Zlín je pro mě černá můra, posteskl si Trpišovský. Nepomohlo ani video v autobuse

Marek Janoš Marek Janoš
21. 4. 2019 21:26
Slavia ve 29. kole fotbalové ligy překvapivě prohrála ve Zlíně 0:1 po brance Adnana Džafiče ve druhém poločase. Jindřich Trpišovský má proti moravskému týmu nedobrou bilanci, ve Zlíně jako trenér zatím v nejvyšší soutěži nikdy nevyhrál.
Trenér fotbalové Slavie Jindřich Trpišovský
Trenér fotbalové Slavie Jindřich Trpišovský | Foto: Reuters

Kam přijede, tam vítězí. Slavia si v probíhající sezoně počíná suverénně. Zvítězila ve 22 z 29 zápasů. Jenže Zlín pro sešívané ani pro Trpišovského není oblíbeným soupeřem. Červenobílí tam vyhráli naposledy v září 2015, jejich trenérovi se to ve Fortuna:Lize nepodařilo nikdy.

"Je to pro mě černá můra. Možná jsem tu vyhrál ještě jako trenér Žižkova, ale jinak se mi tady fotbalově nedaří," krčil rameny třiačtyřicetiletý kouč. "Je pro nás zklamáním, že jsme prohráli a nedali žádný gól. V prvním poločase jsme byli všude o krok později," analyzoval příčiny neúspěchu.

Roli ve výkonu Slavie, která nenavázala na předchozí zápasy, mohla sehrát i únava. Za poslední týden sešívaní sehráli třetí utkání. Všechna byla fyzicky velmi náročná - proti Spartě, Chelsea i Zlínu.

"Únava měla asi vliv na náš výkon, ale určitě ne na výsledek," řekl Trpišovský. "Na výsledek to nemělo vliv proto, že jsme si vypracovali dobré šance, ale bohužel jsme je neproměnili," vracel se k důležitým momentům utkání.

"Někteří hráči jako Bořil a další neměli dynamiku ani rychlost, na jakou jsme od nich zvyklí, i když do toho dali všechno. Kdybychom zvládli klíčové momenty v pokutovém území a využili naše střely, výsledek by byl jiný," konstatoval Trpišovský.

Odmítl, že by Slavia prohrála kvůli špatné koncentraci na utkání. "Kluci byli koncentrovaní, dobře věděli, o co jde. Včera si po cestě dokonce nechali pustit zápas Zlína v autobuse na videu," prozradil poctivou přípravu svých svěřenců.

Slavia po inkasované brance nevyužila dvě velké šance. Dokázala si sice vytvořit tlak, ale neskórovala. "Ve zbytku zápasu jsme střídali, měnili rozestavení a snažili se mít co největší tlak. Kromě Škoďákovy šance to ovšem k ničemu nevedlo," uznal slávistický stratég.

Slavia přesto zůstává v čele tabulky. Je jistým vítězem základní části a na Plzeň má čtyřbodový náskok. Lepší umístění po základní části Pražanům po nadstavbě v případě rovnosti bodů s Plzní zajišťuje titul. To znamená, že Viktoria musí stáhnout bodů pět. Sama totiž v Příbrami ve 29. kole remizovala jen 1:1.

Trpišovský je rád, že se do Zlína nabude muset minimálně do konce sezony vracet, domácí totiž budou hrát prostřední skupinu o Evropskou ligu. "Zlín je krásné město, hokejistům fandím, ale fotbalově se mi tu nedaří," uzavřel hodnocení s úsměvem.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na D1 u Velkého Meziříčí začíná úsekové měření rychlosti

Úsekové radary od dneška měří rychlost na opravované části dálnice D1 u Velkého Meziříčí. V asi šestikilometrovém úseku je rychlost snížená na 80 kilometrů za hodinu. Radary budou podle ministerstva dopravy sbírat data pro policii, která následně spáchané přestupky pošle příslušné obci s rozšířenou působností.

Během roku bude měřicí technika instalována i na dalších opravovaných úsecích dálnice na Vysočině a ve středních Čechách.

Zdroj: ČTK
Další zprávy