Olomouc částečně uspěla s protestem proti Faltově trestu. Se Spartou může nastoupit

ČTK ČTK
Aktualizováno 5. 10. 2018 19:57
Komise FAČR projedná po protestech Olomouce případ Šimona Falty, který byl v duelu proti Liberci nesprávně vyloučen, až příští týden. V sobotu proti Spartě může Falta hrát.
Šimon Falta
Šimon Falta | Foto: Dalibor Sosna

Praha - Vedení fotbalové Sigmy Olomouc se odvolalo proti jednozápasovému trestu pro Šimona Faltu. Pětadvacetiletý záložník dostal ve čtvrtek od disciplinární komise distanc za vyloučení v utkání s Libercem, přestože komise rozhodčích uznala, že sudí Zbyněk Proske chyboval a měl mu udělit jen žlutou kartu. Odvolací komise Fotbalové asociace ČR případ projedná až příští týden, proto účinnost trestu odložila a Falta může hrát v sobotu proti Spartě.

Falta byl vyloučen v 82. minutě sobotního ligového utkání s Libercem za to, že přišlápl v běhu kotník Radimu Breitemu. Proske si situaci prohlížel na videu několik minut a poté udělil hráči červenou kartu. Přestože komise rozhodčích označila rozhodnutí za chybné, disciplinárka podle regulí musela Faltu potrestat.

Odvolací komise FAČR ale dnes předběžný zákaz činnosti Faltovi zrušila s odůvodněním, že bude nezbytné doplnit dokazování o stanovisko pravidlové komise. Případ projedná na příštím zasedání.

Falta tak může o víkendu hrát, a pokud příští týden odvolací komise potvrdí rozhodnutí disciplinárky, vynechá 20. října zápas se Zlínem.

Disciplinární komise a Ligová fotbalová asociace trvají na čtvrtečním rozhodnutí. Podle nich bylo učiněno podle platných fotbalových norem, které mají předlohu v mezinárodních řádech fotbalu.

V nich stojí, že disciplinární komise nepřezkoumává verdikty rozhodčích v zápasech. Může ale zahájit disciplinární řízení, pokud třeba sudí potrestá nesprávného hráče, či prohřešek neviděl, nebo pokud má fotbalistův zákrok závažné následky, zejména zranění.

"Z výše uvedených důvodů jsem přesvědčen, že čtvrteční rozhodnutí disciplinární komise bylo v souladu se zavedenou mezinárodní fotbalovou praxí," uvedl dnes v prohlášení předseda disciplinární komise Richard Baček a navrhl, aby odvolací komise olomouckou žádost zamítla.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Purdue Pharma zaplatí kvůli opiátové krizi v USA 8 miliard dolarů

Americká farmaceutická společnost Purdue Pharma, výrobce návykového analgetika OxyContin, ve středu přiznala u federálního soudu vinu ve třech obviněních souvisejících s opiátovou krizí. Podnik zaplatí přes osm miliard dolarů (183,4 miliardy Kč) a musí ukončit činnost. Urovnání sporu je dosud největším úspěchem federální vlády dovést farmaceutickou společnost k odpovědnosti za závislost na opiátech, která prostupuje americkou společností. Kvůli předávkování opiáty ve Spojených státech od roku 2000 zemřelo přes 470 000 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy