reklama
 
 

Darida sní o Old Trafford. Ale hrát by chtěl jako Nedvěd

5. 9. 2012
Foto: Jakub Šafránek
Přečtěte si online rozhovor se záložníkem české fotbalové reprezentace Vladimíra Daridy před úvodním zápase kvalifikace o MS na hřišti Dánska.

Praha - Hostem Aktuálně.cz byl ve středečním online rozhovoru záložník české fotbalové reprezentace Vladimír Darida

Dvaadvacetiletý fotbalista, který odehrál v základní sestavě českého týmu jak čtvrtfinále Eura proti Portugalsku, tak srpnový přípravný zápas na Ukrajině, na sebe čtenářům prozradil, že by nejraději ze všech týmů světa hrál za Manchester United nebo že jeho fotbalovým vzorem je někdejší ikona Juventusu Pavel Nedvěd.

Zároveň se také přiznal, že rád sleduje plzeňský hokej, ve formuli fandí Ferrari, ale jeho oblíbenějším pilotem je Lewis Hamilton.

Online rozhovor: Vladimír Darida byl hostem Aktuálně.cz

13:35

? Randy - 5. 9. 2012 6:22 Dobrý den.Věříte si na roli režiséra hry ve středu zálohy? Dovedete si představit svoji souhru s Tomášem Rosickým?
Díky a ať se daří!

Vladimír Darida: Dobrý den, na roli režiséra jsem zvyklý z Plzně, s Tomášem bych si rád zahrál.

? Lukáš - 5. 9. 2012 7:13 Dobrý den,
Kdo je pro Vás vzorem z repre?

Vladimír Darida: Býval to Pavel Nedvěd.

? Jan - 5. 9. 2012 8:07 Ahoj. Ktery je tvuj nejoblibenejsi fotbalovy klub? Dekuji za odpoved.

Vladimír Darida: Manchester United.

? Nestor - 5. 9. 2012 8:38 Nechci se ptát,ale popřát TI(promiň,že si troufám tykat,ale je mi třikrát víc :-)) abys vždycky dobře vyhodnotil své možnosti a neunáhlil se ve svém rozhodování,aby se Ti vyhýbala zranění obloukem a abys zůstal stále tak sympatický i pro fandy soupeře jako doposud. Fanda Slovanu Liberec

Vladimír Darida: Děkuji za přání.

? Rob - 5. 9. 2012 8:46 Ahoj Vláďo, jak moc oslabila Plzeň bez Jiráčka, Pilaře a Petrželu? Musel trenér Vrba kvůli tomu něco zásadního změnit? A jak to vydíš s postupem ze skupiny v evropských pohárech?

Vladimír Darida: Myslím si, že jsme moc neoslabili, kluci, kteří naskakují za Pilaře a Petrželu mají minimálně stejnou kvalitu jako oni. Co se týče skupiny, šance je a ne malá.

? vlk - 5. 9. 2012 9:00 Chci se zeptat jak zapadl zatím do Viktorky Malakjan a jak vidíš, na základě svých zkušeností, jeho šance na zapracování do základu? A ještě jednu otázku - jsi dlouhodobě tipován jako náhrada za titána Horviho. Umíš si to představit? Díky.

Vladimír Darida: Edgar byl bohužel dlouhodobě zraněný, ale věřím, že až bude stoprocentně fit, že se do základu dostane. Uvidíme, jak dlouho ještě bude Pavel hrát a jak dlouho ještě já budu v Plzni hrát. :-)

? Niky - 5. 9. 2012 9:00 Ahoj Vláďo, v kolika letech a kde jsi začal s fotbalem? Na kterém stadionu by sis rád zahrál?
Přeju Ti, ať Ti to skvěle kope a dáš hodně golů a hlavně postup s Viktorkou v Evropské Lize!!!

Vladimír Darida: Začal jsem v pěti letech na Viktorce. Rád bych si zahrál na Old Trafford. Děkuji za přání.

? Petr - 5. 9. 2012 9:10 Ahoj čistě hypoteticky bys ses musel rozhodnout - tým postoupí na MS do Brazílie a zároveň máš na stole nabídku přestoupit do FC Barcelony na 4 roky. Ovšem mohl bys využít pouze jedinou z nich. Jak bys ses rozhodl? Jel bys raději na MS do Brazílie, nebo bys využil nabídku, která už by pravděpodobně nikdy nepřišla, a to hrát za Barcelonu?

Vladimír Darida: To je těžké se takhle rozhodnout, ale asi bych bral tu Brazílii.

? Valda - 5. 9. 2012 9:23 Ahoj Vláďo, mám otázku z nefotbalového soudku. Viděl jsi film Dědictví aneb kurvahošigutentag? Která hláška z tohoto filmu se ti nejvíc líbí? :-)

Vladimír Darida: Nedávno jsem ten film opět viděl, hlášek tam bylo spoustu, teď si vzpomínám, jak si kupoval oblek a vzal si rovnou tři.

? Jirka - 5. 9. 2012 9:37 Myslíte si, že jste si zasloužil být na ME na úkor Krejčího, který je daleko lepší fotbalista než Vy? Svědčí o tom také mnohem větší zájem ev. klubů o něj a mnohonásobně vyšší nabízená cena za něj. Na druhou stranu na ME byli horší hráči než vy - Kolář, Petržela, Rezek atd.

Vladimír Darida: Dobrý den, já hraji na jiném postu než Krejčí a tím, že byl Tomáš Rosický zraněný, tak trenér potřeboval středního záložníka.

? Franta - 5. 9. 2012 9:59 Dobrý den,
jaký je Váš oblíbený tým v F1?

Vladimír Darida: Ferrari.

? puma swede - 5. 9. 2012 10:22 Dobrý den, koho budete volit za prezidenta ČR?

Vladimír Darida: Zatím nevím, rozhodnu se až na poslední chvíli.

? nhlman - 5. 9. 2012 10:22 Zdravím, sledujete hokej? A komu fandíte, Plzni?

Vladimír Darida: Hokej sleduji a samozřejmě Plzni fandím.

? Michal - 5. 9. 2012 10:24 Zdravím Vláďo, nabídku do ruské ligy jste vy i plzeňský klub odmítli, která liga by vás lákala, respektive, která by byla ta, do které by jste šel a nemusel se příliš rozmýšlet?

Vladimír Darida: Asi kdyby přišla nabídka z Manchesteru United, neváhal bych ani vteřinu. Jinak bych chtěl směřovat na západ.

? fanoušek Viktorie Plzeň - 5. 9. 2012 10:28 Dobrý den,
mám tady několi dotazů:
1)Jak dopadne Viktorie PLzen v EL, má šanci postoupit ze základní skupiny?
2)Kolikátá skončí Viktorka v české lize?
3)pivo nebo víno
4)Jaké máte auto, jaká je Vaše oblíbená značka rychlých aut?5)Ferrari nebo Mclaren6) FErnando Alonso nebo Hamilton?

Vladimír Darida: 1, Věřím, že postoupíme ze skupiny.
2, Do třetího místa.
3, Víno.
4, Mám Audi A6. Oblíbená značka je Ferrari.
6, Hamilton.

? Macek - 5. 9. 2012 10:52 Ahoj Vláďo, chtěl bych se zeptat jaká je tvoje oblíbená ligova soutěž a do jakého státu (či klubu) bys rád jednou odešel? Díky

Vladimír Darida: Anglická Premier League. Platí, že bych nejraději odešel do Manchesteru United.

? Roník - 5. 9. 2012 11:25 Zdravím!Jako střední halv při útočné akci ve středu hřiště zahrajete dopředu raději "rizikový" balón nebo preferujete hru na větší jistotu?A do budoucna:Anglie nebo Itálie?Díky a ať slouží zdraví!

Vladimír Darida: Záleží na stavu a na minutě zápasu. Do budoucna preferuji spíše Anglii. Děkuji za přání.

? Ciril Lustr - 5. 9. 2012 12:40 Ahoj kanoure, :) jakemu angazma bys dal prednost, MAN.UNITED, CHELSEA ZDA MAN.CITY? Jak se Ti libilo na ME? Jaka je parta v reprezentaci? Diky bejku mej se a at to kope:)

Vladimír Darida: Manchester United. Na Euru to byl zážitek, na který budu vzpomínat asi celý život. Parta v reprezentaci je fantastická, a i díky tomu jsme zvládli těžké situace.

? mono - 5. 9. 2012 12:44 Jaký je prosím váš názor na kompetentnost trenéra Bílka coby trenéra národního fotbalového mužstva?

Vladimír Darida: Trenér Bílek patří mezi top trenéry, co jsem zažil.

? Hustoles - 5. 9. 2012 12:46 Dobrý den, jak se vám hraje pod jednou střechou s panem Myslivečkem, potrestaným za korupci ve fotbale?

Vladimír Darida: Co bylo, to bylo.

? Michal - 5. 9. 2012 12:49 Chodíte trénovat i do bazénu ?

Co dělá ternér s neplavci ?

Vladimír Darida: Do bazénu nechodíme společně. Když někdo potřebuje, tak si zajde sám.

? xXx - 5. 9. 2012 12:57 Čau Vláďo, jak zapadl do týmu Martin Zeman? Myslíš, že má na to, aby se prosadil do sestavy? Podle mě fotbalově na to má,ale... a ještě mám jednu otázku, myslíš si že, Dan Kolář má na to aby byl členem české reprezentace? Díky za upřímné odpovědi. Ať se daří

Vladimír Darida: 1, Martinovi se přihodilo smolné zranění, každopádně má kvality na to, aby v Plzni hrál.
2, Dan je výborný fotbalista a myslím si, že jeho nominace do reprezentace je správná.

? neo - 5. 9. 2012 12:57 Zdravim, jsem za vaši nominaci rád. Na ten post jste pro mě mnohem vhodnější variantou než Daniel Kolář a ačkoli proti němu nic osobního nemám, tak na reprezentační úroveň nemá. Co si myslíte o odchodech Pilaře, Petržely a Jiráčka? Důležití pro Plzeň, hned nároďák a teď to vypadá, že je čekají neslavné osudy jako mnoho jejich předchůdců co předčasně odešli z naší ligy.

Vladimír Darida: Dan na reprezentaci určitě má. V Plzni si myslím, že se nám povedlo kluky nahradit a neřekl bych, že to byly nějaké unáhlené odchody.

? Marek - 5. 9. 2012 13:03 Ahoj, Vláďo! Je pro vás postup na MS tím lákavější, že se ten šampionát hraje v Brazílii? Bavíte se o tom s klukama? Láká vás Brazílie jako fotbalová země?

Vladimír Darida: Brazílie je kolébka fotbalu. O to více se pukusíme se tam dostat. Kolik za život se přihodí taková šance?

? Roman - 5. 9. 2012 13:08 Dobrý den Vladimíre.Rád bych se Vás zeptal jaký máte názor na finanční politiku celkově ve sportu?Jsem ještě ze staré školy a fotbal miluji,jen si myslím,že to je teď více o byznisu,jak o sportovním duchu.Děkuji za odpověď.

Vladimír Darida: Dobrý den. Nemyslím si, že by to bylo spíše o byznysu, fotbalová kariéra je krátká a když člověk skončí v pětatřiceti, chtěl by být zabezpečen.

? Šutr od vody - 5. 9. 2012 13:13 Co říkáte na propadák jménem ME? Nebýt hráčů z Plzně, tak bychom byli ostudným českým zástupcem! Nemyslíte si, že je již nutno udělat velkou personální rošádu? Viz každý zápas zraněný Rosický, neefektivní Plašil aj.

Vladimír Darida: Myslím si, že to propadák nebyl. Do čtvrtfinále mistrovství Evropy se nedostali lepší týmy, takže bych to tak černě neviděl.

? mm - 5. 9. 2012 13:16 Dobrý den, jak byste hodnotil stávající výkon PSJ Jihlava a jejího útočníka Tecla? Dík

Vladimír Darida: Dobrý den, nějak extra jsem Tecla nesledoval, ale co víme po vzájemném zápase s Plzní, je to velmi rychlý a dravý útočník.

? Vladan - 5. 9. 2012 13:16 Zdravím! Proč v létě neklapl Krasnodar? Nelákala vás ruská liga s možností výdělku a zabezpečení se do budoucna? Ať se daří:)

Vladimír Darida: Kluby se mezi sebou nedohodly. Co se týče ruské ligy, je to na zváženou, ale myslím si, že teď pro mě není to ideální.

? eda - 5. 9. 2012 13:21 nechtel byste prestoupit do sparty

Vladimír Darida: Nyní ne.

? Dan - 5. 9. 2012 13:23 Dokážeš si představit střed repre zálohy pro dalších 10 let Darida - Hušbauer? Protože Rosa se toho za chvíli vzdá na úkor mladších a tahle středová dvojice by mohla bejt úderná jak blázen.

Vladimír Darida: Známe se z jednadvacítky a myslím si, že časem bychom spolu mohli hrát.

? Karel Prokop - 5. 9. 2012 13:29 Myslíte si,že P.Čech je tak dobrý,nebo má někdy jen neprodyšnou zeď před sebou?Postřeh má ,ale nic víc!

Vladimír Darida: Petr Čech je jedním z nejlepších gólmanů na světě.

? Tomáš - 5. 9. 2012 13:29 Ahoj Vláďo,
rád bych se tě zeptal cca od kolika let jsi věděl nebo jsi myslel, že bys mohl hrát na nejvyšší úrovni a zda jsi jako malý kluk již fotbalově vyčníval nad svými vrstevníky, díky .

Vladimír Darida: Do osmnácti let jsem nějak extra nevyčníval, až poslední rok v dorostu a juniorce. Od té doby jsem začal víc věřit, že se fotbalem můžu živit.

? Vladimír S. - 5. 9. 2012 13:31 Do jaké ligy(případně lig) by jste se chtěl v životě podívat? Případně do jakého celku by jste chtěl někdy v budoucnu pokud by vaše kariéra měla stejně strmý nárůst jako do teď přestoupit?

Vladimír Darida: Chtěl bych hrát v anglické lize za Manchester United. To je můj sen.

? Libor - 5. 9. 2012 13:31 Ahoj, myslím, že Plzeň v současné době předvádí nejhezčí a nejlepší fotbal u nás. Myslíš, že je to trenérem Vrbou?Co dělá jinak než ostatní trenéři?Nebo je to v hráčích? Díky a hodně štěstí v sobotu

Vladimír Darida: V Plzni se smísilo víc věcí, jednak skvělí hráči, výborný trenér a super zázemí. To všechno dohromady napomáhá tomu, že se nám daří. A v neposlední řadě i podpora fanoušků.

? datel - 5. 9. 2012 13:35 Neví se v plzeňském týmu, jestli má trenér Vrba ve smlouvě klauzuli o uvolnění k ČR repre?

Vladimír Darida: To nevím.

? Ladislav - 5. 9. 2012 13:42 Dobrý den,
zprvu přeji ať se zranění vyhýbají a ať je nárůst Vaší formy tak výrazný, jako byl doposud.
Chci se zeptat, jaké je Vaše osobní hledisko, co se týká případného přestupu. Samozřejmě spekulacím ohledně klubů a manažerů apod. se mnoho prostoru nedává, tomu rozumím, ale mě by zajímal čistě Váš postoj - kdy Vy osobně byste rád přestoupil do nějakého zahraničního klubu? Už v zimní přestávce, nebo raději na konci sezony; případně později - pokud nabídka nebude "neodmítnuneltá"?
Děkuji, ať se daří!

Vladimír Darida: Kdybych měl přestupovat v zimě, muselo by se sejít víc hledisek, abych opravdu někam odešel. Myslím si, že pro přestup je vždy lepší letní přestávka.

? Aleš - 5. 9. 2012 13:48 Šel by jste do Realu, nebo do Barcelony ?

Vladimír Darida: Raději do Realu.

? L - 5. 9. 2012 13:54 Dobrý den. Jakou volnost Vám dává na hřišti trenér? Tzn. do jaké míry jsou Vaše přihrávky nacvičenou taktickou variantou (na nabíhající/přebíhající hráče) a do jaké míry můžete uplatnit vlastní kreativitu? Děkuji.

Vladimír Darida: Vždy to vyplývá z dané situace, ale částečně máme nacvičené nějaké nabíhání, takže vím, kde se kluci pohybují.

? David - 5. 9. 2012 13:54 Ahoj hrajete více do halva více ze zadu nebo jste více útočnej typ.A´t se vám daří!

Vladimír Darida: Vždycky jsem byl víc útočnější typ.

? Jana - 5. 9. 2012 13:54 Ahoj Vláďo, jaký zahraniční fotbalista se ti líbí svým stylem hry? Dále bych chtěla tobě a celé Viktorce popřát hodně štěstí a úspěchů v Evropské lize a ať se ti daří!!!!

Vladimír Darida: Líbí se mi Frank Lampard, je to záložník, který umí dávat góly. Děkuji za přání a tímto se s vámi všemi loučím.

autor: Sport | 5. 9. 2012

Související

  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama