Inter bitvu o druhé místo Serie A zvládl, Immobile vstřelil už 36. gól sezony

Aktualizováno 1. 8. 2020 23:25
Fotbalisté Interu Milán zvítězili v závěrečném 38. kole italské ligy v přímém souboji o druhé místo v Bergamu 2:0 a co do umístění se jim povedl nejlepší výsledek od rovněž vicemistrovské sezony 2010/11.
Danilo D'Ambrosio slaví branku Interu
Danilo D'Ambrosio slaví branku Interu | Foto: Reuters

Navzdory prohře skončila Atalanta stejně jako loni třetí, protože Lazio Řím podlehlo Neapoli 1:3. Stejným poměrem prohrál mistrovský Juventus Turín s AS Řím. Ciro Immobile z Lazia dal 36. gól v sezoně a velmi pravděpodobně si zajistil Zlatou kopačku pro nejlepšího střelce evropských lig.

V Bergamu se utkalo nejofenzivnější mužstvo soutěže (Atalanta) s nejlepší obranou ročníku (Inter). Hosté odstartovali skvěle a už po necelé minutě otevřel Danilo D'Ambrosio skóre. Ve 20. minutě zvýšil střelou zpoza vápna Ashley Young. Bergamu nakonec k dosažení 100 branek scházely dva zásahy.

Lazio nenavázalo na předchozí tři výhry. V Neapoli prohrávalo, ale ve 22. minutě srovnal Immobile. Díky 36. gólu v ligové sezoně vyrovnal rekord Serie A, stejný počet branek před ním nastřílel jen Gonzalo Higuaín v dresu Neapole v ročníku 2015/16.

Immobile se téměř s jistotou stane nejlepším střelcem sezony, jelikož na Francesca Caputa, kterého se Sassuolem čeká poslední duel ročníku v neděli, má náskok 15 branek. Druhý nejlepší střelec Serie A Cristiano Ronaldo z Juventusu dal o pět gólů méně než Immobile, který získá i evropskou Zlatou kopačku. O výhře Neapole rozhodli po přestávce Lorenzo Insigne z penalty a Matteo Politano.

Juventus se musel obejít bez Ronalda, kterého trenér Maurizio Sarri před restartem Ligy mistrů nechal odpočívat. "Stará dáma" vedla od páté minuty zásluhou Higuaína, ale římský tým do konce poločasu obrátil stav.

Definitivní pojistku výhře hostů dal po pauze druhým gólem večera Diego Perotti, ten první zaznamenal z pokutového kopu. Juventus prohrál potřetí z posledních čtyř kol a devátý titul za sebou nakonec získal rozdílem bodu.

AC Milán zdolal Cagliari 3:0. Švédský útočník Zlatan Ibrahimovic sice za stavu 1:0 neproměnil na konci poločasu penaltu, ale ve druhé půli se prosadil výstavní střelou pod břevno. V 38 letech a 302 dnech se stal nejstarším hráčem v historii soutěže, kterému se povedlo nastřílet v sezoně deset gólů. Ibrahimovic se přitom na San Siro vrátil až na konci prosince z Los Angeles Galaxy. Na deset branek potřeboval 18 zápasů.

Brescia se s působením v italské lize rozloučila remízou 1:1 se Sampdorií Janov. Za sestupující Bresciu odehráli celý zápas český obránce Aleš Matějů i záložník Jaromír Zmrhal, za hosty nastoupil od 68. minuty středopolař Jakub Jankto.

Sampdoria mohla jít do vedení v 27. minutě, jenže Fabio Quagliarella neproměnil pokutový kop. Janovský celek se dočkal na konci poločasu, kdy se prosadil Mehdi Léris.

Čtyři minuty po změně stran srovnal z penalty Ernesto Torregrossa. Hosté dohrávali nastavený čas v deseti, jelikož Kristoffer Askildsen dostal druhou žlutou kartu. Oba týmy v lize nevyhrály počtvrté za sebou.

Italská fotbalová liga - 38. kolo:

Brescia - Sampdoria Janov 1:1 (49. Torregrossa z pen. - 41. Léris), AC Milán - Cagliari 3:0 (10. vlastní Klavan, 55. Ibrahimovic, 57. Castillejo), Bergamo - Inter Milán 0:2 (1. D'Ambrosio, 20. Young), Juventus Turín - AS Řím 1:3 (5. Higuaín - 44. z pen. a 52. Perotti, 23. Kalinič), Neapol - Lazio Řím 3:1 (9. Ruiz, 54. Insigne z pen., 90.+2 Politano - 22. Immobile).

teď

Dopravci ČSAD Liberec a BusLine čelí obvinění z pletich ve veřejné zakázce

Z pletich ve veřejné zakázce obvinila policie dopravní společnosti ČSAD Liberec a BusLine. Informaci o zahájení trestního stíhání dostalo vedení krajské společnosti ČSAD Liberec ve čtvrtek prostřednictvím datové schránky. Liberecký kraj, který před dvěma lety společnost koupil prostřednictvím firmy Autobusy LK, se chce bránit. Zvažuje i připojení k trestnímu stíhání a vymáhání náhrady škody. Pletich se měla firma dopustit ještě s předchozím majitelem. V úterý to řekl hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj).

Vedení ČSAD Liberec podalo proti zahájení trestního stíhání stížnost s tím, že trestní jednání se týká doby před odkoupením majoritního balíku akcií ČSAD Liberec krajem od firmy LIAD. "A co je klíčové, netýká se žádné z osob, které jsou aktuálně v řídicích či kontrolních orgánech společnosti (ČSAD Liberec)," doplnil předseda představenstva Martin Bobek. Jednání předchozího vlastníka navíc podle vedení dopravce nebylo ve prospěch ČSAD Liberec, ale v neprospěch firmy. "Proto jsme navrhli zrušení usnesení o zahájení stíhání," dodal.

před 6 minutami

Další požár v Íránu. Hoří v průmyslové zóně nedaleko Teheránu

V průmyslové zóně nedaleko íránského hlavního města Teheránu v úterý propukl požár. Informovala o tom agentura Reuters, která zároveň připomněla sérii požárů a výbuchů, jež v uplynulých týdnech zasáhly i některá citlivá íránská zařízení. Podle íránských úřadů si nový požár nevyžádal žádné oběti.

"Požár propukl dnes ráno v průmyslové zóně ve čtvrti Džádžrúd v oblasti Pardís… nebyly žádné oběti… hasiči se snaží plameny dostat pod kontrolu," uvedla íránská státní televize. Představitel hasičů uvedl, že příčina požáru se vyšetřuje.

V posledních týdnech se několik dalších íránských zařízení potýkalo s ohněm. Jeden z nich v červenci propukl v jaderném provozu v Natanzu. Podle úřadů způsobil značné škody, ale chod zařízení ovlivněn nebyl. Podle řady íránských činitelů požár v Natanzu mohla způsobit kybernetická sabotáž. Exploze na klinice severně od Teheránu si v červenci vyžádala 19 mrtvých. Podle úřadů byl příčinou neštěstí únik plynu. Na konci července došlo k výbuchu východně od Teheránu v blízkosti vojenské základny. I v tomto případě šlo podle úřadů o únik plynu.

před 32 minutami

Pudil odešel z Mladé Boleslavi do druholigového Žižkova

Fotbalový univerzál Daniel Pudil po roce opustil Mladou Boleslav a přestoupil do druholigového Žižkova, s nímž podepsal smlouvu na jednu sezonu. Viktoria o angažování čtyřiatřicetiletého obránce či záložníka informovala prostřednictvím videa na svých sociálních sítích.

Pudil se vrátil do Česka po jedenácti letech strávených v zahraničí, kde působil v belgickém Genku, italské Ceseně a anglických klubech Watfordu a naposledy Sheffieldu. V domácí soutěži hrál vedle Mladé Boleslavi také za Liberec, pražskou Slavii a Blšany.

Pětatřicetinásobný reprezentant dlouho patřil v Mladé Boleslavi k oporám. V minulém ročníku Pudil za středočeský tým převážně na pozici stopera absolvoval 28 ligových zápasů, ale v pětikolové nadstavbě si připsal jen 19 minut proti Bohemians 1905

Aktualizováno před 56 minutami

Prasklé potrubí zastavilo provoz tramvají na nejvytíženější trati v Praze

Kvůli prasklému vodovodnímu potrubí v Ječné ulici byl v úterý před 7:00 v obou směrech zastaven provoz tramvají ve frekventovaném úseku mezi zastávkami I. P. Pavlova a Karlovo náměstí v centru Prahy. Týká se to linek 4, 6, 10, 16 a 22, které až do odvolání jezdí po objízdných trasách, informoval dopravní podnik. Oprava vodovodního řadu, tedy i omezení tramvajové dopravy, potrvá pravděpodobně celý den.

Náhradní autobusovou dopravu kvůli neprůjezdnosti úseku není možné podle dopravce zavést. Cestující mohou využít metro, a to ze stanic Náměstí Míru, Karlovo náměstí, I. P. Pavlova nebo Muzeum.

"Prasklo vodovodní potrubí o průměru 400 milimetrů nacházející se u tramvajové trati. Zásobování obyvatel vodou není omezeno, oprava potrubí potrvá zřejmě do večerních hodin," řekl mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací Tomáš Mrázek. V místě havárie odstraňuje poškozené panely z tramvajové trati autojeřáb.