Královec i Zelinka hrubě chybovali. Měli dát červené karty, uznala komise rozhodčích

ČTK ČTK
19. 9. 2018 11:19
Šlágry kola se sudím nepovedly, arbitři v nich byli příliš benevolentní.
Rozhodčí Pavel Královec při ligovém utkání Sparty s Baníkem Ostrava
Rozhodčí Pavel Královec při ligovém utkání Sparty s Baníkem Ostrava | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Sudí Pavel Královec s Miroslavem Zelinkou v osmém kole nejvyšší soutěže podle komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR hrubě chybovali. Královec měl v utkání Baníku se Spartou dát červenou kartu ostravskému Damemu Diopovi a Zelinka měl v závěru zápasu Slovácka se Slavií vyloučit domácího Vlastimila Daníčka.

Sparta v pondělí v Ostravě vybojovala vítězství 1:0, podle komise rozhodčích navíc měla od druhého poločasu hrát proti deseti po zákroku Diopa na Nicolae Stanciua. "V nastavené době hry prvního poločasu se rozhodčí Pavel Královec dopustil hrubé chyby, když neudělil druhou žlutou kartu a následně červenou kartu domácímu hráči číslo osm za bezohledné podražení soupeře," uvedla komise na webu FAČR.

Červenou kartu měl ve vyhroceném závěru utkání na Slovácku, kde Slavia vyhrála 3:0, dostat i domácí kapitán Daníček. "V 93. minutě se rozhodčí Miroslav Zelinka dopustil hrubé chyby, když nevyloučil domácího hráče číslo 28 za surovou hru," oznámila komise.

Zaváhal také sudí Ondřej Berka v zápase Plzně s Opavou, v němž penaltu ve prospěch Viktorie za hraní rukou nařídil až po konzultaci s videem. "V 83. minutě se rozhodčí Ondřej Berka dopustil hrubé chyby, když nenařídil pokutový kop ve prospěch domácího mužstva za úmyslnou hru rukou. Pokutový kop byl nařízen až dodatečně po zhlédnutí dostupných záběrů, které rozhodčímu správně odeslal VAR," uvedla komise.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na D1 u Velkého Meziříčí začíná úsekové měření rychlosti

Úsekové radary od dneška měří rychlost na opravované části dálnice D1 u Velkého Meziříčí. V asi šestikilometrovém úseku je rychlost snížená na 80 kilometrů za hodinu. Radary budou podle ministerstva dopravy sbírat data pro policii, která následně spáchané přestupky pošle příslušné obci s rozšířenou působností.

Během roku bude měřicí technika instalována i na dalších opravovaných úsecích dálnice na Vysočině a ve středních Čechách.

Zdroj: ČTK
Další zprávy