Královec i Zelinka hrubě chybovali. Měli dát červené karty, uznala komise rozhodčích

ČTK ČTK
19. 9. 2018 11:19
Šlágry kola se sudím nepovedly, arbitři v nich byli příliš benevolentní.
Rozhodčí Pavel Královec při ligovém utkání Sparty s Baníkem Ostrava
Rozhodčí Pavel Královec při ligovém utkání Sparty s Baníkem Ostrava | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Sudí Pavel Královec s Miroslavem Zelinkou v osmém kole nejvyšší soutěže podle komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR hrubě chybovali. Královec měl v utkání Baníku se Spartou dát červenou kartu ostravskému Damemu Diopovi a Zelinka měl v závěru zápasu Slovácka se Slavií vyloučit domácího Vlastimila Daníčka.

Sparta v pondělí v Ostravě vybojovala vítězství 1:0, podle komise rozhodčích navíc měla od druhého poločasu hrát proti deseti po zákroku Diopa na Nicolae Stanciua. "V nastavené době hry prvního poločasu se rozhodčí Pavel Královec dopustil hrubé chyby, když neudělil druhou žlutou kartu a následně červenou kartu domácímu hráči číslo osm za bezohledné podražení soupeře," uvedla komise na webu FAČR.

Červenou kartu měl ve vyhroceném závěru utkání na Slovácku, kde Slavia vyhrála 3:0, dostat i domácí kapitán Daníček. "V 93. minutě se rozhodčí Miroslav Zelinka dopustil hrubé chyby, když nevyloučil domácího hráče číslo 28 za surovou hru," oznámila komise.

Zaváhal také sudí Ondřej Berka v zápase Plzně s Opavou, v němž penaltu ve prospěch Viktorie za hraní rukou nařídil až po konzultaci s videem. "V 83. minutě se rozhodčí Ondřej Berka dopustil hrubé chyby, když nenařídil pokutový kop ve prospěch domácího mužstva za úmyslnou hru rukou. Pokutový kop byl nařízen až dodatečně po zhlédnutí dostupných záběrů, které rozhodčímu správně odeslal VAR," uvedla komise.

 

Právě se děje

Další zprávy