Sparta loví do vedení Vozábala, rozhodnu se v nejbližších dnech, říká českobudějovický manažer

David Janeczek David Janeczek
28. 6. 2017 16:43
Fotbalová Sparta před sezonou, ve které český mistr postoupí přímo do základní skupiny Ligy mistrů, neposiluje pouze hráčský kádr.
Martin Vozábal
Martin Vozábal | Foto: ČTK

Praha - Fotbalová Sparta se nesnaží posílit pouze hráčský kádr, ale cílí také na nové tváře do vedení svého sportovního úseku. Deník Aktuálně.cz už dříve informoval o tom, že Pražané lákají do klubu Martina Vozábala, který momentálně působí jako generální manažer Českých Budějovic.

"Úplně bych to nechtěl komentovat, ale můžu vám potvrdit, že jsem od Sparty dostal nabídku," řekl Vozábal na přímý dotaz, zda začne pracovat pro pražský klub.

Rodák z Tábora začal pro České Budějovice pracovat po skončení hráčské kariéry a v roce 2015 vystřídal v Dynamu v roli generálního manažera Karla Poborského. 

Osmatřicetiletý bývalý záložník přiznal, že nabídku už dostal před několika týdny a rozhodnout se má během i nejbližších dnů. "Jednal jsem o tom i s majitelem Českých Budějovic, kterému jsem o nabídce řekl. Chci si s ním ještě jednou na to sednout. Víc asi nyní těžko říkat."

"Samozřejmě vím, na jakou pozici mě chtějí, ale nechci příliš prozrazovat. Řeknu jen, že se jedná o sportovní úsek," naznačil rodák z Tábora, který na přelomu tisíciletí působil i v dresu pražské Slavie.

Spekulovalo se také o tom, že by se ke sparťanské mládeži přesunul současný trenér českobudějovického A-týmu David Horejš. "O Davidovi nebyla vůbec řeč," odmítl Vozábal.

České Budějovice by tedy do nové sezony měl vést trenér Hořejš. Informace o příchodu Kamila Tobiáše do Dynama není podle generálního sekretáře jihočeského klubu Milana Čadka pravdivá.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Česko uspělo ve sporu s insolvenčním správcem Viktoriagruppe

Odvolací soud v Mnichově potvrdil, že správce musí respektovat postavení Česka a daňové pohledávky tuzemských orgánů budou spláceny přednostně. Česko tak bude i nadále v rámci insolvenčního řízení vystupovat jako zajištěný věřitel.

Zdroj: ČTK
před 21 minutami

Opozice chce o výročních zprávách ČT ve sněmovně znovu jednat příští týden

Opozice po skončení pátečního jednání sněmovny navrhne termíny pro projednání výročních zpráv České televize v příštím týdnu. Podle předsedy poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury se nabízí hned několik možností, kdy dokončit ve čtvrtek neuzavřenou debatu. Pokud nezískají podporu, požádají opoziční strany o svolání mimořádné schůze, jak ji už avizovali starostové a lidovci. Poslanci ve čtvrtek debatou nad zprávami strávili pět hodin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy