Zlín je pro mě černá můra, posteskl si Trpišovský. Nepomohlo ani video v autobuse

Marek Janoš Marek Janoš
21. 4. 2019 21:26
Slavia ve 29. kole fotbalové ligy překvapivě prohrála ve Zlíně 0:1 po brance Adnana Džafiče ve druhém poločase. Jindřich Trpišovský má proti moravskému týmu nedobrou bilanci, ve Zlíně jako trenér zatím v nejvyšší soutěži nikdy nevyhrál.
Trenér fotbalové Slavie Jindřich Trpišovský
Trenér fotbalové Slavie Jindřich Trpišovský | Foto: Reuters

Kam přijede, tam vítězí. Slavia si v probíhající sezoně počíná suverénně. Zvítězila ve 22 z 29 zápasů. Jenže Zlín pro sešívané ani pro Trpišovského není oblíbeným soupeřem. Červenobílí tam vyhráli naposledy v září 2015, jejich trenérovi se to ve Fortuna:Lize nepodařilo nikdy.

"Je to pro mě černá můra. Možná jsem tu vyhrál ještě jako trenér Žižkova, ale jinak se mi tady fotbalově nedaří," krčil rameny třiačtyřicetiletý kouč. "Je pro nás zklamáním, že jsme prohráli a nedali žádný gól. V prvním poločase jsme byli všude o krok později," analyzoval příčiny neúspěchu.

Roli ve výkonu Slavie, která nenavázala na předchozí zápasy, mohla sehrát i únava. Za poslední týden sešívaní sehráli třetí utkání. Všechna byla fyzicky velmi náročná - proti Spartě, Chelsea i Zlínu.

"Únava měla asi vliv na náš výkon, ale určitě ne na výsledek," řekl Trpišovský. "Na výsledek to nemělo vliv proto, že jsme si vypracovali dobré šance, ale bohužel jsme je neproměnili," vracel se k důležitým momentům utkání.

"Někteří hráči jako Bořil a další neměli dynamiku ani rychlost, na jakou jsme od nich zvyklí, i když do toho dali všechno. Kdybychom zvládli klíčové momenty v pokutovém území a využili naše střely, výsledek by byl jiný," konstatoval Trpišovský.

Odmítl, že by Slavia prohrála kvůli špatné koncentraci na utkání. "Kluci byli koncentrovaní, dobře věděli, o co jde. Včera si po cestě dokonce nechali pustit zápas Zlína v autobuse na videu," prozradil poctivou přípravu svých svěřenců.

Slavia po inkasované brance nevyužila dvě velké šance. Dokázala si sice vytvořit tlak, ale neskórovala. "Ve zbytku zápasu jsme střídali, měnili rozestavení a snažili se mít co největší tlak. Kromě Škoďákovy šance to ovšem k ničemu nevedlo," uznal slávistický stratég.

Slavia přesto zůstává v čele tabulky. Je jistým vítězem základní části a na Plzeň má čtyřbodový náskok. Lepší umístění po základní části Pražanům po nadstavbě v případě rovnosti bodů s Plzní zajišťuje titul. To znamená, že Viktoria musí stáhnout bodů pět. Sama totiž v Příbrami ve 29. kole remizovala jen 1:1.

Trpišovský je rád, že se do Zlína nabude muset minimálně do konce sezony vracet, domácí totiž budou hrát prostřední skupinu o Evropskou ligu. "Zlín je krásné město, hokejistům fandím, ale fotbalově se mi tu nedaří," uzavřel hodnocení s úsměvem.

 

Právě se děje

před 54 minutami

Zaveďme jeden volební obvod pro volby do sněmovny, navrhuje Hamáček. Chce posílit autoritu předsedů

Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček by chtěl změnit systém voleb do Poslanecké sněmovny. Místo 14 volebních obvodů by byl jediný stejně jako u voleb do Evropského parlamentu. Hamáček do řekl v rozhovoru pro sobotní vydání Lidových novin. Podle něj by takový systém posílil autoritu předsedů politických stran.

"Při jednom obvodu bychom měli jednoho lídra dvěstěčlenné kandidátky. Odpadly by debaty o potřebném množství hlasů ke zvolení," řekl vicepremiér s odkazem na fakt, že počet hlasů nutných ke zvolení poslance se nyní kraj od kraje liší. Změna by měla dopad i dovnitř stran, v nichž by oslabili regionální bossové.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Armáda hlásí nárůst počtu vojáků, loni jich přibylo téměř osm set

Na ministerstvu obrany sloužilo a pracovalo na začátku roku o 874 zaměstnanců více než před rokem. Celkem měl resort 33 958 zaměstnanců. Nejvíce přibylo profesionálních vojáků, zvýšil se i počet občanských zaměstnanců. Přibylo také příslušníků aktivní zálohy. Letošní náborový cíl profesionálních vojáků je podle mluvčí generálního štábu Magdaleny Dvořákové stanoven na 2000 mužů a žen. Každoročně zároveň několik set vojáků odchází.

Na ministerstvu obrany k letošnímu 1. lednu pracovalo 25 899 vojáků z povolání, 6896 občanských zaměstnanců a 1163 státních zaměstnanců. Počet vojáků z povolání se tak za poslední rok zvýšil o 794 a počet občanských zaměstnanců o 100. Naopak státních zaměstnanců o 20 ubylo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy