Šampionát ovládlo Portugalsko. Program, výsledky, statistiky. Vše o Euru 2016

Sport Tomáš Kunc Sport, Tomáš Kunc
3. 7. 2016 22:51
Projděte si v přehledné grafice výsledky i program fotbalového mistrovství Evropy 2016.
Načítám data

před 13 minutami

Ondra na ME vyhrál semifinále boulderingu, Adamovská je ve finále obtížnosti

Lezec Adam Ondra vyhrál na mistrovství Evropy v Mnichově semifinále boulderingu a v podvečer bude bojovat o medaili. Finálovou účast si na Königsplatzu zajistila i Eliška Adamovská v disciplíně lezení na obtížnost, poté co obsadila v semifinále poslední postupové osmé místo.

Ondra, který má v boulderingu na kontě světový titul z roku 2014 a po dvou stříbrech z MS i ME, jako jediný z dvaceti semifinalistů dokázal "topovat" na dvou ze čtyř překážek. Na vrchol dosáhl na prvním a druhém boulderu, zbylé dva takzvané problémy nevyřešil. Dvojku ale zvládl jako jediný, na trojce zase uspěl pouze Ital Filip Schenk a čtyřka zůstala pro všechny lezce nezdolaná. V šestičlenném finále nechybí ani obhájce prvenství Jernej Kruder ze Slovinska, alespoň jeden "top" zaznamenalo osm lezců.

V obtížnosti skončila soutěž pro Michaelu Smetanovou, jež obsadila 18. pozici. V semifinále byla nejlepší slovinská hvězda Janja Garnbretová, ani olympijská šampionka ale nevylezla až na vrchol náročné cesty. Osmička nejlepších bude bojovat o medaile od 16:00, finále boulderingu začne v 17:30.