Potrestaný bývalý předseda UEFA Platini může osobně na Euro

ČTK ČTK
8. 6. 2016 19:12
Potrestaný bývalý předseda UEFA Michel Platini se nakonec může zúčastnit nadcházejícího mistrovství Evropy ve Francii. Nesmí však zastávat žádné oficiální funkce.
Michel Platini
Michel Platini | Foto: Reuters

Paříž - Bývalý předseda UEFA Michel Platini, který byl kvůli porušení etických pravidel potrestán čtyřletým zákazem činnosti ve fotbale, se možná objeví na mistrovství Evropy ve Francii. Etická komise FIFA upřesnila, že Evropská fotbalová unie může bývalou francouzskou hvězdu na některé zápasy pozvat, Platini však při nich nesmí zastávat žádné oficiální funkce.

Původně se zdálo, že jeden z nejlepších fotbalistů historie Platini se bude moci Eura v rodné zemi zúčastnit jen jako běžný divák. Dočasný generální sekretář UEFA Řek Theodore Theodoridis ale dnes řekl, že podle dopisu od šéfa etické komise FIFA Hanse-Joachima Eckerta může být Platini i mezi pozvanými osobnostmi.

To UEFA podle Theodoridise ještě zváží. "Nepředpokládám, že by se zúčastnil zahajovacího zápasu," řekl Theodoridis. Euro odstartuje v pátek 10. června utkáním domácí Francie s Rumunskem.

Šedesátiletý Platini minulý měsíc po devíti letech rezignoval na post předsedy UEFA poté, co mu Sportovní arbitrážní soud (CAS) pouze snížil zákaz činnosti ve fotbale z šesti na čtyři roky. Někdejší francouzský reprezentant byl potrestán za to, že v roce 2011 obdržel od tehdejšího šéfa FIFA Seppa Blattera bez jakéhokoli dokladu dva miliony franků (zhruba 50 milionů korun).

 

Právě se děje

Další zprávy