Pekhart: Já a nový Baroš? Všichni jsme na tom podobně

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
7. 9. 2012 5:00
Tomáš Pekhart by se měl stejně jako v barážovém dvojutkání o Euro proti Černé Hoře bít na hrotu útoku i v sobotním vstupu do kvalifikace o mistrovství světa na půdě Dánska.
Tomáš Pekhart je nadšený, že s ním trenér Michal Bílek počítá jako s útočnou jedničkou
Tomáš Pekhart je nadšený, že s ním trenér Michal Bílek počítá jako s útočnou jedničkou | Foto: Sport

Praha - Michal Bílek s ním počítá jako s útočnou jedničkou české fotbalové reprezentace.

Třiadvacetiletý útočník Tomáš Pekhart by se měl stejně jako v barážovém dvojutkání o Euro proti Černé Hoře bít na hrotu útoku i v sobotním vstupu do kvalifikace o mistrovství světa na půdě Dánska.

Pekhart sice roli nástupce Milana Baroše přijímá, nemyslí si však, že by měl stejně jako útočník Galatasaraye Istanbul místo v základní sestavě "pod penzí".

"Milanova pozice byla jasná a daná. My ostatní jsme spíš zaskakovali, když nemohl hrát, nebo jsme střídali. Teď je ta šance pro všechny ostatní útočníky větší. Hledá se nová alternativa. Je na každém, jak se s tím popere," řekl útočník bundesligového Norimberku na čtvrtečním setkání s novináři.

Tomáši, trenér Bílek v pondělí mluvil, že máte k základní sestavě v Kodani nejblíže. Už Vám něco naznačil na tréninku?
Nic nenaznačoval. 
Je to otevřený pro všechny útočníky, opravdu zatím nevíme, kde dostane příležitost. Jestli trenér mluvil o tom, že mám k sestavě nejblíže, tak jsem rád.

Na hrotu útoku jste odehrál oba zápasy baráže proti Černé Hoře, takže  už by to pro Vás nemělo být nic zvláštního...
Určitě. Za sebe můžu říct, že jsem připravenej. Byl bych rád, kdybych v Dánsku hrál od začátku. Nejsem na prvním srazu, abych se tím měl stresovat.

Přesto, berete to jako poctu za práci, kterou odvádíte v klubu?
Je to nejvíc, co můžete v kariéře dokázat. Být v základu reprezentace a hrát od začátku je přece snem každého hráče. Pak by bylo už jen na mně, co bych na hřišti ukázal.

V sobotu jste vstřelil gól obhájci titulu v Bundeslize Dortmundu. Cítíte se tedy ve formě?
Ještě nedávno jsem se necítil dobře, měl jsem tvrdý nohy, v podstatě až do minulého týdne jsem doháněl tréninkový manko, protože po Euru jsem do přípravy s týmem naskočil až ve chvíli, kdy ostatní měli kondiční tréninky za sebou. Teď už to je úplně v pohodě.

Jak se vám hraje vůbec, kterou máte na levé ruce kvůli zlomenému palci?
Už jsem si zvykl, i když rozhodčí pořád mají dost připomínek, když s tím jdu hrát. Nedá se nic dělat, ještě nějakých šest týdnů bandáž budu muset nosit. Třeba to budu mít do konce kariéry, jako nosí Čechíno helmu.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Kosovo se obává vyloučení z play off o postup na fotbalové Euro

Fotbalové reprezentaci Kosova hrozí kvůli zásahům politiků do fungování tamního fotbalového svazu vyloučení z play off o postup na mistrovství Evropy v příštím roce. Jak s odvoláním na severomakedonský server Infosport.mk uvedla balkánská média, UEFA i Mezinárodní fotbalová federace FIFA s nelibostí sledují zasahování prištinských vládních míst do fungování fotbalového svazu, zejména nedávný pokus dosáhnout odvolání jeho šéfa Agima Ademiho.

Kosovu tak podle webu reálně hrozí dvou- až pětiletý distanc z mezinárodních soutěží, což by ovlivnilo také play off o poslední volná místa na evropském šampionátu v příštím roce. Kosovská reprezentace se má na konci března utkat nejprve se Severní Makedonií a v případě výhry pak o postup na ME s vítězem zápasu Gruzie - Bělorusko.

Pokud by ale bylo Kosovo suspendováno, půjde do finále play off skupiny D podle médií rovnou severomakedonský tým.

Zdroj: ČTK
před 45 minutami

V Madridu začal pochod za klima, v jeho čele jdou indiáni a Greta Thunbergová

V Madridu začal Pochod za klima, který má připomenout naléhavost boje za ochranu ovzduší. Koná se v souvislosti konferencí OSN o změnách klimatu (COP25), která ve španělské metropoli začala v pondělí. V čele pochodu jdou jihoameričtí indiáni a účastní se ho i mladá švédská aktivistka Greta Thunbergová.

Organizátoři očekávají desítky tisíc účastníků, uvedl deník La Vanguardia. Už v začátku pochodu, který se vydal od madridského nádraží Atocha přes centrum španělské metropole, začali lidé volat mimo jiné "Není žádná planeta B" či "Klimatickou spravedlnost, teď". Podle deníku El País je kromě španělštiny v davu slyšet také portugalština.

Lidé nesou transparenty vyzývající k omezení emisí skleníkových plynů a okamžitým činům v boji proti globálnímu oteplování. Některé transparenty, například s nápisem Konzum Tě zkonzumuje, rozdávali mladí lidé před začátkem pochodu těm, kdo přišli s prázdnýma rukama.

Zdroj: ČTK
Další zprávy