Fortuna:Liga • 29. kolo • 18:30

Bohemians - Slavia

Bohemians
0:0
0:0
Konec
Slavia

Dobrý den, vítejte při sledování online přenosu z vršovického derby mezi Bohemians a Slavií v rámci 29. kola fotbalové Fortuna:Ligy. Utkání začíná v neděli 25. dubna v 18:30.

Bohemians se v posledních týdnech nacházejí ve slušné formě. I díky šňůře osmi ligových zápasů bez porážky se vyhoupli na 10. místo v tabulce, které hájí se 37 body. Naposledy Klokani padli 21. února po výsledku 2:1 v Plzni a od té doby zaznamenali 3 vítězství a 5 remíz.

Pavel Osmančík
Pavel Osmančík | Foto: ČTK

Slavia letošním ročníkem Fortuna:Ligy proplouvá ve velkém stylu a v dosavadních 28 kolech ani jednou nepoznala hořkost porážky. Na čele soutěže má se 74 body luxusní 15-bodový náskok na druhý Jablonec a je velmi blízko k zisku titulu. Se skóre 75:16 jsou navíc sešívaní nejlepší i v ofenzivní i defenzivní činnosti celé ligy.

Foto: Milan Kammermayer

Úvodní sestavy:

Bohemians Praha 1905: Bačkovský - M. Dostál, Köstl, Bederka, Vondra, Schumacher - Krch (C), Ljovin, Hronek - Keita, Puškáč.
Náhradníci: P. Le Giang - Kosek, Osmančík, Necid, Pulkrab, V. Novák, Musil.

SK Slavia Praha: O. Kolář - Masopust, Deli, Kúdela, Bořil - Hromada, Holeš - Ševčík, Stanciu, Oscar - Tecl.
Náhradníci: Kovář - Zima, Kuchta, Traoré, Van Buren, Beran, Júsuf Hilál.

Rozhodčí: Julínek - Mokrusch, Flimmel.

Slavia uspěla i v předchozím duelu ve Zlíně a již dnes může v případě výhry slavit titul a završit tak úctyhodný zlatý hattrick.

V případě, že Slavia dnes neprohraje, vytvoří nový rekord v počtu ligových zápasů bez porážky v řadě. V tuto chvíli mají na kontě 40 vyhraných utkání a tento historický milník mohou překonat právě dnes. 

Sešívaným bude dnes chybět nemocný Lukáš Provod a v sestavě není ani Jan Kuchta, který bojuje o korunu krále střelců. Jeho absence v základní sestavě je ale způsobena únavou a jeho čas v Ďolíčku určitě přijde.

Hráči obou týmů nastupují na hrací plochu a za malou chvíli vršovické derby odstartuje.

1.

Začal první poločas.

1.

Kolář nyní trochu zaváhal při rozehrávce, ale hra je nakonec přerušena kvůli ruce domácích.

2.

Keita výborně hledal Puškáče na hrotu, ale na poslední chvíli skvěle zakročil Simon Deli, jenž ve skluzu přihrávku zlikvidoval.

3.

Dlouhý aut sice propadl na malé vápno hostů, ale tam razantním odkopem poslal míč do zámezí Simon Deli.

4.

Po druhém dlouhém autu Schumachera již Bohemka zavařila soupeři a Köstl cpal balón před bránu z tohu malého vápna. Tam ovšem kralovali Slávisté, kteří odvrátili balón na roh.

5.

Z následného rohového kopu ale Klokani neohrozili Koláře a místo toho se dopustili útočného faulu.

6.

Klokani velmi dobře napadali rozehrávku Slavie, která se zmohla jen na odkop vpřed. Ten sice domácí zachytili, ale prakticky vzápětí míč opět odevzdali sešívaným.

7.

Masopust velmi dobře vystoupil se Schumacherem, který byl nucen zahrát až ke svému brankáři.

8.

Bořil adresoval do vápna zajímavý centr a vybíhající Bačkovský zboural Tecla a Köstla. Oba hráči zůstávají ležet na hrací ploše.

9.

Stanislav Tecl již je na nohou, zatímco Köstl stále leží na trávníku a je v péči klubových lékařů.

10.

Köstl nyní po svých opustil trávník a pokusí se nepříjemný střet rozběhat na postranní lajnou. Hra tak bude prozatím pokračovat bez domácího hráče.

11.

Krch s přehledem odkopl Masopustův centr do bezpečí. Krátce poté se na pažit vrátil Köstl, jenž pomůže spoluhráčům v obranné činnosti.

12.

Další dlouhý aut Schumachera sebral Deli a Slavia se následně ubránila i další kombinaci Klokanů a bude moci vhazovat.

13.

Keita posléze fauloval v osobním souboji Kúdelu a Kolář tak bude moci v poklidu rozehrávat.

14.

Köstl posléze výborně zasáhl na malém čtverci, kam přilétl zleva nebezpečný centr. Bačkovský tak mohl zůstat v relativní pohodě.

15.

Bohemians poté pokračují v útočné aktivitě. Krch nicméně neodcentroval přes Ševčíka, ale domácí rozehrají rohový kop.

16.

Přetažený centr domácích ovšem nenašel nikoho v pokutovém území a následovat bude odkop od brány v podání Ondřeje Koláře.

16.

Kúdela výborně zakřižoval Schumachera u lajny a výsledkem tak je další dlouhé vhazování.

17.

Proti tomu se však hosté ubránili a vyrazili vpřed. Rychlý kontr táhl Tecl, jehož tečovanou příhru zneškodnil Vondra.

18.

První žlutou kartu duelu si zapíše domácí Krch po skluzu na Stancia. Slavia při výhodě díky tečované ráně Ševčíka vybojovala alespoň roh.

19.

Jenže centr od rohového praporku domácí na penaltovém puntíku v pohodě odvrátili a při jejich brejku se poté dopustil faulu Deli. Standardka pro Klokany.

20.

Ljovin následně centroval po rozehrávce nakrátko, ovšem v šestnáctce Slavie kraloval Oscar. Po chvíli se neujala ani přihrávka za defenzívu hostů a míč končí u Koláře.

21.

Hromada se poté ocitl v obležení dvou hráčů a míč ztratil. Protiútok Bohemky byl ovšem záhy přerušen a bude z toho jen postupný kontr Klokanů.

22.

Ve vápně domácích byl nyní dostatek Slávistů, ale Ševčík svým centrem nedokázal najít ani jednoho z nich. Bačkovský si tak znovu vyzkouší odkop od brány.

23.

Sudí Jelínek sice nechával výhodu, ale Tecl, který přijímal přihrávku, se nacházel v ofsajdovém postavení a hra je tak přerušena.

24.

Tecl se po chvíli vyhnul ofsajdu a upaloval za přihrávkou za obranu. K ní měl ovšem blíže výborně vyběhnuvší Bačkovský, jenž balón dopravil do bezpečí.

25.

Stanislav Tecl nyní nemohl pokračovat v útoku, jelikož byl soupeři poslán k zemi. Slavia tak bude rozehrávat na polovině soupeře.

26.

K centru se posléze od postranní lajny odhodlal Nico Stanciu, jenž však znovu nenašel své spoluhráče v pokutovém území.

27.

Hronek si velmi dobře pokryl míč a zatáhl jej až k velkému vápnu. Tam poté napřáhl ke střele, která byla sražená do zámezí.

28.

Na domácí straně se již chystá první vynucené střídání. Köstl již není schopný pokračovat ve hře a za malou chvíli bude vystřídán.

28.

Tecl se nyní proháčkoval se štěstím až k zakončení, ale po bloku Ljovina je z toho jen další roh Slavie.

29.

Na přední tyči se ale Klokani v pohodě ubránili a mohli vyrazit vpřed. Ševčík ovšem výborným návratem snahy soupeře utnul.

30.

Jan Bořil poté opět servíroval centr z levé strany, ale jeho nabídka končí dalším rohovým kopem. Ten hosté rozehráli nakrátko, ale k dalšímu centru se zatím neodhodlali.

31.

Teď přichází avizovaná změna. Ze hry je stažen Daniel Köstl a na trávník nastupuje Vojtěch Novák.

32.

Krch výborně zasáhl proti zajímavému pasu soupeře z vlastní poloviny. Slavia po chvíli vytěžila z obléhání další roh.

33.

Slavia se znovu po této standardce neprosadila, ale hosté pokračovali v tlaku. Tedy až do té doby, než Nico Stanciu vyprodukoval nepřesný centr, po kterém bude Bačkovský odkopávat.

34.

Bohemka to posléze zkoušela po levé straně, ale tam se hosté velmi dobře bránili a nakonec pro sebe získali autové vhazování.

35.

Bořil teď přetlačil na levé straně svého soka a byla z toho zajímavá možnost pro sešívané. Jenže hostující kapitán pokazil přihrávku pod sebe, kterou zachytili domácí fotbalisté.

36.

Kolář nyní musel vyběhnout až na hranici vápna, kde před dotírajícím soupeřem schoval balón do svých rukavic.

37.

Vondra následně u střídaček povalil k zemi jednoho ze Slávistů a je pochopitelně pískáno proti Bohemce.

38.

Nico Stanciu byl při rychlém úniku zastaven rukama Bederky, který od sudího uviděl žlutý kartónek, což pro něj znamená stopku v dalším ligovém duelu.

39.

Hromada byl na pravé straně těsně před vápnem faulován Hronkem a pro Slavii se rýsuje zajímavá standardní situace.

40.

První zajímavá pozice se tak zrodila až nyní. Ševčík rozehrál signál na Stancia, jenž si na přihrávku naběhl na pravou stranu vápna, odkud v plném běhu vypálil nad.

41.

Keita se poté dostal s trochou štěstí až k centru z levé strany, nicméně jeho zpětná nabídka byla zlikvidována hostujícími beky.

42.

Kolář nyní zachytil centr zprava a rychle rozehrál kontr Slavie. Na přihrávku si posléze naběhl Tecl, jenž na pravé straně přetlačil soupeře, ale následně již jeho přihrávku do ohně zachytili domácí zadáci.

43.

Stanciu po dobré práci Masopusta vypustil jedovatý projektil, který ovšem zastavila dobře postavená obrana Bohemky.

45.

Kúdela po tlaku Slavie vrátil míč na křídlo, kde se ale Oscar nacházel v ofsajdovém postavení a Klokani si tak mohou na chvíli oddechnout.

45.

Hlavní rozhodčí nastavuje 1 minutu.

45+1

Slavia nyní kombinuje na vlastní polovině a uvidíme, zda se dočkáme ještě nějakého zajímavého útoku.

45+1

Skončil první poločas.

Je za námi úvodní dějství duelu. Do něj vstoupili aktivněji domácí, kteří se svou aktivitou vyrovnali favoritovi zápasu. Postupem času ovšem jejich agilní hra poněkud opadl a Slavia převzala otěže. Její snahy ovšem nevedly ke gólovým šancím, stejně jako tomu bylo i na straně domácích. Jedinou výjimkou tak snad byl signál Slavie, po kterém pálil z pokutového území nad bránu Bačkovského Stanciu. Oba soupeři se tak rozcházejí do kabin za bezbrankového stavu.

46.

Začal druhý poločas.

47.

V úvodu druhé půle se do zajímavé pozice dostal Oscar, ovšem z hranice pokutového území zamířil těsně vedle domácí brány.

48.

Na druhé straně se snažili ohrozit Koláře domácí, ale Deli se vytasit s velmi dobrým obranným zákrokem.

50.

Bohemians nyní delší dobu kombinovali na pravé straně, ale Slavia se zde úspěšně ubránila.

51.

Nyní už tady byla první ryzí gólovka! Lukáš Masopust měl dostatek prostoru ke střele, ale Bačkovský si skvěle vyběhl, zmenšil úhel a nedůraznou střelu Masopusta vyrazil

53.

Dlouhý pas Stancia na hrot sebrali domácí a Bačkovský posléze odkopl míč do bezpečí.

54.

Puškáč byl úspěšný v souboji s Delim, který situaci trochu přeběhl a domácí mohou pokračovat v útoku.

55.

Na malém vápně se do zajímavého zakončení dostal Puškáč, který ovšem míč netrefil ideálně a ramenem nezamířil mezi tři tyče.

56.

Po následném rohu zahráli domácí rukou a sudí tak přisuzuje míč do moci Slavie.

57.

Dlouhý pas za obranu byl příliš nepřesný a před Puškáčem tak v pohodě zasáhl Ondřej Kolář.

58.

Na straně Slavie se chystá první změna. Do hry půjde Mick van Buren a Ibrahim Traoré a na to, koho nahradí, si ještě chvíli počkáme.

60.

Stanciu po přihrávce Ševčíka neodcentroval, ale na Krchovi získal alespoň rohový kop.

60.

Klokani centr dokázali odvrátit jen k Oscarovi, který ale z pětadvaceti metrů zamířil opravdu hodně mimo.

61.

Avizované změny jsou tady. Ze hry jde Jakub Hromada a Nico Stanciu a na jejich posty nastupuje Mick van Buren a Ibrahim Traoré.

62.

Oba střídající hráči se okamžitě zapojili do kombinace, ale Traoré nakonec nevybojoval ani roh.

63.

Keita posléze nedokázal přesněji odcentrovat od lajny a Slavia mohla jít vpřed. Rozběhnutá Masopust ovšem nedostal přesný pas.

65.

Bohemka se posléze sice dostala do pokutového území, ale Novákovi byl odmáván a odpískán ofsajd a akce Klokanů tak měl jepičí život.

66.

Hronek si dobře navedl míč na střelu z hranice pokutového území, ale rána mu vůbec nesedla a míč končí pár metrů od Kolářovy brány.

67.

Jan Bořil výborně našel zpětnou přihrávkou Micka van Burena, který z ideální pozice sice zakončil, ale jeho ránu odkopl Krch, jenž zabránil jistému gólu.

68.

Další dvě změny se chystají také na domácí straně, ale to vše až po dalším útoku Slavie.

69.

Traoré ovšem v kontru pokazil přihrávku a vpřed mohla pokračovat Bohemka. Přihrávka Klokanů však byla příliš prudká a balón končí v zámezí.

70.

David Puškáč je následně vystřídán Tomášem Necidem a místo Tilla Schumachera nastupuje Pavel Osmančík.

72.

Hronek si nyní počínal za hranicí pravidel a po hvizdu sudího Julínka budou rozehrávat fotbalisté Slavie.

73.

Slavia se po rohovém kopu dostala do slibných zakončení, ale Masopust ani nikdo z jeho spoluhráčů domácí hráče nepropálili. 

74.

Do hry na závěrečné minuty přichází nejlepší střelec ligy Jan Kuchta, který nahradil Stanislava Tecla.

75.

Holeš si dobře naběhl na pas Ševčíka a poté adresoval pas před bránu, který ale domácí zlikvidovali. Holeš ovšem přihrával zpoza brankové čáry a bude z toho jen odkop od brány.

76.

Hronek dobře prodloužil míč za sebe, ale rozběhnutý Keita byl chycen v ofsajdové pasti.

77.

Hronek těsně před vápnem fauloval Kuchtu, za což přichází nejen žlutá karta, ale také velmi nebezpečná standardka. Pro Slavii teď trochu škoda, že na hřišti již není Nico Stanciu.

78.

Bořil s Masopustem míč přeskočili, ale Ševčík poté trefil jen dolní polovinu zdi.

78.

V pokutovém území poté došlo k souboji Traorého a Vondry, po kterém se pokutový kop zatím nepíská.

79.

Nyní sudí Julínek konzultuje situaci s VARem, uvidíme, zda z toho bude penalta či nikoliv.

80.

Po rozmluvě s videorozhodčím se ale penalta nekoná a Slavia bude pokračovat v útoku.

81.

Další tutovka na straně sešívaných. Po průniku Ševčíka pálil z vyložené pozice Kuchta, proti kterému však výborně zasáhl Bačkovský.

83.

Osmančíkův aut v pohodě sebrali hosté, kteří okamžitě zakládají další útočnou akci.

84.

Necid velmi dobře podržel míč, ale ten mu nakonec vypíchl jeden ze Slávistů, který získal balón pro své barvy.

85.

Po přiťuknutí Kuchty zkusil ještě vrátit míč před bránu van Buren. Přihrávku však měl na dlouhou nohu, a tak trefil jen boční síť.

86.

Obě lavičky nyní připravily jedno střídání. Za hosty nastupuje Júsuf Hilál, jenž nahradil Oscara.

Bohemka posílá na trávník Pulkraba, který jde na místo Keity.

89.

Velmi dobrý balón za obranu si nechal skočit Kuchta, čehož využil Bačkovský, jenž si míč stáhl do své moci.

90.

V poslední minutě napřáhl k pěkné ráně Ljovin. Jeho projektil k tyči ale Kolář skvěle vytlačil na rohový kop.

90.

Po rohu se k hlavičce dostal nedůrazně bráněný Krch, ovšem jeho zakončení letělo nad bránu Slavie.

90+1

Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty.

90+1

Júsuf Hilál na hranici šestnáctky domácích fauloval svého soka a od sudího Julínka uviděl také žlutý kartónek.

90+2

Júsuf Hilál poté v nouzi odehrál hlavou na rohový kop a v závěru tak mohou ještě udeřit domácí.

90+2

Slavia míč odvrátila pryč a následná rána Ljovina letí vysoko nad.

90+2

Utkání právě skončilo.

Vršovické derby je u konce. Jeho první poločas nenabídl téměř žádnou šanci ani na jedné straně a sledovat jsme mohli převážně bojovný fotbal. Za zmínku stojí snad jen rána Stancia, která ale letěla nad bránu domácích.

Druhá půle již přinesla pohlednější podívanou a jako první mohli skórovat Slávisté. Masopust ale v gólovce Bačkovského nepřekonal. Po něm po změně skóre sahal i van Buren a nebo také Kuchta, ale ani jeden z nich síť domácí brány nerozvlnili. A když se v poslední minutě neprosadil ani Ljovin, skončilo vršovické derby nerozhodně 0:0. Slavia si tak na mistrovskou definitivu musí ještě počkat, ale alespoň dnes vytvořila nový rekord v počtu zápasů bez porážky, který nyní činí šňůra 41 duelů.

Z mé strany je to vše. Přeji hezký večer a u dalších online přenosů na počtenou.

Právě se děje

Další zprávy