Pekhart: Já a nový Baroš? Všichni jsme na tom podobně

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
7. 9. 2012 5:00
Tomáš Pekhart by se měl stejně jako v barážovém dvojutkání o Euro proti Černé Hoře bít na hrotu útoku i v sobotním vstupu do kvalifikace o mistrovství světa na půdě Dánska.
Tomáš Pekhart je nadšený, že s ním trenér Michal Bílek počítá jako s útočnou jedničkou
Tomáš Pekhart je nadšený, že s ním trenér Michal Bílek počítá jako s útočnou jedničkou | Foto: Sport

Praha - Michal Bílek s ním počítá jako s útočnou jedničkou české fotbalové reprezentace.

Třiadvacetiletý útočník Tomáš Pekhart by se měl stejně jako v barážovém dvojutkání o Euro proti Černé Hoře bít na hrotu útoku i v sobotním vstupu do kvalifikace o mistrovství světa na půdě Dánska.

Pekhart sice roli nástupce Milana Baroše přijímá, nemyslí si však, že by měl stejně jako útočník Galatasaraye Istanbul místo v základní sestavě "pod penzí".

"Milanova pozice byla jasná a daná. My ostatní jsme spíš zaskakovali, když nemohl hrát, nebo jsme střídali. Teď je ta šance pro všechny ostatní útočníky větší. Hledá se nová alternativa. Je na každém, jak se s tím popere," řekl útočník bundesligového Norimberku na čtvrtečním setkání s novináři.

Tomáši, trenér Bílek v pondělí mluvil, že máte k základní sestavě v Kodani nejblíže. Už Vám něco naznačil na tréninku?
Nic nenaznačoval. 
Je to otevřený pro všechny útočníky, opravdu zatím nevíme, kde dostane příležitost. Jestli trenér mluvil o tom, že mám k sestavě nejblíže, tak jsem rád.

Na hrotu útoku jste odehrál oba zápasy baráže proti Černé Hoře, takže  už by to pro Vás nemělo být nic zvláštního...
Určitě. Za sebe můžu říct, že jsem připravenej. Byl bych rád, kdybych v Dánsku hrál od začátku. Nejsem na prvním srazu, abych se tím měl stresovat.

Přesto, berete to jako poctu za práci, kterou odvádíte v klubu?
Je to nejvíc, co můžete v kariéře dokázat. Být v základu reprezentace a hrát od začátku je přece snem každého hráče. Pak by bylo už jen na mně, co bych na hřišti ukázal.

V sobotu jste vstřelil gól obhájci titulu v Bundeslize Dortmundu. Cítíte se tedy ve formě?
Ještě nedávno jsem se necítil dobře, měl jsem tvrdý nohy, v podstatě až do minulého týdne jsem doháněl tréninkový manko, protože po Euru jsem do přípravy s týmem naskočil až ve chvíli, kdy ostatní měli kondiční tréninky za sebou. Teď už to je úplně v pohodě.

Jak se vám hraje vůbec, kterou máte na levé ruce kvůli zlomenému palci?
Už jsem si zvykl, i když rozhodčí pořád mají dost připomínek, když s tím jdu hrát. Nedá se nic dělat, ještě nějakých šest týdnů bandáž budu muset nosit. Třeba to budu mít do konce kariéry, jako nosí Čechíno helmu.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy