Dobré odpoledne, vítejte při sledování online reportáže z utkání 19. kola fotbalové ePojisteni.cz ligy mezi Slavií Praha a Viktorií Plzeň. Zápas začíná v Edenu v neděli 5. března v 16:00.
Základní sestava Slavie:
Pavlenka - Frydrych, Lüftner, Deli, Flo - Ngadeu - Sýkora, Hušbauer, Barák, Zmrhal - Škoda (C). Trenér: Jaroslav Šilhavý.
Náhradníci: Kovář - Bílek, Bořil, Mešanovič, Ščuk, Tecl, Van Buren.
Slavia hostí od 16:00 ve vyprodaném Edenu @fcviktorkaplzen: https://t.co/X7P9WZbx0N
— SK Slavia Praha (@slaviaofficial) March 5, 2017
Základní sestava: pic.twitter.com/v8fpzXkb4X
Jak se dívá na důležitý zápas jara bývalý trenér Slavie Dušan Uhrin mladší?
Základní sestava Plzně:
Kozáčik - Řezník, Hejda, Hubník (C), Limberský - Hromada, Hrošovský - Petržela, Hořava, Zeman - Krmenčík. Trenér: Roman Pivarník.
Náhradníci: Bolek - Matějů, Kopic, Kovařík, Hájek, Bakoš, Ivanschitz.
Proti @slaviaofficial v následující sestavě! #SLAPLZ #fcvp #DoBoje ⚽️ pic.twitter.com/kzM5Mee2Bk
— FC Viktoria Plzeň (@fcviktorkaplzen) March 5, 2017
Plzeň přezimovala na vedoucí pozici ePojisteni.cz ligy a byla na nejlepší cestě za obhajobou titulu. Sparťanům navíc začátek jarní části nevyšel dobře, jenže ještě je tady Slavia. Ta se aktuálně dostala na první místo, ovšem Západočeši mají vůči vršovickému klubu jedno utkání k dobru. Na jaře zatím svěřenci trenéra Romana Pivarníka nepodávají zrovna přesvědčivé výkony. Po utrápeném vítězství 1:0 nad Příbramí před osmi dny remizovali 0:0 na hřišti Zlína. Tam měli větší šance rozhodně domácí Moravané a s trochou štěstí mohli brát tři body. Nestalo se, a tak pokud dnes Plzeň v Edenu neprohraje, stále může být relativně v klidu.
18. kolo, sobota 25. února, 17:00, Zlín:
FC Fastav Zlín - FC Viktoria Plzeň 0:0
Diváci: 5 109.
Slavia během zimní přípravy mohutně posílila kádr a vyhlásila útok na nejvyšší příčky. Začátek jarní části ePojisteni.cz ligy v jejím podání podle toho také vypadal, byť hrála proti soupeřům bojujícím o záchranu. V prvním jarním kole fotbalisté pod vedení kouče Jaroslava Šilhavého zdolali ve velmi ofenzivním zápase Jihlavu 2:0. Před týdnem v nedívaném duelu rozdrtili Příbram na jejím hřišti 8:1. Michael Ngadeu zaznamenal ve druhé půli hattrick, Sýkora přidal ke gólu tři asistence. Sešívaní ale potřebují setřást euforii a vrátit se nohama zpět na zem. Plzeň bude soupeř z úplně jiného soudku.
18. kolo, sobota 25. února, 19:15, Příbram:
1. FK Příbram - SK Slavia Praha 1:8 (0:3)
Branky: 59. Divíšek - 55., 73. a 79. Ngadeu, 8. Škoda, 17. Sýkora, 29. Hušbauer, 61. Mešanovič, 82. Bořil. Diváci: 5 962.
Přečtěte si, co soudí o fanouškovské základně Slavie šéf kotle zvaný Strašák.
Slavia udělala v základní sestavě oproti veleúspěšnému mači v Příbrami jedinou změnu. Trenér Šilhavý posadil na lavičku Murise Mešanoviče a od první minuty si zahraje Michael Ngadeu. Letošní mistr Afriky s týmem Kamerunu nastoupil v Příbrami až ve druhé půli, přesto stihl nasázet hattrick. Na střídačce budou spolu s Mešanovičem hráči, kteří byli připraveni také v Příbrami. Slavii stále chybí zdravotně indisponovaní Dušan Švento s Ruslanem Mingazovem.
Plzeňský lodivod Pivarník sáhl do své základní sestavy na třech místech. Pouze mezi náhradníky začne rakouská posila Andreas Ivanschitz a od začátku nenastoupí ani Jan Kovařík. Místo nich dostávají prostor v základu Tomáš Hořava a Martin Zeman. Třetí změnu registrujeme mezi útočníky. Ve Zlíně se příliš nedařilo Tomáši Poznarovi, a proto ho nahrazuje Michael Krmenčík. Poznar bude dnes pouze na tribuně stejně jako Erik Janža a zraněný Jan Baránek. Novými muži mezi náhradníky jsou Aleš Matějů a Jan Kopic.
V Edenu by měl být při zápase s Plzní pořádný randál.
Natěšeni na svém místě 🔴⚪ #spolujsmesilnejsi pic.twitter.com/LmrKvHQGcX
— Jana Havlíková (@JanaHavlkov) March 5, 2017
V pátém kole letošní sezony na konci srpna vedla Slavia po prvním poločase v Plzni o jednu branku, jenže viktoriáni průběh otočili třemi zásahy ve druhé půli. Na výhře 3:1 se gólově podíleli Petržela, Hejda a Krmenčík. První gól zápasu vstřelil Bílek.
V loňské sezoně Slavia doma rozstřílela Plzeň 5:0, ale to až v posledním kole, kdy už za sebou Západočeši měli oslavy mistrovského titulu. Naposled Plzeň v Edenu zvítězila v dubnu 2014, a to poměrem 2:0. Bilance vzájemných zápasů obou soupeřů z posledních sezon je docela vyrovnaná.
Šlágr devatenáctého kola bude rozhodovat sudí Radek Příhoda. Jeho asistenty jsou pánové Ivo Nádvorník a Zdeněk Dobrovolný.
Mužstva jsou již nastoupena na trávníku. Milan Škoda přebírá před zápasem cenu za nejlepšího střelce Slavie v novodobé historii. Sešívaní hrají v červeno-bílých dresech, Plzeň v černém.
Utkání právě začalo.
Jeden z nejočekávanějších duelů jarní části byl odstartován. První plzeňský útok skončil za brankou Pavlenky, brankáři Slavie se přihrávka na Baráka příliš nepovedla.
Barák rozehrál útočnou akci slávistů doleva na Zmrhala, jehož centr mířil na hlavu kanonýra Škody. Nejlepší střelec Slavie hlavičkoval v záklonu a Kozáčika neohrozil.
Limberský přihrával šajtlí po čáře na Krmenčíka, ale u míče byl Lüftner. Vůbec nechtěl nic podcenit ani riskovat, a tak napálil balon vysoko na tribunu.
Hubníkova přízemní přihrávka středem hřiště nebyla vůbec špatná, naneštěstí pro Plzeň na ni Krmenčík o půl kroku nedosáhl. Hubník později uspěl v hlavičkovém souboji se Škodou.
Vzdušná přihrávka Ngadeua výrazně postrádala a přesnost, ale balon zamířil do zámezí ještě před rohovým praporkem. Limberský proto vhazuje v ne zrovna výhodné pozici.
Po Škodově centru se míč odrazil k Barákovi. Přes něj se balon dostal až k Frydrychovi, a ten poslal oblouček před bránu. Flo se při zakončení srazil s Kozáčikem a oba jsou lehce otřeseni. První větší šance utkání.
Norský obránce i slovenský brankář jsou v pořádku, pokračuje se ve hře. Limberský zatáhl míč po levé straně a přihrál Zemanovi. Toho však v poklidu ubránil Frydrych.