Emočně pozitivní člověk. Na Kúdelovi není nic znát, obdivují ho spoluhráči

ČTK Sport ČTK, Sport
19. 4. 2021 10:01
Útočník Jan Kuchta a trenér Jindřich Trpišovský ocenili, jakým způsobem zvládl slávistický obránce Ondřej Kúdela první zápas od zranění a disciplinárního trestu UEFA, který dostal za údajnou rasistickou urážku protihráče v březnové odvetě osmifinále Evropské ligy v Glasgow.
Ondřej Kúdela.
Ondřej Kúdela. | Foto: Milan Kammermayer

Čtyřiatřicetiletý reprezentační obránce zařídil Pražanům proměněnou penaltou v závěru výhru 1:0 v 27. ligovém kole v Liberci.

"Myslím, že se ukázalo, jaký Ondra je. Je to fantastický hráč, fantastický kluk a my jsme rádi, že ho máme. Je to obrovský profík," řekl v nahrávce pro média od pražského klubu Kuchta.

Kúdela dostal v minulém týdnu trest na 10 zápasů v soutěžích UEFA. Disciplinární komise UEFA usoudila, že se v závěru duelu v Glasgow dopustil rasistické urážky na adresu záložníka Rangers Glena Kamary, přestože vyšetřující inspektor, který se událostmi v Glasgow zabýval, podle Pražanů důkaz nenašel.

Kúdela zároveň v minulých zápasech scházel kvůli zhmožděnému nosu po nepotrestaném úderu loktem od Garetha Balea v utkání světové kvalifikace ve Walesu na konci března.

"Klobouk dolů před ním, jak to všechno Ondra takhle zvládá. Na něm to vůbec není znát, furt je to emočně pozitivní člověk," poznamenal Kuchta.

"Jsem rád, že se Ondra vrátil. Je to pro nás důležitý hráč. Nebylo to pro něj jednoduché, dlouho nehrál soutěžní zápas. Byl po úrazu, po antibiotikách, minulý týden nevypadal vůbec dobře," podotkl kouč Trpišovský.

Kúdela v Liberci patřil k nejlepším hráčům a svůj výkon podtrhl proměněnou penaltou v 84. minutě. V této ligové sezoně dal coby obránce už šestý gól. "Když je na hřišti, je na penalty určený a kope to s přehledem. Krásně to proměnil," uvedl Kuchta.

"Ondra odvedl velice dobrý výkon, i když to pro něj na tomhle těžkém terénu jako pro technického hráče bylo o to těžší. Jsem rád, že to ve složité situaci vzal na sebe a dal vítězný gól. Penaltu proměnil s jistotou," dodal Trpišovský.

Kúdelova nadávka rozhodně neměla rasistický podtext, dokázali jsme, že má extrémně špatnou angličtinu, tvrdí René Cienciala. | Video: Michael Rozsypal
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Některé britské čerpací stanice přerušily provoz. Nemá jim kdo dovézt palivo

V Británii muselo dočasně přerušit provoz několik čerpacích stanic, protože jim došly pohonné hmoty. Ty na ně kvůli chybějícím řidičům nákladních aut nemá kdo dovézt, v rafinériích je přitom benzinu i nafty dost. Ministr dopravy Grant Shapps dnes vyzval motoristy, aby se nesnažili natankovat si do zásoby, informovala veřejnoprávní BBC na svých internetových stránkách.

Agentura Reuters napsala, že u některých čerpacích stanic v Londýně a jihoanglickém hrabství Kent se dnes tvořily fronty aut. Asociace prodejců pohonných hmot doporučila motoristům, aby měli v nádrži tolik paliva, aby jim vystačilo na cestu k záložní stanici pro "vzácný" případ, že na první nebude k dostání.

V některých britských médiích se objevily informace, že britská vláda v situaci, kdy v zemi chybí až 100.000 řidičů nákladních aut, uvažuje o nasazení vojáků. "Pokud by to pomohlo, povoláme je," řekl Shapps BBC. Dodal ale, že není jasné například to, zda vojáci mohou řídit vozidla s civilní registrací.

Už měsíce zástupci supermarketů a zemědělců upozorňují, že vzhledem k nedostatku řidičů jsou narušené dopravní řetězce, kvůli čemuž mají problémy dostat zboží na pulty obchodů.

V televizi Sky Shapps řekl, že nedostatek řidičů je celosvětový problém kvůli tomu, že během pandemie covidu-19 se nekonaly zkoušky pro nové šoféry. Británie podle něho proto počet zkoušek zdvojnásobuje. Těm současným je v průměru 55 let a stěžují si na špatné pracovní podmínky i platy.

Řidičů je v Británii nedostatek ale i kvůli brexitu, po němž je pro pracovníky z jiných evropských zemí těžší získat pracovní povolení. Asociace silniční nákladní dopravy (RHA) vyzvala vládu, aby v blízké době tato pravidla zmírnila. K tomu Shapps řekl, že nechce, aby britské řidiče vytlačili jejich kolegové ze zemí Evropské unie, kteří mají nižší nároky na mzdy.

Rod McKenzie z RHA podle BBC řekl, že více řidičů profesi opouští, než do ní přichází. "Je to takhle jednoduché: všechno, co v Británii máme, se dováží nákladními auty. Takže pokud je nedostatek řidičů, je nevyhnutelné, že všechny věci, které chceme, nedostaneme, kdy chceme," řekl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy