Čech nebude chytat proti Finsku, odjede domů léčit ruku

ČTK ČTK
8. 9. 2012 22:46
Fotbalová reprezentace se bude muset v úterním přípravném utkání s Finskem obejít bez Petra Čecha. Reprezentační brankářská jednička odjede domů léčit bolavou ruku.
Český fotbalový brankář Petr Čech dává instrukce obraně v utkání skupiny A proti Polsku na Euru 2012.
Český fotbalový brankář Petr Čech dává instrukce obraně v utkání skupiny A proti Polsku na Euru 2012. | Foto: Eduard Erben

Kodaň - Brankář Petr Čech se po bezbrankové remíze v Dánsku v prvním zápase kvalifikace mistrovství světa od fotbalové reprezentace odpojí a bude léčit zraněnou ruku.

Podle svých slov s ní má už delší dobu blíže nespecifikované problémy. Opora londýnské Chelsea tak přijde o úterní přípravný duel s Finskem v Teplicích.

Čech po zápase v Kodani novinářům řekl, že dá raději přednost péči o ruku, než aby riskoval možné zhoršení stavu v přípravném utkání.

"Trochu se to (zranění) táhne. A když teď vynechám jeden zápas, dám se dohromady rychleji," uvedl Čech.

Už v srpnu zvažoval, že vynechá kvalifikační generálku na Ukrajině, nakonec však převážila touha být s národním týmem při posledním testu před ostrými zápasy.

"Rozhodlo to, že bych před kvalifikací už neměl možnost s týmem být. V Dánsku jsme zase hráli důležitý první zápas kvalifikace, který jsem také těžko mohl vynechat. Teď se budu věnovat doléčení," řekl Čech.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Ve střední části Česka hrozí v noci a v sobotu silný vítr

Ve střední části Česka a na severu Čech bude od páteční noci do soboty silný vítr, v nárazech může mít rychlost až 70 km/h. Hrozí i poškození stromů, uvedli meteorologové.

Další zprávy