Konec
Sparta
32. Lingr
49. Karlsson, 56. Hložek, 64. Dočkal, 90.+3. Karabec

Dobrý den, vítejte u online přenosu utkání 26. kola fotbalové Fortuna:Ligy mezi Karvinou a pražskou Spartou. Zápas začne v neděli 31. května, 18:00.

Osud utkání dlouho nebyl zcela jistý. Jeho konání ohrožovala nejen šířící se nákaza onemocnění covid-19 na Karvinsku, ale především počasí, když Slezsko o víkendu zasáhly vydatné deště. Tři hodiny před výkopem ovšem domácí klub hlásil. že je trávník způsobilý ke hře, netvoří se na něm kaluže.

Spartu čeká mimořádně těžký zápas. Svěřenci trenéra Václava Kotala po středeční domácí porážce s Plzní protáhli sérii bez ligové výhry na šest kol a zůstali devátí. Navíc nejsou daleko od ostudného pádu do skupiny o udržení - na jedenáctou příčku mají jen pětibodovou rezervu. Naopak skupina o titul jim pět zápasů před koncem uniká o tři body.

To Karviná zažívá opulentní jaro. Na jaře MFK ještě nepadl, posbíral tři výhry a dvě remízy. Ani jednou neinkasoval. Do zápasu se Spartou vstupuje jako třetí tým jarní tabulky, naopak Pražané jsou na předposledním místě.

Trenér Sparty Václav Kotal sáhl oproti zápasu s Plzní ke třem změnám a logicky nejvíce pozměnil obranu. Do základní sestavy se vrátil Frýdek, který bude hrát nalevo, Sáček na druhé straně nahradí Vindheima. Na stopera se vrátil Hancko a hned od začátku vyběhne Karlsson, jediný střelec proti Plzni. Kanga si opět zahraje ve středu zálohy.

Karviná do zápasu opět nastoupí s jednou ze svých největších hvězd Adriela D´Avilem Ba Louou na lavičce. Kolem šikovného záložníka přitom krouží vicemistr z Plzně. Z pravé strany obrany na levou stranu útoku se přesunul Jan Moravec, jeho hlavním úkolem bude eliminovat rychlou levou stranu soupeře. Na postu stopera si zahraje Brazilec Eduardo Santos, který trenéry přesvědčil v přípravě.

Oproti jiným ligovým utkáním se na zápas nedostanou alespoň desítky diváků, duel se odehraje za přísnějších bezpečnostních opatření.

Na podmáčený trávník přibíhají sparťané, utkání co chvíli začne. Jako hlavní rozhodčí ho bude řídit Miroslav Zelinka.

1. Utkání právě začalo.

1.

První šance a je z ní gól, který ovšem neplatí. Sparťané málem prohrávali už po 36 vteřinách. Sáček nezvládl Taiwa a ten prostřelil brankáře Heču, sudí Zelinka ovšem ještě zkoumal zákrok Moravce na Hložka předcházející gólu.

4.

A gól neplatí! Rozhodčí Zelinka seznal zákrok Moravce jako nedovolený. Stav zůstává 0:0.

10.

Šance Sparty. Tetteh po dlouhém nákopu předběhl Šindeláře, který se nedohodl s Rundičem, a sparťanský útočník postupoval na branku. Míč měl na dlouhou nohu a "píchl" ho vedle tyče.

11.

Karlsson si hezky naběhl po pravé straně, ale nepovedla se mu zpětná přihrávka. Vzápětí Kanga z dálky pěkně protáhl Bolka.

15.

Pěkná kombinační akce Sparty. Tetteh zatáhl míč až k autové čáře, našel pod sebou na vápně Kangu, který ještě hledal Karlssona. Pokus švédského záložníka zastavil Santos.

18.

Karvinský brankář Bolek vychytal ve velké šanci Tetteha, kterého za domácí obranu vyslal Sáček.

20.

Sparta přežila bez ztráty věnečku úvodní šok a v prvních dvaceti minutách je lepším týmem.

21.

Karviná zatím sází na protiútoky. Po jednom z nich inkasoval žlutou kartu za faul Krejčí.

23.

A žlutí se i na druhé straně. Po faulu na Hložka viděl kartu Nizozemec Ndefe. Je to jeho osmý trest, další dva zápasy bude sledovat jen z tribuny.

29.

Ve vápně Karviné je ošetřován sparťan Krejčí. Tržnou ránu nad pravým okem mu způsobil v hlavičkovém souboji spoluhráč Štetina. Hosté následně pokračují v deseti.

31.

Byť oslabeni, přesto Pražané zahrozili Frýdkem. Střela defenzivního univerzála tyč karvinské branky o mnoho neminula.

32.

Karviná jde do vedení! Centr Ndefeho si na penaltě zpracoval Lingr a poslal míč za Hečova záda. Karvinského útočníka nedokázal odstavit od míče Sáček.

38.

Sparta zatím hraje především po levé straně, po pravé lajně nebo středem jí to zatím nejde. Po centru Hložka zakončoval Tetteh, domácí zadáci jeho střelu zblokovali na roh.

44.

Poločas se dohrává v nervozním a neuspořádaném duchu. Karvinský Lingr dostal žlutou kartu za nevybíravý faul na Sáčka, Štetina viděl kartonek za účast v následné strkanici.

45+1.

Domácí tým povzbuzuje asi dvacet příznivců, kteří v ukázkových hygienických rozestupech zaplnili část protilehlé tribuny. A jejich povzbuzování je určitě přirozenější než jinde puštěné záznamy z reproduktorů.

45+3.

Končí první poločas. Karviná - Sparta 1:0.

Karviná v první půli předvedla velmi dobrý, efektivní výkon. Kromě pár akcí z prvních dvaceti minut soupeře do ničeho nepustila. Naopak Sparta se dál topí v krizi - její hra je pomalá, většinou chybí rychlá, překvapivá přihrávka. Hodně nevýrazní jsou zatím záložníci Dočkal či Hložek.

46.

Začal druhý poločas zápasu Karviná - Sparta.

49.

Sparta střílí gól! Hosté se chytají díky krásné akci Karlsssona. Švédský záložník si navedl míč z pravé strany vápna a technicky obstřelil Bolka. Karviná inkasovala branku po 505 minutách.

53.

Sparťanskou kabinou se zřejmě o přestávce prohnala prudká bouřka. Sparta zlepšila pohyb a začala do soupeře víc šlapat. Další průběh ukáže, jak dlouho jí to vydrží.

56.

A je tu další gól Sparty! A neméně parádní. Hložek se dostal k odraženému míči a z dvaadvaceti metrů se trefil do šibenice karvinské branky.

57.

A po minutě málem přišla třetí trefa Sparty! Brankáře Bolka prostřelil Tetteh, ovšem z ofsajdu. Ten odhalilo až video, na neuznané branky je to tedy 1:1.

63.

Hra se po dramatických deseti minutách uklidnila. Sparta drží míč, kontroluje hru, naopak domácí působí notně otřeseně.

64.

A Sparta zasazuje soupeři další ránu. Hložek sklepl Dočkalovi a ten se trefil poprvé po své dlouhé zdravotní pauze.

65.

Střídání Karviné: ze hřiště odchází Marek Janečka, střídá ho Marek Hanousek.

70.

Domácí už rozjeté Spartě nevzdorují. V další šanci se objevil Krejčí, na poslední chvíli zastavil jeho pokus skluzem Šindelář.

71.

Akci dva na jednoho rozjel Tetteh, ale nedokázal míč prostrčit na Karlssona. Ten by jinak byl sám před Bolkem.

74.

Hložkova pumelice skončila na rukavicích karvinského brankáře.

75.

Střídání Sparty: ze hry odstupuje Benjamin Tetteh, nahradil ho Václav Drchal.

76.

Mladý sparťanský útočník se na ligovém trávníku objevil po více než roce, během kterého léčil zraněné koleno.

78.

Sparta dominuje, zápas už je zřejmě jen otázkou skóre. Hancko střílel z hranice penalty, Bolek stačil levou nohou vyrazit.

79.

Trojí střídání v dresu Karviné. Ze hry odstupují Vojtěch Smrž, Abdulrahman Taiwo a Ondřej Lingr, nahrazují je Ivan Zhelizko, Vukadin Vukadinovič a Dávid Guba.

81.

Dvojí střídání v dresu Sparty. Ze hry odstupují Bořek Dočkal a David Moberg Karlsson, nahradili je Matěj Hanousek a Michal Trávník.

84.

Žlutou kartu dostává Milan Rundič.

86.

Kanga našel z přímého kopu Krejčího, ale ten sám před brankou nedokázal stlačit hlavičku na karvinskou branku.

90.+1

Dvojí střídání v dresu Sparty: ze hry odstupují Guélor Kanga a Adam Hložek, nahradí je Adam Karabec a Andreas Vindheim.

90.+1.

Rozhodčí nastaví 4 minuty.

90.+3.

A festival krásných sparťanských gólů zakončuje Adam Karabec, který se trefil minutu po svém nástupu na hřiště. Zároveň je to jeho premiérová branka v lize, ve které zatím odkopal pouhých pět minut.

90.+4.

Utkání končí. Sparta po špatném prvním poločase ve druhé půli svého soupeře naprosto roznesla, čtyřmi góly otočila utkání a vyšvihla se na šesté místo, které by jí zaručilo účast v elitní skupině.

To je od nás vše, přejeme hezký zbytek nedělního večera.