Přestupové dostihy odstartovala Sparta, sešívaní oplatili hvězdnou mincí. Kdo posiluje lépe?

David Janeczek David Janeczek
28. 6. 2017 15:01
Podívejte se na přehled přestupů pražských "S". Slavia se rozhodla pro doplnění týmu o zkušené zahraniční fotbalisty s reprezentačními zkušenostmi. Sparta zase zatím nepřivedla ani jednoho českého fotbalistu. Jedno je však jisté. Přestupové dostihy znamenají, že českou ligu čeká velmi zajímavá sezona. A nejen proto, že český šampion postoupí přímo do Ligy mistrů.
Ruslan Rotaň
Ruslan Rotaň | Foto: ČTK

Ruslan Rotaň

Třetím opravdu zkušeným fotbalistou, který bude od nové sezony nosit sešívaný dres, je kapitán ukrajinské reprezentace Ruslan Rotaň. Střední záložník, který letos oslaví už 36. narozeniny odehrál za národní tým už téměř stovku zápasů. S Dněpropetrovskem se dokonce podíval i do finále Evropské ligy a rovněž pro Rotaně bude angažmá ve Slavii premiérou v zahraničí. Kouč sešívaných Jaroslav Šilhavý uvedl, že měl Ukrajinec jedny z nejlepších fyzických testů. 

Srdjan Plavšič
Srdjan Plavšič | Foto: ČTK

Srdjan Plavšič

Zatímco Slavia nejspíše ještě zabojuje o Slováka Stanislava Lobotku, tak Sparta už jednoho zahraničního účastníka letošního Eura do jednadvaceti let získala. Jednadvacetiletý pouze 166 centimetrů měřící křídelník Srdjan Plavšič přišel na Letnou ze srbské Crvene zvezdy Bělehrad za částku přesahující 30 milionů korun. Plavšič v jednadvaceti letech vstřelil v loňské sezoně 8 soutěžních branek a v Srbsku hrál v minulosti nejvyšší soutěž ještě za Spartak Suboticu.

 

Právě se děje

Další zprávy