Slováci jsou ve Francii za celebrity. Tolik lidí na tréninku jsme nezažili, diví se

Aleš Vávra Aleš Vávra
8. 6. 2016 13:57
Slovenští fotbalisté před šampionátem porazili mistry světa z Německa a jejich věhlas před Eurem rozhodně vzrostl. Svěřenci Jána Kozáka už se ve Francii naplno připravují na sobotní úvodní duel proti Walesu.
Slováci v přípravě vyhráli v Německu. Uspějí i na Euru?
Slováci v přípravě vyhráli v Německu. Uspějí i na Euru? | Foto: Reuters

Vichy - Kvalifikační výhra nad Španělskem a nedávné vítězství v přípravě v Německu udělali ze slovenských fotbalistů celebrity.

Tým trenéra Jána Kozáka je po triumfech nad úřadujícími mistry Evropy i světa považován za černého koně Eura ve Francii a v malém lázeňském městě Vichy, kde před úvodním duelem rozbil svůj pomyslný stan, způsobil nebývalý poprask. 

Slovenský tým vstoupí do základní skupiny už v sobotu v podvečer. Na stadionu v Bordeaux vyzve Wales a příprava je v plném proudu. V úterý Slováci absolvovali přes hodinu trvající trénink na ragbyovém stadionu Darragon ve Vichy. Stěžovali si na tragický terén, jinak je ale pohltila skvělá atmosféra, kterou jim místní přichystali.

Lehký strečink, oblíbené bago a nácvik jednoduchých kombinací sledoval prakticky vyprodaný stadionek, na tribunách se sešly dva tisíce zvědavých Francouzů. Během hry na dvě branky fanoušci mohutně aplaudovali, když největší hvězda Slováků, záložník Marek Hamšík překonal brankáře Matúše Kozáčika. Diváci pak po skončení tréninkové jednotky obklopili slovenské hráče a žádali si podpisy i společné fotografie.

"Tolik lidí na tréninku jsem ještě v kariéře nezažil, bylo to něco neskutečného. Snažím se užít si každou chvíli, co tady jsem a tajně věřím, že jsem se trenérovi ukázal tak, aby mi dal důvěru i na šampionátu," řekl slovenským médiím záložník Viktorie Plzeň Patrik Hrošovský.

Šesták: Větší návštěva než v lize

Okouzlený byl po otevřeném tréninku také zkušený Stanislav Šesták. Ten uvedl, že podobnou atmosféru nemají ani některé zápasy nejvyšší maďarské fotbalové soutěže, kde Šesták působí v týmu Ferencváros Budapešť.

"Možná nejsme nejznámější, ale jsme přece jen účastníci Eura. Bylo pěkné, že se lidé přišli podívat na otevřený trénink v tak hojném počtu. Přišla větší návštěva než v naší lize, to je potěšující," podotkl útočník.

Slováci už na místním stadionku trénovat nebudou, na další přípravu se přemístí do oficiálního tréninkového centra UEFA. "Terén tady byl hodně špatný. Ale atmosféra výborná, snažili jsme se si to užít. Už nám říkali, že přijde hodně lidí. Je to pěkné, určitě," dodal záložník Vladimír Weiss.

On, stejně jako jeho spoluhráči, touží po velkém úspěchu. V základní skupině se Slovensko střetne kromě Walesu také s Ruskem a Anglií.

Podívejte se na promo video Slováků před Eurem. | Video: www.youtube.com
 

Právě se děje

Další zprávy