Fanoušci Sparty už mi odpustili, hřálo Straku. A vzpomínal na slavnou výhru s Plzní

Sport Sport
22. 4. 2019 23:21
Před třinácti lety přivedl kouč František Straka Plzeň k legendární výhře 3:1 na hřišti Sparty, při níž se domácí fotbalisté zrovna dvakrát nepřetrhli. Viktoria se díky ní tehdy zachránila, což se považuje za začátek jejího vzestupu korunovaného tituly a účastmi v Lize mistrů. V neděli Straka na Letné vyhrál znovu. A opět 3:1. Tentokrát jako kouč zachraňující se Karviné...
Trenér fotbalistů Karviné František Straka
Trenér fotbalistů Karviné František Straka | Foto: ČTK

"Na tu výhru jsem si vzpomněl," přiznal Straka po utkání. "Vždycky se tady cítím dobře, vždycky na mě dýchne zdejší atmosféra. Přece jen jsem zde strávil skvělé roky a se Spartou budu navždy spjatý," prohlásil bývalý hráč a později i kouč letenského souboru.

Jenže od doby, kdy jako sparťanský srdcař kývl na trenérskou nabídku Slavie, měl vroubky u táborů obou rivalských "S". A zatímco před pár týdny mu to dali červenobílí fanoušci znovu nemile pocítit, na Letné tentokrát Straka problémy neměl.

"Děkuju domácím divákům, že vůči mně už neměli žádné pokřiky," nezapomněl Straka po utkání vyjádřit svou vděčnost. "Chápu je a vím, že to ještě některé bolí, ale snad už mi odpustili," doufal.

Čím je však stejně nepotěšil, to byla senzační výhra jeho Karviné. Hosté vedli po poločase 2:0, po přestávce přidali další trefu a tři body velice důležité pro boj o záchranu už předposlednímu týmu nesebralo ani letenské snížení na 1:3 v úplném závěru střetnutí.

"Přijeli jsme sem s pokorou, známe sílu Sparty. Chtěli se jsme prezentovat účelnou hrou, zahustili jsme střed hřiště, hráli jsme na rychlé brejky a Sparta z nás byla poměrně bezradná," pochvaloval si Straka.

"Možná nám pomohlo předzápasové soustředění, které jsme strávili v Českém Šternberku ve skvělém prostředí. Výborně jsme se na utkání naladili," mnul si ruce.

Karviná ovšem i tak zůstala po předposledním kole základní části Fortuna:Ligy na předposledním místě. Na přímé sestupové místo má náskok šest bodů, na první nebarážovou příčku naopak ztrácí bodů sedm.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy