Plašil: I když jsme oslabení, kvalitu pořád máme

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
6. 9. 2012 21:40
Český záložník Jaroslav Plašil
Jaroslav Plašil věří, že zraněný Rosický nebude týmu tolik chybět
Jaroslav Plašil věří, že zraněný Rosický nebude týmu tolik chybět | Foto: Reuters

Praha - Bude na něm, aby společně s Vladimírem Daridou v záloze nahradili zraněného špílmachra Tomáše Rosického.

Jaroslav Plašil se po vlastním laborování s achilovkou vrátil zpět do fotbalové reprezentace a v kvalifikačním utkání proti Dánsku bude zřejmě opět v základní sestavě.

Když budeme v pohodě a bude se nám dařit, můžeme o body obrat i Italy, " říká sebevědomě český záložník.

Začínáte kvalifikaci o mistrovství světa v Brazílii. Je pro vás tento šampionát v této zemi něčím specifický, když pomineme, že vaše přítelkyně odtud pochází?
To bude to největší, co se dá ve fotbalu zažít. Lidé tam fotbalem žijí, je to sport číslo jedna. Když hraje reprezentace, lidé přestávají pracovat a jen sledují zápas.

Byl jste se tam někdy na nějakém utkání podívat?
Ano na zápase Corinthians v Sao Paulu. Sešlo se tam 40 tisíc lidí, tedy spíš fotbalových bláznů. Je to zkrátka jejich život.

Probírali jste už s trenérem Bílkem, kde v záloze budete v sobotu hrát?
Ještě ne. Ale myslím si, že mě postaví dozadu k Tomáši Hübschmanovi, ale je to jen domněnka. Jinak nic nevím. To je na trenérovi, on to musí rozhodnout.

Musíte se potýkat se zraněním hráčů základní sestavy, budete muset nějak měnit herní styl?
Je fakt, že Vaškovi Pilařovi se dařilo, je výborný v soubojích jeden na jednoho, stejně tak Tomáš byl schopný přejít přes dva tři hráče. Ale i tak máme v týmu rychlé hráče. Ať už je to Honza Rezek nebo Matěj Vydra, kteří, když jim budeme dávat dlouhé balony do rychlosti, mohlo by to také fungovat.

Můžou vás Dánové nějak překvapit?
Tak jejich největší zbraní je Bendtner, který ale kvůli trestu hrát nebude, což je pro nás dobře. Mají ale další výborné hráče, jako Romedahla nebo Krohn-Dehliho, kteří byli na Euru hodně vidět. Nesmíme se jich ale bát, i když jsme oslabení, kvalitu máme.

Dánsko odborníci považují za soupeře, s kterým se zřejmě utkáte o druhou příčku ve skupině. Troufáte si i na Italy, kteří jsou favority?
Samozřejmě, že ano, to bychom s nimi jinak ani nemuseli hrát. Jsou sice favority, ale nikde není psáno, že když budeme v pohodě a bude se nám dařit, že je nemůžeme o nějaký bod obrat.

 

Právě se děje

Další zprávy