Sigma Olomouc
Synot liga - AC Sparta Praha - logo
Sparta Praha
  • 35. Nešpor

Vítejte u online přenosu z utkání 11. kola Fortuna:Ligy mezi Sigmou a Spartou. Zápas začíná v 19:00.

Sigma Olomouc zatím zůstává daleko za očekáváním. Celek, který letos bojoval v posledním předkole Evropské ligy o účast v hlavní fázi, se krčí po deseti zápasech na předposledním 15. místě se ziskem 6 bodů.

Jeho trápení navíc doprovází i poměrně velká střelecká nemohoucnost a prostupná obrana. Olomouc se totiž skóre 9:21 řadí v obou ohledech k nejhorším mužstvům Fortuna:Ligy.

To se promítá také v duelech před vlastním publikem, kde doposud Hanáci vyhráli jen jedno z pěti utkání. S pouhými 3 body tak uzavírají tabulku domácích týmů.

Pro dnešní duel musí trenér Sigmy počítat také absence ve svém kádru. Mimo hru jsou zranění Dvořák s Hálou a Manziou, přičemž je nejistý start Václava Pilaře.

Sparta Praha má v současné době zcela opačné starosti. Po deseti kolech má na svém kontě 23 bodů a z 3. příčky se pere o špici tabulky, na kterou ztrácí pouhý bod.

Také v obranné i útočné fázi jsou Pražané v úplně jiné situaci. Díky 19 vstřeleným brankám a 6 inkasovaným patří v obou směrech k nejlepším týmům soutěže.

Navíc se jim daří i na cizích hřištích, kde sehráli dohromady pět zápasů. V nich posbírali 10 bodů, kterém jim vynesly 2. pozici v tabulce venkovních klubů.

Pokud je na tom Sparta ve srovnání se Sigmou v něčem hůře, tak je to určitě rozsáhlá marodka. Na ní zůstávají zranění Ben Chaim, Drchal, Kadlec a Zahustel. Po minulém kole si díky červené kartě také nezahraje ani Stanciu.

Poslední tři vzájemná utkání

19.5.2018 Sparta - Sigma 1:0

26.11.2017 Sigma - Sparta 1:0

13.3.2016 Sigma - Sparta 0:2

Úvodní sestavy:

Sigma Olomouc: Buchta - Sladký, Šterba, Jemelka, Vepřek (C) - Kalvach - Zahradníček, Houska, Plšek, Falta - Nešpor

Náhradníci: Reichl - Chvátal, Polom, Surzyn, Pilař, Texl, Yunis

Sparta Praha: Nita - Chipciu, Radaković, Kaya, Costa - Sáček, Kanga, Frýdek, Plavšić - Šural (C), Tetteh

Náhradníci: Heča, Štětina, Civić, Vácha, Vatajelu, Mebrahtu, Pulkrab

Rozhodčí: Franěk - Paták, Vlasjuk

V minulém kole byl sice vyloučen olomoucký Šimon Falta, ale přes týden se ukázalo, že sudí chybovali a červená karta nebyla na místě. Sigma tak nakonec se svým protestem uspěla a Šimon Falta tedy může do dnešního duelu nastoupit.

Odložení trestu se ovšem nelíbí šéfovi disciplinární komise a je možné, že Falta si stopku odpyká v následujících kolech.

Také Sparta má z minulého kola hráče s červeným trestem, ale na rozdíl od Falty o jeho vině (a trestu) sporu není. Tvořivého záložníka Nicolae Stanciu nahradí v dnešním zápase o poznání defenzivnější Michal Sáček

Dnes se kromě zápasu Sigmy se Spartou hraje ještě duel Mladé Boleslavi s Baníkem. Středočeši po první půli vedli díky brance Komličenka, ale dvacet minut před koncem už mají blíže ke třem bodům Slezané, kteří i bez vykartovaného Baroše vedou 1:2. Hned po přestávce se prosadili Šindelář a Šašinka.

A ještě pro úplnost; Už včera se hrálo první utkání 11. kola ve Zlíně, kde domácí podlehli Liberci 0:1. O vítězný gól se postaral Roman Potočný.

Pro Baník je situace ještě příznivější. Během pěti minut dostal dvě žluté karty domácí Marek Matějovský a po té druhé v 85. minutě tak musí předčasně do sprch.

Ovšem v poslední minutě nastavení přichází krutá rána pro Ostravu. Krásnou ranou zpoza šestnáctky srovnal zřejmě na konečných 2:2 Mareš.

Vzápětí sudí Zelinka ukončil tento zápas a Baník si do Ostravy odveze pouze bod, kterým se dotáhl na aktuálně třetí Spartu.

Teď už ale zpět k našemu přenosu. Oba celky právě nastoupily na hrací plochu a na Hané tedy za malou chvíli duel započne.

1.

Utkání právě začalo.

1.

No a začínáme pěkně od podlahy. Sigma sice po úvodním výkopu míč ztratila, ale vzápětí jej získal zpět, načež přešla do protiútoku. Následně si jej navedl na střelu Houska, jehož technický pokus musel vyrážet Nita na roh.

2.

Po jeho rozehrávce ovšem Olomouc nedokázala zahrozit a Sparta se relativně v pohodě dokázala ubránit.

3.

Kanga nyní prošel středem hřiště jako nůž máslem a posléze hru roztáhl na Plavšiće, jehož centr byl sražen na rohový kop.

3.

A velký závar se nakonec strhl v pokutovém území Olomouce. Po propadlém míči zakončovali snad tři Sparťané. O překonání Buchty se snažil Tetteh a po něm také Kaya, Frýdek či Kanga. Poslední ránu zastavili domácí zadáci před brankovou čarou a hosté reklamovali hru rukou. Penalta se však nepíská.

4.

Hlavní arbitr ještě celou situaci zkonzultoval s videorozhodčím, který však penaltu neodhalil.

autor: Radomír Fukala | 6. 10. 2018 18:15