Další testy u Slavie dopadly negativně, Pražané mohou nastoupit

ČTK ČTK
26. 5. 2020 9:39
Pondělní další testy u fotbalové Slavie, která má v kádru jednoho nakaženého novým typem koronaviru, dopadly negativně. Pražané tak mohou večer v Mladé Boleslavi vstoupit do obnovené sezony první ligy. Na sociální síti o tom informoval předseda představenstva lídra tabulky Jaroslav Tvrdík.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Milan Kammermayer

Jeden pozitivní případ nemoci covid-19 odhalila první vlna testování vedle Slavie i v kádru jejího úvodního soupeře Mladé Boleslavi. Kontrolní testy v minulém týdnu ale skončily negativně stejně jako u Pražanů. Výsledky další vlny testování u Středočechů zatím klub ani Ligová fotbalová asociace, která v Česku řídí profesionální soutěže, neoznámily.

Druhé testování muselo těsně před vstupem do obnovené sezony absolvovat všech 32 týmů první a druhé ligy. Identitu nakažených klub, LFA ani krajská hygienická stanice nezveřejňují. Mezi koncem základní části a začátkem nadstavby všechny kluby čeká ještě třetí kolo plošného testování.

V případě pozitivního nálezu rozhoduje o dalším postupu hygienická stanice, u Mladé Boleslavi ani Slavie nemusela vzhledem k pouhému jedinému případu sáhnout k plošné karanténě celého týmu. Pražané v minulém týdnu na tři dny přerušili trénink a z preventivních důvodů byli v klidovém režimu. Ani jeden z obou nakažených hráčů neměl příznaky nemoci covid-19.

Restartovaná sezona se v sobotu po dvou a půl měsících znovu rozběhla dohrávkou 23. kola, ve které Teplice porazily Liberec 2:0. Naplno obnovený ročník profesionálních soutěží začíná v tomto týdnu. Dnes a ve středu je na programu 25. kolo nejvyšší soutěže, hraje se i druhá liga.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Bývalý italský ministr Salvini nepůjde před soud kvůli zablokování lodě s migranty

Bývalý italský ministr vnitra a vůdce strany Liga Matteo Salvini nepůjde před soud kvůli zablokování lodě italské pobřežní hlídky se zachráněnými migranty v červenci roku 2019. Rozhodnutí padlo v pátek u předběžného soudu v Katánii, uvedla agentura Reuters. Salvini, který obvinění související s kauzou dlouhodobě odmítá, naopak bude souzen v jiném podobném případu, který se týká lodi nevládní organizace Open Arms.

Bývalý ministr vnitra čelil obvinění z omezování osobní svobody, protože několik dní bránil přistání lodě italské pobřežní hlídky Gregoretti, jež měla na palubě zhruba 130 migrantů zachráněných v moři. Loď čekala na přidělení přístavu od 27. do 31. července 2019. Přistát mohla až poté, co italská vláda vyjednala přerozdělení migrantů mezi jiné evropské země.

Zdroj: ČTK
Další zprávy