Drama v Ďolíčku. Hrdina Koné po srážce zachránil život soupeřova brankáře Berkovce

Marek Janoš Marek Janoš
25. 2. 2017 19:23
Drama se odehrálo v zápase Bohemians se Slováckem. Po srážce obránce Krcha s brankářem Berkovcem zůstali oba hráči ležet bezvládně na hřišti. Ještě během zápasu putovali do nemocnice. Oba by měli být v pořádku, ale zůstanou na pozorování.
Francis Koné.
Francis Koné. | Foto: ČTK

Praha - Bezbranková remíza Bohemians se Slováckem přinesla velký, ale nepříjmený příběh. Ve 32. minutě se ve vlastním vápně srazili hlavami domácí kapitán Daniel Krch a brankář Martin Berkovec. Oba zůstali bezvládně ležet na trávníku.

Jako hrdina okamžiku se ukázal hostující útočník Francis Koné, který byl srážce nejblíž. Okamžitě přiskočil k Berkovcovi a poskytl mu první pomoc.

"Podobnou situaci jsem zažil už asi čtyřikrát. Hned jak jsem slyšel zvuk té srážky, bylo mi jasné, že je zle. Věděl jsem, že musím zkontrolovat, jestli nemá zapadlý jazyk," komentoval nepříjemný moment hráč z Pobřeží slonoviny. Koné podobné okamžiky hrůzy zažil už během působení v Thajsku a Africe, proto byl dobře připravený.

"Fotbal musí stranou, nejdřív bych chtěl poděkovat hráči soupeře Konému," uvedl tiskovou konferenci po zápase trenér Bohemky Miroslav Koubek. A zástupci vedení klubu ještě po zápase došli poděkovat Konému přímo do kabiny hostí.

Podle prvních informací po zápase oba hráči Bohemians utrpěli otřes mozku a jsou na pozorování. Ihned po srážce byla vidět v obličejích obou hráčů krev. Podle zdrojů z klubu je na tom hůř Daniel Krch, který má i vyražený zub.

Jak Krch, tak Berkovec jsou v nemocnici a v pořádku. Zůstanou ale na pozorování a měli by ještě podstoupit vyšetření.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady dnes vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy