Přestupové dostihy odstartovala Sparta, sešívaní oplatili hvězdnou mincí. Kdo posiluje lépe?

David Janeczek David Janeczek
28. 6. 2017 15:01
Podívejte se na přehled přestupů pražských "S". Slavia se rozhodla pro doplnění týmu o zkušené zahraniční fotbalisty s reprezentačními zkušenostmi. Sparta zase zatím nepřivedla ani jednoho českého fotbalistu. Jedno je však jisté. Přestupové dostihy znamenají, že českou ligu čeká velmi zajímavá sezona. A nejen proto, že český šampion postoupí přímo do Ligy mistrů.
Jan Laštůvka
Jan Laštůvka | Foto: Dalibor Sosna

Jan Laštůvka

Vedení Slavie nakonec pustilo do německého Werderu Brémy brankáře Jiřího Pavlenku. Sešívaní naopak přivedli Jana Laštůvku z Karviné, který zanedlouho oslaví 35. narozeniny. Karvinský odchovanec odehrál většinu své kariéry v zahraničí. Nejdéle působil na Ukrajině. Trenér Jaroslav Šilhavý si od zkušeného brankáře slibuje, že dokáže plnohodnotně nahradit Pavlenku.

EL, Liberec-PAOK Soluň:  Martin Dúbravka inkasuje gól
EL, Liberec-PAOK Soluň: Martin Dúbravka inkasuje gól | Foto: ČTK

Martin Dúbravka

Také Sparta přivedla před sezonou, ve které český mistr postoupí přímo do základní skupiny Ligy mistrů, brankáře. Slovák Martin Dúbravka přichází z Liberce a v osmadvaceti letech už má za sebou i angažmá v Dánsku. Odchovanec Žiliny si už také zachytal za slovenskou reprezentaci. Ve Spartě jsou ale vedle Dúbravky hned tři další kvalitní brankáři v čele s českým reprezentantem Tomášem Koubkem. 

 

Právě se děje

Další zprávy