicesteru. Podobný příběh neznámých hrdinů, kteří vybojují evropský titul proti slavnějším jménům, vidí fanoušci i v anglickém národním týmu,“ podotkl Urbanec. Na to, že útočník Jamie Vardy dovede po Leicesteru k velkému triumfu také Albion, si lze vsadit v kurzu 10:1.

Velmi zajímavé kurzové nabídky lze nalézt u konkurenční Fortuny. Desetinásobek vkladu sázkař získá, když dobře odhadne vběhnutí naháče na hrací plochu během některého z duelů šampionátu. Kurz 40:1 vypsala sázková kancelář na možnost vstřelení gólu z poloviny hřiště.

Kousne někdo protihráče jako Suárez?

Stejný poměr je zde na to, že některý z hráčů napodobí Uruguayce Luise Suáreze a v utkání kousne protihráče. V kurzu 100:1 lze sázet na močení delegovaného rozhodčího na trávník během utkání, inspirací budiž nyní již bývalý český sudí Jiří Jech.

"Po sportovní stránce by opravdovou perličkou bylo penaltové vítězství českého týmu ve finále, ve kterém by rozhodl kop ve stylu vršovického dloubáku v kursu 1111:1," informoval mluvčí Fortuny Petr Šrain.

Mimochodem, u Fortuny sázkaři na titul rovněž nejvíce favorizují Francii a Německo, třetí však není Anglie, ale Česká republika. Špatně si nestojí ani Slováci, na které míří deset procent sázek. To věhlasní Italové jsou na tom o poznání hůře, na titul je tipují jen dvě procenta sázkařů.

"Francouzi už v Brazílii působili hodně dobrým dojmem, tým je kompaktní a právem je brán za hlavní favority i s ohledem na to, že domácí prostředí umí využít jako nikdo další. Český tým může jenom překvapit a úspěchem bude už postup ze skupiny. Mně osobně se líbí Belgičané, grupa plná talentů, kteří v mezičase posbírali zkušenosti. Nepřekvapilo by mě, kdyby daleko došli také Slováci. Němci letos až tak dobře nevypadají, ale znáte to,“ nechal se slyšet hlavní bookmaker Fortuny Michal Hanák.

Tipsport očekává sázky za miliardu

Ať už Euro dopadne po sportovní stránce jakkoli, sázkové kanceláře zažijí nebývalé žně. Očekávají totiž rekordní prosázené sumy. Například Tipsport odhaduje tržby za Českou republiku na celé Euro až ve výši jedné miliardy korun, což by byl rekord v pětadvacetileté historii firmy.

V roce 2008 přijal Tipsport na tehdejší Euro sázky za 315 milionů korun. Sázelo se ale výhradně na klasických pobočkách, sázet přes internet se v České republice začalo až v roce 2009. "To je jak srovnávat 320 metrů vysokou Eiffelovku a supermoderní mrakodrap Burdž Chalífa, který měří přes 800 metrů," přirovnal sázkový progres vedoucí bookmaker Tipsportu Ladislav Pavlis.

Sázky na Euro má česká jednička v nabídce již od prosince loňského roku, hlavní vlna zájmu však logicky přichází až nyní. „V tomto týdnu již nabíráme sázky za 3 miliony korun denně, v průběhu šampionátu budou denní náběry za několik desítek milionů korun,“ dodal Pavlis.

Fortuna hodnotí Euro jako největší sportovní akci letošního roku, větší než světový šampionát v hokeji, a dokonce větší než blížící se olympijské hry v Riu de Janeiro. Jen v Česku firma očekává vklady v celkové výši 650 milionů korun, což proti poslednímu mistrovství světa ve fotbale 2014 představuje třicetiprocentní nárůst.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Jaromír Nohavica chystá sérii koncertů pro ženy

Písničkář Jaromír Nohavica u příležitosti Mezinárodního dne žen chystá sérii sedmi on-line koncertů pro ženy. Všechny skladby bude hrát na přání, a to od od 8. do 14. března vždy od 19 hodin. Audiopřenos si zájemci mohou zapnout na jeho webu. "Písničkových přání přišlo opravdu hodně, a tak z původně jediného plánovaného Koncertu k Mezinárodnímu dni žen nakonec vznikl Mezinárodní týden žen," vysvětluje Nohavica. První koncert příští pondělí 8. března sestaví z 20 nejčastěji objednávaných písní. V následujících šesti večerech zazní dalších 120 skladeb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy