Slavia je plná rasistů. A ty myslíš, že bych tu byl? Olayinka se zastal týmu

Sport Sport
Aktualizováno 19. 4. 2021 6:02
Nigerijský fotbalista Peter Olayinka se na svém profilu na sociální síti postavil za tým pražské Slavie, když jej jeden z fanoušků označil za rasistický.
Ondřej Kúdela brání Petera Olayinku v utkání na hřišti Rangers.
Ondřej Kúdela brání Petera Olayinku v utkání na hřišti Rangers. | Foto: Reuters

Po silně negativní a jednostranné kampani britských médií následující po kauze Ondřeje Kúdely je názor většiny zahraničních fanoušků neochvějný: Slavia Praha je klub plný rasistů.

Podobný názor ostatně zazněl i pod sobotním příspěvkem Petera Olayinky na jeho instagramovém účtu. Ten zveřejnil fotografie z odvety proti Arsenalu a napsal: "Chtěl bych poslat velké díky všemocnému bohu a poděkovat všem za podporu, lásku a starost. Bylo to úžasné. Další velká lekce pro nás, ale jdeme dál, díváme se dopředu."

Jeden z fanoušků pětadvacetileté opoře sešívaných odepsal. "Brácho, jsem na tebe pyšný, ale divím se tomu, jak můžeš fungovat uprostřed těch rasistických hráčů."

"Jak to myslíš?" reagoval Olayinka, načež jeho příznivec zmínil incident z utkání proti Rangers. "Ok brácho, ale ty věříš tomu, že bych zůstával v klubu tři skvělé roky, kdyby to fakt byli rasisté?" vysvětloval nigerijský křídelník. "To máš vlastně pravdu," uznal následně fanoušek.

Olayinkovo gesto ocenily stovky lidí a na Twitteru jej vyzdvihl rovněž předseda představensta Slavie Jaroslav Tvrdík.

Kúdelova nadávka rozhodně neměla rasistický podtext, dokázali jsme, že má extrémně špatnou angličtinu, tvrdí René Cienciala. | Video: Michael Rozsypal
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Policie při střelbě v Texasu pochybila, hodinu čekala, než zasáhla ve třídě

Policie při úterním zásahu proti střelci na základní škole v Texasu učinila špatné rozhodnutí - hodinu čekala, než vtrhla do učebny, v níž se útočník zabarikádoval, protože nevěděla, že jsou děti v ohrožení. Řekl to na tiskové konferenci šéf texaského ministerstva pro veřejnou bezpečnost Steven McCraw. Útočník v učebně postřílel 19 dětí a dvě učitelky. Policie čekala se zásahem i poté, co dvě z dětí v učebně volaly na tísňovou linku a prosily o pomoc.

Zdroj: ČTK
před 10 minutami

Europoslanec Blaško oznámil kandidaturu na prezidenta

Europoslanec Hynek Blaško (SPD) v pátek na svém facebookovém profilu oznámil, že chce kandidovat na prezidenta. Své příznivce vyzval, aby jeho kandidaturu podpořili podpisem petičních archů. "Mnoho z vás mi hodilo rukavici a vyzvalo mě tak k akci. Rukavici přijímám jako výraz vaší vůle, abych se ucházel o nejčestnější a nejprestižnější pozici v Česku, kterou je pozice prezidenta republiky," řekl ve videu na svém profilu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy