Konečně přijela Sparta, která nefňuká a nebrečí, řekl po domácí prohře Páník

František Typovský František Typovský
18. 9. 2018 6:15
Ostravský trenér Bohumil Páník pochválil Spartu, která jeho celek porazila 1:0. Vypíchl především výkon srbského stopera Radakoviče a bojovnost hostů.
Bohumil Páník.
Bohumil Páník. | Foto: Dalibor Sosna

Výhra Sparty byla zasloužená?

Bylo to utkání o jednom gólu, nám se bohužel nepovedlo pohlídat prostor uprostřed hřiště a po nepovedené ofsajdové pasti jsme prohráli. Sparta na nás byla výborně připravená, odehrála opravdu dobré utkání. My jsme bojovali, ale nestačilo to. 

Překvapilo vás, že se vám Sparta vyrovnala i fyzicky a soubojově?

Konečně to byla Sparta, nefňukali a nebrečeli. I když někteří hráči speciálně v závěru měli tendence, ale to zkrátka vyplynulo z průběhu hry.

Zápas byl hodně soubojový. Jak hodnotíte výkony obránců?

Výborně hrál Radakovič ze Sparty, ten to všechno porazil. A to i když bojoval proti Milanu Barošovi. U nás měl spoustu soubojů Patrizio Stronati, bohužel nám to jednou nevyšlo. Škoda, že se nám to nepodařilo ubránit.

Milan Baroš se vrátil do sestavy po dlouhé pauze. Kdy jste se rozhodl, že jej postavíte?

To bylo jednoduché. Milan s námi trénoval, a pokud by vydržel celý týden, nasadil bych ho. On to zvládl, a proto hrál. Měl to těžké, soupeři ho okopávali, svedl hodně soubojů. My jsme ho tam dali, protože jsme chtěli vyhrát. Je to rozdílový hráč, který umí dát gól. 

Hodně zostra hrál Dame Diop. Dostal žlutou kartu, poté předvedl ještě jeden ostrý skluz. Nebál jste se, že by dostal červenou?

Dame takhle hraje. Byl ošetřovaný, bojoval, dal do toho srdce. Hrál tvrdě, má takovou náturu. Právě tou sem na Ostravsko patří. Hrál na hranici, ale nepřepadl přes ni, což je dobře.

Hned v pátek vás čeká náročný duel ve Zlíně. Jak se na něj budete připravovat?

Dobře, že ve Zlíně hrajeme tak brzy, aspoň se v té porážce nebudeme babrat. Co se týče přípravy na samotný zápas, tak potřebuju rozehrát hráče, pošlu některé do juniorky.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy