S Pavlem Horváthem jsme se neshodli jen u jednoho hráče základní sestavy, říká nový kouč Plzně Bečka

ČTK ČTK
8. 4. 2017 0:19
Nový hlavní trenér Plzně Zdeněk Bečka zvládl svou premiéru a v Hradci Králové zvítězila Viktoria 1:0. "Jsem rád, že mám Pavla Horvátha na lavičce," říká nový kouč.
Zdeněk Bečka a Pavel Horváth na lavičce Plzně
Zdeněk Bečka a Pavel Horváth na lavičce Plzně | Foto: ČTK

Hradec Králové - Trenér Zdeněk Bečka byl rád, že úspěšně zvládl ligovou premiéru v roli hlavního kouče a s fotbalisty Plzně zvítězil 1:0 na hřišti Hradce Králové. Připustil ale, že výkon nebyl ideální. Poté co v neděli po odvolání Romana Pivarníka převzal mužstvo, ještě neměl příliš času na případné změny, takže věří, že do dalšího utkání za týden se Slováckem zapracuje s obhájcem trofeje na zlepšení.

"Zdravě jsem se na ten zápas těšil a jsem rád, že to takhle dopadlo. Především jsme rádi, že jsme tady zvítězili, protože to jsou hrozně důležité body pro další boj o titul. Hra ale určitě podle našich představ ještě nebyla," řekl novinářům Bečka.

"Neměli jsme moc času nějakým způsobem podle svých představ přeorganizovat mužstvo. Měli jsme na to dva tři tréninky, teď bude víc času do Slovácka, máme na to týden. Věřím, že to bude lepší, budeme se snažit chyby, které jsme dnes dělali, odstranit. Uvidí se, jak se nám to povede změnit," doplnil šestačtyřicetiletý Bečka, který dělal Pivarníkovi asistenta.

Rezervy vidí hlavně v útočné fázi. "Neříkám, že jsme v defenzivě stoprocentní, ale takové problémy tam nemáme. Chceme zapracovat na tom, abychom byli produktivnější dopředu," uvedl Bečka.

S Pavlem jsme se neshodli pouze na jedno hráči

Během utkání v Hradci byl na lavičce velmi aktivní i asistent a klubová legenda Pavel Horváth. "Jsem moc rád, že tam Pavla mám. On ten fotbal vidí úplně jinak. Viděl ho jinak už jako hráč a teď i jako trenér," konstatoval Bečka.

"Jak o tréninkovém procesu, tak o sestavě diskutujeme spolu. Máme s Pavlem hodně podobný názor na fotbal, hodně podobně ho vidíme. Poslední slovo, co se týká sestavy a tréninkového procesu, mám já. Tentokrát jsme se lišili na jednom místě sestavy," řekl s úsměvem Bečka.

Oproti základní sestavě z posledního utkání udělal dvě změny. Martina Chriena nahradil ve středu pole Jakub Hromada a Jana Kopice napravo Milan Petržela. "Milanovi jsme chtěli dát šanci, protože jsme viděli, že chuť má. Neříkám, že byl úplně vynikající, ale co jsme si od něj představovali, to odvedl," dodal Bečka.

Do tréninku se postupně zabojuje záložník Václav Pilař, který dlouhodobě bojuje se zraněním. "Věřím, že v dalším týdnu už bude s námi trénovat na sto procent. Uvidím, jestli v této sezoně do zápasu zasáhne," dodal.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 41 minutami

Nizozemský soud poslal do vězení zloděje obrazů van Gogha a Franse Halse

Devětapadesátiletého Nizozemce v pátek poslal na osm let za mříže soud v Lelystadu severovýchodně od Amsterodamu za krádež dvou cenných obrazů. Obraz Vincenta van Gogha Farní zahrada v Nuenenu z roku 1884 zmizel loni v březnu z muzea Singer Laren ve městě Laren. Loni v srpnu pak podle soudu tentýž zloděj ukradl i Halsovo plátno Dva smějící se chlapci (1627) z malého muzea Hofje van Mevrouw van Aerden v Leerdamu, asi 60 kilometrů jižně od nizozemského hlavního města.

Obě díla zmizela beze stopy. Jenom hodnotu Halsovy malby soud odhadl na 16 milionů eur (přes 400 milionů korun). "Tyto obrazy jsou součástí národního kulturního dědictví, mají význam pro dnešní i budoucí generace," konstatoval soud podle agentury DPA.

Na obou místech činu se našla DNA odsouzeného muže, který byl už v minulosti trestán za krádež umění. Obvinění z posledních krádeží popíral.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 56 minutami

Katalánský expremiér Puigdemont na Sardinii vyšel z vězení, může volně cestovat

Katalánský expremiér a europoslanec Carles Puigdemont v pátek vyšel na Sardinii z vězení. Soud mu přitom dovolil cestovat i mimo území Itálie do 4. října, na kdy je naplánováno stání ohledně jeho vydání do Španělska. Tam je stíhaný v souvislosti s uspořádáním neústavního referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017. Italské úřady Puigdemonta zadržely ve čtvrtek večer na základě španělského zatykače, ohledně jehož platnosti však panují nejasnosti.

"Všechno je v pořádku," řekl médiím shromážděným před věznicí Puigdemont po svém propuštění. "Je to další soudní vítězství. Španělsko nikdy nemá dost toho se zesměšňovat," dodal.

Puigdemont přiletěl na Sardinii ve čtvrtek, aby se tam zúčastnil folklórního festivalu a jednal s místními politiky. Sardinie totiž patří k regionům, kde se část politiků snaží prosadit nezávislost na Itálii.

Italský soud se podle Puigdemontova právníka katalánského lídra zeptal, zda si přeje být navrácen do Španělska, s čímž Puigdemont nesouhlasil. Nyní se bude italská justice zabývat tím, zda je žádost o vydání Katalánce oprávněná. Proces bude podle jednoho ze soudců trvat několik týdnů.

Puigdemont je členem Evropského parlamentu, který ho ale zbavil poslanecké imunity. Proti tomuto rozhodnutí podal katalánský politik námitku k soudu, který o ní ještě nerozhodl. Katalánský politik žije trvale v Belgii, která ho do Španělska nevydala. Tam ho státní zástupci chtějí soudit za uspořádání referenda o nezávislosti v říjnu roku 2017 a další aktivity ve prospěch nezávislosti Katalánska. Puigdemont byl tehdy katalánským premiérem a separatističtí politici vypsali plebiscit navzdory nesouhlasu vlády v Madridu a soudů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Maďarská policie dopadla českého převaděče, vezl třicet Syřanů

Policejní hlídka ve městě Dunavecse v centrální části Maďarska v nočních hodinách objevila ve vozidle se slovenskou poznávací značkou řízeném českým občanem tři desítky Syřanů bez dokladů, kteří nemohli prokázat, že se v Maďarsku nacházejí legálně. Oznámila to v pátek maďarská policie na svém webu, na kterém zveřejnila také snímky z nitra dodávky plné uprchlíků.

Zatímco Syřany maďarské úřady po výslechu vyhostí, řidiče policie zadržela a chystá se požádat o uvalení vazby, protože je podezřelý z obchodování s lidmi. Za to mu může v případě odsouzení hrozit trest až pěti let vězení za normálních okolností, za přitěžujících až 15 let, dodala policie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy